EL: Nem ígérkezik könnyűnek, a litván bajnokkal csap össze a Fradi a playoffban – eredmények, videó

Az előzetesen esélytelenebbnek tartott litván csapat hazai pályán 2-1-re legyőzte az izraeli Maccabi Tel Avivot, így kettős győzelemmel,4-2-es összesítéssel jutott be a rájátszásba, ahol a Ferencvárossal játszik a litván bajnok.
Csakfoci Admin 2019. augusztus 15., csütörtök 20:53
Szerző: Csakfoci Admin 2019. augusztus 15., csütörtök 20:53

Suduva - Maccabi Tel Aviv 2-1 (Topcagic M. 12., Svrljuga A. 45., ill. Blackman N. 86.) - piros lap: Cohen Y. 94.

Mint ismeretes, a Ferencváros kedden este hazai pályán négygólos vereséget szenvedett a horvát Dinamo Zagrebtől a Bajnokok Ligája-seletezőjének 3. körének visszavágóján, így a magyar bajnok az Európa Ligában folytatja, ahol a zöld-fehérek a csoportkörért mérkőznek meg.

Az UEFA nyoni székházában augusztus 5-én megtartott sorsoláson eldőlt, hogy Dinamo Zagreb-Ferencváros párharc vesztese az izraeli Maccabi Tel-Avivv vagy a litván Suduvával találkozik a második számú európai kupaporondon. A lehetséges ellenfelek csatája közül egy héttel ezelőtt meglepetésre a Suduva 2-1-re nyert a Maccabi Tel Aviv vendégeként EL-selejtezőjének 3. körének odavágóján, így a litvánok egygólos előnyről várták a csütörtöki folytatást.

A Sudava a hazai pálya adta előnyét kihasználva egy félidő alatt lerendezte a továbbjutás kérdését. A 12. percben Tadic futott el a bal oldalon, aki éles szögből lőtt, a labda egy becsúszó védőn irányt változtatva Topcagic elé került és közelről fejjel vette be Gianniotis kapuját (1-0). A 45. percben Topcagic visszapassza után Svrljuga lőtt, akinek a lövése az első találathoz hasonlóan egy védő lábán megpattanva jutott az izraeliek kapujába (2-0).

Fordulás után a 62. percben az izraeliek betaláltak, de a játékvezető nem adta meg a találatot. A 86. percben Blackman szépített (2-1), miután öt méterről talált be. A 94. percben a második sárga lapja után a kiállítás sorsára jutott Cohen, így a litvánok emberelőnyben 2-1-re nyertek és kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel jutottak tovább az EL-playoffba, ahol a Fradival csapnak össze.

A Ferencváros az első mérkőzésen idegenben lép pályára augusztus 22-én Litvániában - magyar idő szerint 19.00 órakor -, amely nem ígérkezik könnyű találkozónak, ugyanis a  Suduva zsinórban harmadszor (!) jutott el a rájátszásig az EL-ben. A visszavágóra egy héttel később, augusztus 29-én 20 órakor kerül sor a Groupama Arénában.

Összefoglaló

Európa Liga, 3. selejtezőkör – visszavágók

HJK - Riga 2-2 (Forsell P. 5, Vayrynen T. 69., ill. Debelko R. 62., 80.)
Továbbjutó: a Riga, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal

Dinamo Tbilisi - Feyenoord 1-1 (Shengelia L. 52., ill. Botteghin 57.)
Továbbjutó: a Feyenoord, 5-1-es összesítéssel

Szpartak Moszkva - Thun 2-1 (Ponce E. 52., Schürrle A. 58., ill. Glarner S. 7.)
Továbbjutó: a Szpartak Moszkva, 5-3-as összesítéssel

AIK - Sheriff Tiraspol 1-1 (Bahoui N. 61., ill. Boban G. 86.)
Továbbjutó: az AIK, 3-2-es összesítéssel

Apollon - Austria Wien 3-1 (Gakpe S. 47. - 11-esből, Handl J. - öngól, Gianniotas G. 67., ill. Maudo 18.)
Továbbjutó: az Apollon, 5-2-es összesítéssel

BATE Boriszov - Sarajevo 0-0
Továbbjutó: a BATE, 2-1-es összesítéssel

Zorya Luhanszk - CSZKA Szófia 1-0 (Rusyn N. 89.) - piros lap: Turitsov 22. (CSZKA Szófia), Rusyn N. 90. (Zorya)
Továbbjutó: a Zorya, 2-1-es összesítéssel

Mladá Boleslav - FCSB 0-1 (Pantiru I. 91.) - piros lap: Krapka A. 75. (Mlada Boleslav)
Továbbjutó: az FCSB, 1-0-s összesítéssel

Shaktyor Soligorsk - Torino 1-1 (Yanush N. 91 - 11-esből, ill. Zaza S. 80.)
Továbbjutó: a Torino, 6-1-es összesítéssel

Yehuda - Neftci Baku 2-1 (Jan D. 15., Tambi S. 66. ill. Makhmudov E. 93. - 11-esből)
Továbbjutó: a Yehuda, 4-3-as összesítéssel

Yeni Malatyaspor - Partizan 1-0 (Jahovic A. 7.)
Továbbjutó: a Partizan, 3-2-es összesítéssel

Zrinjski - Malmö 1-0 (Sovsic D. 91. - 11-esből)
Továbbjutó: a Malmö, 3-1-es összesítéssel

Hapoel Beer Sheva - Norrköpping 3-1 (Zrihan N. 67. 94., Hasselbaink N. 72., ill. Lauritsen R. 82.)
Továbbjutó: Hapoel Beer-Seva, 4-2-es összesítéssel

TNS - Ludogorec 0-4 (Swierczok J. 36., 77., Lukoki J 42., Biton 92.)
Továbbjutó: a Ludogorec, 9-0-s összesítéssel

Trabzonspor - Sparta Praha 2-1 (Sorloth A. 11., Novak F. 98. - 11-esből, ill. Hlozek A. 78.) - piros lap: Plavsic S. 88 (Sparta Praha)
Továbbjutó: a Trabzonspor, 4-3-as összesítéssel

EL: "A futball istenei a sokkal gyengébb Ferencvárost küldték az utunkba" - történelmet írna a lehetséges ellenfél
Az év mérkőzésére készülnek és rendkívül bizakodóak Litvániában.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)