Budapest, 2018. május 12. A ferencvárosi Leandro de Almeida és az angyalföldi Ádám Martin az OTP Bank Liga 30. fordulójában játszott Ferencváros-Vasas FC mérkőzésen Groupama Arénában 2018. május 12-én. MTI Fotó: Czagány Balázs

Drámai végjáték: A Vasas a 93. percben ért el nagy bravúrt, a Fradi lecsúszott az élről

Úgy tűnt, a zöld-fehérek a 90. percben megszerzik a győzelmet, de érkezett Egerszegi és a slusszpoén.
Budai László 2018. május 12., szombat 21:21
Szerző: Budai László 2018. május 12., szombat 21:21

TABELLA: Az NB I állása itt!

A Fradi nekiesett a Vasasnak, igaz, ez a mérkőzés elején főként csak blokkolt lövésekben vagy kaput el nem talált kísérletekben mutatkozott meg. A 20. percben aztán Paintsil bombázott 20-ról, Nagy G. hatalmasat védve tolta szögletre a labdát a bal felső elől. Nem sokkal később ismét az angyalföldi kapus mentette meg együttesét a kapott góltól: Varga R. baloldali, beívelt szabadrúgását Böde csúsztatta a bal sarok felé, Nagy G. bravúrral, vetődve mentett. A félidő végén egyébként a Vasas is többször eljutott Dibusz kapujáig, a legveszélyesebb helyzet Gaál szabadrúgása volt, amely a sorfalról pattant nem sokkal mellé.

A második félidőben Paintsil cselezgetett szépen a 16-os vonalánál, majd veszélyesen lőtt a jobb alsó felé, de a labda centikkel mellé ment. A zöld-fehérek többet birtokolták a labdát, de tanácstalanok voltak a jól záró Vasas-védelem előtt. Ezt jól mutatja, hogy a Fradi „csak” átlövéssel került közel a gólhoz, de Paintsil lövése után a jobb kapufa kisegítette a Vasast.

A hajrában azonban jött a dráma: egy szöglet után Leandro fejelt kapura, ezt még Nagy G. bravúrra védte, de a kipattanót Blazic a kapuba továbbította. A slusszpoén azonban hátravolt: Egerszegi egy felívelés után a 93. percben a kapuba bombázott. A vége így 1-1 lett, a Fradi fontos pontokat vesztett, a Vasas nagyon fontos pontot szerzett.

FTC-Vasas 1-1 (Blazic 90., ill. Egerszegi 93.)