BL: Veszélyben lehet a Fradi-Slovan visszavágó, de nem a magyar bajnok miatt - videó

A szlovák bajnok otthon botlott első BL-selejtezőjén, ráadásul emberelőnyben.
Dudás Gábor 2022. július 7., csütörtök 8:56
A szlovák bajnok otthon botlott első BL-selejtezőjén, ráadásul emberelőnyben.
Szerző: Dudás Gábor 2022. július 7., csütörtök 8:56

Míg a Ferencváros egy kazahsztáni 0-0-s döntetlennel kezdte a Bajnokok Ligája 1. selejtezőkörét, a Slovan Bratislava nagy meglepetésre hazai pályán nem bírt a grúz Dinamo Batumival, így a vendégek bizakodóan várhatják a visszavágót.

Pedig a pozsonyiak számára mindent adott lett volna a sikerhez, különösen az után, hogy a 42. percben Kobakhidze piros lapot kapott, így a Dinamo több mint egy félidőt emberhátrányban játszott le a Tehelné polén. A Slovan azonban nem tudta kihasználni fórját, hiába dobta be a hajrára magyar középpályását, Holman Dávidot is - maradt a 0-0 a végére.

Mint ismeretes, a Ferencváros és a Slovan Bratislava egymással játszana a második körben, ha a papírformának megfelelően veszi a mostani fordulót.

A két csapat 1992. szeptember 16-án sajnos emlékezetes BEK-meccset játszott egymással: a pozsonyi találkozó 60. percében fekete maszkos szlovák kommandósok törtek be a Fradi-táborba és a magyar szurkolókat bántalmazták. A Ferencváros a pályán súlyos vereséget szenvedett, 4-1-re kapott ki a Slovantól, majd a visszavágón 0-0-t játszott, így kiesett.

Olvastad már?
Csercseszov a Fradi BL-selejtezője után: "Megvoltak azok a nehézségek, amiket most nem szeretnék kifejteni"
Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros vezetőedzője a Tobol elleni 0-0-ra végződött idegenbeli BL-selejtező után értékelt.
Elolvasom
Átigazolások
ZTE / Paks
Skribek végleg átigazolhat
A ZTE várhatóan élni fog a Skribek Alen kölcsönszerződésében lévő opcióval - ezt maga a játékos árulta el.
Honvéd
A Sampdoriáig jutott el a szakember
A Budapest Honvéd egykori játékosmegfigyelője, a német-mexikói Samuel Cardenas az olasz Sampdoriánál kapott - egyelőre meg nem nevezett - pozíciót. (Il Secolo XIX)
Légiósok
Szoboszlait a Realba!
Spanyol sajtóhírek szerint a 100 millió eurós Szoboszlai Dominik a kispadra kiszemelt Jürgen Klopp egyik kulcskérése lehet a Real Madridnál.
Tovább az összes átigazoláshoz