A paksi Fradi-specialista ismét megtréfálta Dollékat - videók, tabella

A Fradi hamar vezetést szerzett a Paks elleni bajnokin, de Csertői Aurél együttese az első félidő hosszabbításában Hahn fejesével egyenlített. A második játékrészben a Paks volt közelebb a győzelemhez, de a felső léc mentett Haraszti kísérleténél.
Budai László 2018. augusztus 18., szombat 18:52
Szerző: Budai László 2018. augusztus 18., szombat 18:52

Gyorsan gólt szerzett a forduló előtt 100 százalékos Fradi: Leandro ívelésébe Lanzafame kapott bele, így a labda Petrjakhoz került, aki baloldalról a rövid sarokba bombázott (1-0).

Egy ideig nem volt komolyabb lehetőség, a Paks Fejes fejesével próbálkozott, de akkor lett volna igazán veszélyes a helyzet, ha Hahn a kapu közvetlen közelében még beleér a labdába. Az ellentámadásból pedig Petrjak lőtt remekül 14 méterről, de Nagy G. a bal kapufára tolta a labdát.

A szünet előtt még egy-egy nagyobb helyzet volt: Varga középre ívelése után Botka elé került a labda, aki keményen lőtt 13 méterről, de Nagy G. nagyot védett. A másik oldalon Kecskés indult meg, és tüzelt 23-ról, a labda alig ment a felső léc fölé. Amikor úgy tűnt, 1-0 marad a félidő, jött az egyenlítés: Bertus adott be kiválóan balról, Hahn érkezett középen, és közelről a kapuba fejelt (1-1). Hahn egyébként zsinórban negyedik Fradi elleni idegenbeli meccsén lőtt gólt.

Hiába volt félidei szünet, a Fradit láthatóan megzavarta a kapott gól, nem nagyon tudott mit kezdeni a Pakssal. Az 54. percben pedig kis híján furcsa öngólt vétettek a hazaiak: Blazic tette haza a félpályáról a labdát "vakon", de olyan erőset rúgott a labdába, hogy az kis híján a kapuban kötött ki. Dibusznak kellett figyelnie, és végül becsúszva mentenie.

A Fradi többet birtokolta a labdát, és voltak is kisebb helyzetei, de nagy ziccert nem tudott kidolgozni. A legnagyobb helyzete akkor volt, amikor nagy kavarodás végén Lanzafame lőtt, az egyik paksi védő sarkáról kapura pattant a labda, de Nagy hatalmasat védett. A paksiak Bartha távoli lövésével próbálkoztak, de kísérlete egy kevéssel fölé ment.

A 87. percben megnyerhették volna a meccset a vendégek: Haraszti vezethette rá a labdát Dibuszra, 16 méteres lövését azonban a felső léc hárította.

Ezzel maradt az 1-1, a Paks úgy kezdte a meccset, hogy több mint 800 napja nem kapott ki a Groupamában, remek sorozata pedig folytatódott.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I