Felkészülés: Azerieket vert a Paks, törököket a Kaposvár - eredmények, videó

Poór és Böde találataival kétgólos győzelmet aratott a Paks a Sabah FK ellen, a sereghajtó Kaposvár török másodosztályú ellenfelét fektette két vállra. A Puskás Akadémia nem bírt a Luzernnel, míg a Mezőkövesd kikapott.
Nyikes Zoltán 2020. január 11., szombat 19:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. január 11., szombat 19:50

Lejátszott első felkészülési mérkőzését a törökországi Belekben edzőtáborozó Paksi FC, amely az azeri Sabah FK ellen lépett pályára szombat délután. Osztermájer Gábor együttese végül a második játékrészben bedarálta ellenfelét és Poór Patrik, valamint Böde Dániel góljával megnyerte az összecsapást.

– Egy jól szervezett, harcos csapat ellen játszottunk, akik között több extrakvalitású futballista is volt, de, ahogy az utolsó két bajnoki mérkőzésünkön, most is szervezetten fociztunk. Rendben volt a védekezésünk, aminek következtében ellenfelünk nem volt veszélyes a kapunkra. Elöl lőhettünk volna még több gólt, hiszen meglátásom alapján a két találatunkon túl további három lehetőségünk is volt. A második játékrészben mutatott támadójátékkal elégedett vagyok, jól nézett ki, hogy mi birtokoltuk többet a labdát. Örülök a győzelemnek, valamint annak, hogy ismét nem kaptunk gólt, ez nekem nagyon fontos. A jövőben még jobban meg kell tölteni tartalommal a középpályánkat, bátrabban ki kell majd lépnünk a labdákkal, akár egyénileg is, hogy még több lehetőségünk alakuljon ki a támadó szekcióban – idézi Osztermájert a paksifc.hu.

Felkészülési mérkőzés, Belek

Paksi FC–Sabah FK 2-0 (Poór 65., Böde 79.)

Paks: Rácz – Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Kelemen, Szabó J. – Kecskés T., Bognár D., Bertus – Könyves, Bor

Pályára lépett: Holczer, Poór, Szendrei, Báló, Kovács T., Windecker, Balogh B., Szakály D., Böde

Betalált az új szerzemény, szoros meccsen maradt alul a Fradi a Bundesliga-csapat ellen – videó
A spanyolországi Benidormban edzőtáborozó Ferencváros második téli felkészülési mérkőzést is elveszítette, miután 3-2-es vereséget szenvedett a német élvonalbeli Union Berlintől.

Győztesen hagyta el a pályát idei második felkészülési mérkőzésen az NB I-es sereghajtó Kaposvári Rákóczi FC. A Törökországban edzőtáborozó együttes Nagy János találatával győzte le az Altay SK gárdáját – derül ki a rakoczifc.hu oldalról.

A klubhonlap beszámolója szerint a magyar csapat az egész mérkőzés során jól futballozott, több helyzetet alakított ki, s akárcsak az első találkozón most is vezetést szerzett. Ezúttal Nagy János tizenkét méteres lövése talált utat a kapuba az első játékrészben. A másodikra teljes sort cserélt a szakmai stáb, újfent jobbára a fiatalok kaptak lehetőséget, akik ezúttal sem okoztak csalódást.

Felkészülési mérkőzés, Antalya

Altay SK – Kaposvári Rákóczi FC 0–1 (Nagy J.)

Kaposvár, I. félidő: Slakta – Vachtler, Hegedűs D., Tarasovs, Fodor M. – Szakály A., Nagy J. – Nagy R., Balázs Zs., Csiki – Ádám M.

Kaposvár, II. félidő: Pogacsics – Tratnyek, Szabó A., Nagy T., Hadaró – Nagy K., Yakymiv – Borbély Á., Beliczky, Dömötör – Zsiga

Első mérkőzését vívta szombaton a Puskás Akadémia az edzőtáborban, az ellenfél a svájci bajnokságban a 8. helyen álló FC Luzern volt, a találkozót megtekintette Marco Rossi szövetségi kapitány is – kezdte beszámolóját a pfla.hu. Mindössze negyedórányit kellett várni a magyar csapat idei első hivatalos mérkőzésen szerzett góljára a kora délutáni spanyolországi napsütésben; ekkor Josip Knezevic csípett el egy rossz keresztpasszt a svájci tizenhatos előtt, s bár maga is befejezhette volna, előzékenyen Artem Favorov elé tálalt, aki egy az egyben kilépve szépen ívelt a bal felső sarokba (0–1).

A svájciak a továbbiakban sem jelentettek túl sok veszélyt a Puskás kapujára, a 36. percben mégis egyenlítettek. Silvan Sidler végzett el szabadrúgást a bal oldalon, a beívelésre Blessing Eleke érkezett, és mintegy tíz méterről Hegedüs Lajos kapujába bólintott (1–1).

A második félidőben Plsek és Vanecek előtt is adódtak helyzetek, majd a meccs végén egy kontrából még a luzerniek is gólt szerezhettek volna, de ők is elpuskázták a lehetőségüket, így maradt a döntetlen.

Összefoglaló

Felkészülési mérkőzés, Malaga

FC Luzern – Puskás Akadémia FC 1–1 (Eleke 36., ill. Favorov 15.)

PAFC: Hegedüs L. – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Deutsch L. – Favorov, J. Knezevic, Plsek – Tamás N., Henty, Gyurcsó

Csereként pályára lépett: Tóth B., Radics, Huszti, Spandler, Magyar Zs., Nándori, Komáromi, Sós B., Vanecek

Második, egyben utolsó találkozóját játszotta le a Mezőkövesd a törökországi edzőtáborban szombat délután, az ellenfél az albán élvonalbeli bajnokság egyik meghatározó gárdája, a 17 forduló után 3. helyen álló KF Tirana volt – írja a mezokovesdzsoryfc.hu.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, viszont a kapu előtt a kövesdiek voltak hatékonyabbak, kizárólag Kuttor Attila vezetőedző csapta előtt adódott gólszerzési lehetőség az első 45 percben. A legközelebb Karnitski járt a gólhoz, azonban kísérletét követően a labda a kapufán csattant.

Fordulás után is kiegyenlített volt a játék a mezőnyben, ekkor viszont már az albán alakulat is dolgozott ki lehetőségeket. Az 57. percben egy tiranai szabadrúgást követően Fedinisinec védett bravúrosan, azonban a kipattanót közelről a hálóba lőtték az albánok. A játék képe a folytatásban sem változott, viszont kevesebb lehetőséget sikerült kialakítaniuk a feleknek, jobbára a két 16-os között pattogott a labda. A hátralévő időben a legígéretesebb lehetőség Takács előtt adódott, gól azonban már nem született a lefújásig.

Felkészülési mérkőzés, Side

Mezőkövesd Zsóry FC – KF Tirana 0-1  (Cale)

Mezőkövesd, I. félidő: Szappanos – Varjas L, Nesterov, Guzmics, Vadnai – Cseri, Karnitski, Besirovic, Berecz, Nagy D. – Zivzivadze

Mezőkövesd, II. félidő : Fedinisinec – Farkas, Pillár, Katanec, Silye – Meskhi, Varjas Z, Varjas L, Ternován – Takács, Pekár

BL-csapattal játszott edzőmérkőzést az NB I-es kiesőjelölt – a videobírót is tesztelték a meccsen
A ZTE FC felkészülési mérkőzésen 2-0-ra kikapott a Dinamo Zagreb otthonában.