Fotó: Barbara Gabriella

Felkészülés: Ez tényleg fieszta volt, ötgólos meccsen verte a ZTE a Milant; az Újpest nem bírt az NB II-es ellenfelével - eredmények

A szombat esti felkészülési mérkőzéseken a ZTE nagy meglepetésre legyőzte az olasz bajnoki címvédőt, a KTE a szünet után hármat rúgott a Szegednek, az Újpest pedig ikszelt a Szentlőrinccel.
Nyikes Zoltán 2022. július 23., szombat 19:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. július 23., szombat 19:58

ZTE–AC Milan

A Zete Fieszta leginkább várt programja szombaton a ZTE és az olasz bajnoki címvédő AC Milan találkozója volt. Arra azonban valószínűleg nagyon kevesen számítottak, hogy a magyar csapat ellenállhatatlan támadójátékkal kezdi a meccset és 27 perc alatt háromszor is beveszi a piros-feketék kapuját – a találatokat ide kattintva nézheted meg.

A háromgólos vezetés után a Milan valamivel magasabb fokozatba kapcsolt, de ez is csak egy tizenegyesgólra volt elég Olivier Giroud jóvoltából, így 3-1-es előnnyel ment szünetre a ZTE.

A második félidőben is jól szórakozhatott a stadionba kilátogató 11.114 néző, igaz a zalaiak előtt már kevesebb lehetőség adódott, mint az első etapban, ám Maignan kapus hibája után így is majdnem született egy ZTE-gól. Demjén több bravúrt is bemutatott, a 86. percben azonban ő sem tudott segíteni, amikor Krunic nagy erővel a léc alá vágta a labdát.

Tovább azonban már nem tudott kapaszkodni az AC Milan, így a ZTE nagy meglepetésre legyőzte a Serie A előző idényének bajnokát.

Felkészülési mérkőzés, ZTE Aréna

ZTE FC–AC Milan 3-2 (Meshack 2., Mocsi 24., Tajti 27., ill. Giroud 30. – 11-esből, Krunic 86.)

ZTE: Demjén – Gergényi, Mocsi, Kálnoki Kis, Bedi – Tajti, Sankovic, Meshack (Diego Santos, 65.) – Májer (Huszti, 65.), Németh D. (Ikoba, 46.), Szalay (Kovács B., 46.).

AC Milan: Tatarusanu (Maignan, 60.) – Florenzi (Calabria, 60.), Kalulu (Krunic, 60.), Gabbia, Ballo-Touré (Tomori, 60.) – Tonali (Adli, 60.), Brescianini (Bennacer, 60.) – Junior Messias (Saelemaekers, 60.), B. Díaz (D. Maldini, 60.), Rebic (R. Leao, 60.) – Giroud (T. Hernández, 60.).

Újpest–Szentlőrinc (NB II)

Az Újpest a másodosztályú Szentlőrinc ellen játszotta az NB I-es bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzését.

Az első játékrészben csak helyzeteket láthatott a közönség, a fordulás után azonban nem kellett sokáig várni az első gólra, amit meglepetésre az NB II-es együttes jegyzett. Az 50. percben egy 16-oson belüli buktatás után kapott büntetőt a Szentlőrinc, amit értékesítettek is a vendégek.

A 68. percben egyenlített az Újpest: a baloldalon felfutó Antonov tálalt Katona elé, aki 14 méterről a bal alsóba lőtt. A fordítás már nem jött össze a liláknak, akik így döntetlennel hangoltak a bajnokságra.

Felkészülési mérkőzés, Szusza Ferenc Stadion

Újpest–Szentlőrinc (NB II) 1-1

Újpest: Banai – Pauljevic (Kastrati, 70.), Diaby, Kuusk, Antonov – Onovo (Szabó, 77.), Boumal (Mack, 70.), Ljujic, – Katona (Radosevic, 86.), Bjelos, Simon (Yahaya, 81.)

Kecskeméti TE–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II)

A kecskeméti klubhonlap beszámolója szerint az első játékrészben mezőnyfölényben játszott a hazai együttes, de csak helyzetekig jutott, a második félidőben viszont már összejött a gól is. Az 55. percben a nyáron érkezett Banó-Szabó tüzelt jó 22 méterről a bal alsóba.

Tíz perccel később jött az újabb KTE-gól, egy labdaszerzést követően Tóth passzolt Meszhinek, aki 19 méterről, ballal a jobb alsóba gurított. A végeredményt Tóth Barna állította be, a támadó Szabó Alex beadását csúsztatta a kapuba.

Felkészülési mérkőzés, Kecskemét

Kecskeméti TE–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 3-0 (Banó-Szabó 55., Meszhi 65., Tóth B. 83.)

Kecskemét: Varga – Sági, Szabó A., Belényesi, Szalai, Grünvald – Katona, Szuhodovszki, Vágó – Tóth B., Djuranovics.
Csere: Nagy K., Banó-Szabó, Szabó L., Meszhi, Buna, Pejovics.

Szeged: Molnár-Farkas – Ódor, Dobos, Simon, Farkas, Kővári, Gajdos, Bíró, Temesvári, Vári, Szakály.
Csere: Takács – Tóth B., Gera, Gréczi, Daru, Haruna, Micsinai, Bitó, Könczey, Markovics, Beronja, Busa B.

Paks-Pécsi MFC (NB II)

A pécsi klubhonlap beszámolója szerint az első negyedórában a küzdelem dominált, mígnem Harsányi lövése okozott kisebb riadalmat, a labda azonban elkerülte Nagy kapuját. Az ivószünet után Helesfaynak is akadt munkája, előbb egy sarokrúgást követően kellett kiöklöznie a játékszert, majd pedig a pécs kapus Varga tizenhatoson belüli próbálkozását hárította elvetődve.

A térfélcserét követően a rutinosabb hazaiak nagyobb elánnal támadtak ugyan, a szervezett pécsi védekezésen azonban nem találtak rést. A 74. percben megszerezte a vezetést a Paks, miután Bőle labdája talált utat a háló jobboldalába, két perccel később pedig Haraszti sem hibázott.

Felkészülési mérkőzés, Paks

Paksi FC–PMFC (NB II) 2-0 (Bőle 74., Haraszti 76.)

Paksi FC: Nagy – Vas G. (Heisler, 64.), Kinyik, Kádár, Szabó J. – Windecker, Balogh – Bőle, Haraszti, Szabó T. – Varga.

PMFC: Helesfay – Mayer (Svedyuk, 79.), Rácz, Katona L., Hadaró (Svedyuk, 79.) – Terbe, Nikitscher – Grabant (Kövesdi, 80.), Makrai (Tihanyi, 46.), Harsányi – Tóth-Gábor.

Vidi: Megvan, melyik klubba igazolhat Kovács István
A csakfoci.hu úgy értesült, hogy Kovács István az NB II-ben szereplő ETO FC csapatához távozik a MOL Fehérvártól.