Szoboszlai góllal és gólpasszokkal, Orbán fejessel jelentkezett - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. október 5., hétfő 15:57
Szerző: Csakfoci Admin 2020. október 5., hétfő 15:57

Németország

Az RB Leipzig két magyarral, a kapus Gulácsi Péterrel és a hátvéd Willi Orbánnal a kezdőcsapatában 4-0-ra legyőzte a Schalke 04 csapatát a német bajnokság harmadik fordulójának szombati játéknapján. A lipcsei együttesben tavaly októberi sérülését követően először kezdett tétmérkőzésen a magyar válogatott Willi Orbán, aki egy 10 méteres fejesgóllal alakította 3-0-ra az állást az első félidő ráadásában.

Orbán fejesgólja:

A Sallai Rolandot foglalkoztató Freiburg 4-0-s vereséget szenvedett a Dortmund vendégeként. A magyar válogatott támadó kezdőként 55 percet játszott.

A Mainz ezúttal is Szalai Ádám nélkül szenvedett 4-0-s vereséget az Union Berlin ellen.

Novothny Soma egy hónappal Németországba igazolása után múlthéten szombaton debütált a Bochum színeiben, az ex-újpesti csatár a 82. percben lépett pályára az Osnabrück ellen 0-0-ra végződő német másodosztályú bajnokin.

Anglia

Az angol másodosztályban (Championship) szereplő Bristol City 2-1-re nyert a Nottingham vendégeként, Nagy Ádám nem volt a keretben.

Belgium

Az OH Leuven magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás csereként, a 76. percben lépett pályára a Waregem elleni bajnokin a belga élvonal 8. fordulójában. Csapata hazai pályán nyert 2-1-re.

Hollandia

A magyar válogatottba ismét meghívót kapó Heracles támadója, Szőke Adrián 66 percet játszott a Vitesse ellen 3-0-ra elveszített mérkőzésen.

Lengyelország

Vida Kristopher (Piast Gliwice) egy félidőt játszott a Lech Poznan (1-4) elleni bajnokin. Honfitársai közül Tamás Márk (Slask Wroclaw) végigjátszotta a Cracovia ellen 3-1-re megnert bajnokit.

Kocsis Gergő (Podbeskidzie) pedig a 88. percben állt be - csapata szintén győzedelmeskedett, amely ezúttal a Stal Mielecet verte 1-0-ra hazai pályán.

Törökország

A Kasimpasában Varga Kevin csereként, a 62. percben lépett pályára a Galatasaray ellen. Csapata 1-0-s győzelmet aratott.

A Göztepe magyar kapusa, Megyeri Balázs nem lépett pályára a Basaksehir elleni (0-0) bajnokin a török élvonal 4. fordulójában.

Ausztria

A Salzburg Szoboszlai Dominikkal a kezdőben magabiztos, 3-1-es győzelmet aratott a Maccabi Tel Aviv felett a Bajnokok Ligája rájátszásának visszavágóján. A magyar válogatott középpályása szerezte csapata második gólját 11-esből. Szoboszlai ezúttal is együttese erőssége volt, kemény lövésekkel, egy jó szabadrúgással, pontos passzokkal és beadásokkal hívta fel magára a figyelmet.

A válogatottnak ezúttal el kellett tekintenie Szoboszlai Dominik meghívásától, klubjában, a Red Bull Salzburgban viszont ezúttal is kezdőként számítottak a magyarra, aki két gólpasszal járult hozzá csapata 7-1-es sikeréhez. A Salzburg vasárnap ugyanakkor kezdőként számított Szoboszlaira, aki ezúttal is húzóembere volt csapatának – emiatt is fájó lesz a hiánya például Bulgáriában…a helyi Bundesliga címvédője már az első félidő után 2-0-ra vezetett a Hartberg ellen, és Onguene, illetve Vallci találatát is a 19 éves magyar középpályás készítette elő szögletből.

A fiatal légiós végül az 58. percig volt a pályán, csapata pedig 7-1-es győzelmet aratott és 4 forduló után 100 százalékos mérleggel vezeti a bajnokságot.

Szoboszlai két gólpassza videón:

Svájc

Holender Filip távozása után a svájci élvonalbeli Lugano egyetlen magyarja, Kecskés Ákos végigjátszotta a Sion ellen 2-2-re végződő találkozót.

Szerbia

A 10-szeres szerb és 17-szeres jugoszláv bajnokcsapatnál folytatja pályafutását a válogatott szélső, Holender Filip. Kilenc forduló elteltével a szerb élvonal második helyén álló Partizannál egyelőre nem hozták nyilvánosságra a klubváltás részleteit, de honlapunk korábban úgy értesült, hogy a 26 éves játékos kölcsönvételéért 50 ezer eurót fizethettek a svájci Luganónak belgrádiak, akik a jövő nyáron további 450 ezer euróért vehetnék meg a Budapest Honvéd korábbi labdarúgóját.

Holender a szombati, Metalac ellen 1-1-re végződő bajnokin nem volt a meccskeretben.

Görögország

Az AEL Larissza magyar kapusa, Nagy Gergely kezdőként végigjátszotta a Panathinaikosz ellen 1-1-es döntetlennel végződő bajnokit.

Ciprus

Az Apollon Limasszol magyar válogatott hátvédje, Szalai Attila a 73. percben állt be az Anhansz ellen (2-1). Honfitársa Lang Ádám az Omonia Nicosiában végiga pályán volt az AEL Limasszol ellen 3-0-ra megnyert összecsapáson.

Szlovákia

Megszakadt a DAC nyolc meccs óta tartó győzelmi sorozata, amely szombaton 4-1-re kapott ki a Zsolna vendégeként a szlovák bajnokságban. Kalmár Zsolt végigjátszotta a mérkőzést, míg Schäfer Andrást a 82. percben lecserélte Bernd Storck vezetőedző.

A Slovan Bratislava magyar válogatott középpályása, Holman Dávid a szlovák bajnokság 4. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésén gólt lőtt a Senica ellen. Hétvégén szintén győztes csapat tagja lehetett, miután a Pohronie vendégeként nyertek a pozsonyiak - Holman 78 percig volt a pályán.

Horvátország

Az NK Osijek középpályása, Kleinheisler László kezdőként végigjátszotta a sereghajtó NK Siben ellen 2-0-ra megnyert bajnokit.

A Gyurcsó Ádámot foglalkoztató Hajduk Split a Goricától szenvedett idegenben 2-1-es vereséget. A Hajdukban Gyurcsó 73 percet kapott edzőjétől.

Portugália

Bobál Gergely (CD Nacional) sérülés miatt nem volt a Belenenses ellen 0-0-ra végződő bajnoki meccskeretében.

Csoboth Kevin szintén nem volt kerettag a Benfica B-ben, amely hazai pályán kapott ki 1-0-ra az Estoriltól.

Uruguay

Az uruguayi Penarol magyar válogatott középpályása, Vadócz Krisztián a kispadról figyelte az eseményeket a chilei Colo Colo ellen 3-0-ra megnyert Libertadores Kupa-csoportmérkőzésen.

Paulo Vinícius (Club Nacional) kezdő volt és végigjátszotta a Boston River ellen 3-1-re megnyert találkozót.

Egyesült Államok

A Sporting Kansas City magyar támadója, Sallói Dániel felépült a koronavírus-fertőzésből, azonban a Houston Dnyamo elleni bajnokin nem lépett pályára.

Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.