Nagy Ádám remekelt Angliában, mindkét Szalai betalált, Sallói gólpassza Amerikában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. április 26., hétfő 12:15
Szerző: Csakfoci Admin 2021. április 26., hétfő 12:15

NÉMETORSZÁG

A bennmaradásért küzdő Mainz Szalai Ádám góljával győzött Brémában a német bajnokság 30., hétközi fordulójában. A magyar válogatott csatára a 16. percben szerezte meg a három pontot érő találatot: egy kontra végén - amelynek elején sarokkal továbbította a labdát - a kapusról kipattanó egyenesen hozzá vágódott, majd a lábáról az üres kapuba. Szalai hosszú sorozatot zárt le a mostani találatával, hiszen legutóbb 2019. december 2-án volt eredményes a Bundesligában: akkor az Eintracht Frankfurt ellen szintén az ő találatával nyert 2-1-re a Mainz még Achim Beierlorzer irányításával.

Gulácsi Péter végigvédte a Köln ellen 2-1-re elveszített bajnokit, Willi Orbán kispados volt, Szoboszlai Dominik sérülés miatt nem játszott a 30. fordulóban. A hétvégén viszont Gulácsi és Orbán is kezdőként végigjátszotta a Stuttgart ellen 2-0-ra megnyert bajnokit.

Sallai Roland, a Freiburg magyar válogatott támadója 68 percet játszott a Hoffenheim ellen 1-1-re végződő bajnokin.

A címvédő és listavezető Bayern München 2-1-re kikapott a Mainz vendégeként a Bundesliga 31. fordulójának szombat délutáni meccsén. A hazaiaknál a szerdán gólt szerző Szalai Ádám nem kapott lehetőséget.

Novothny Soma (Bochum) kezdőként 71 percet játszott a Heidenheim ellen 2-0-ra megnyert bajnokin a német másodosztály 30. fordulójában.

ANGLIA

Múlt héten csütörtökön Nagy Ádámot ezúttal jobb oldali középpályásként, támadó feladatokkal küldte pályára edzője, és a magyar válogatott játékos meg is oldotta új feladatát, sőt, még gólpasszt is adott a Wycombe Wanderers elleni idegenbeli találkozón.

Amelyen a 28. percben szerzett vezetést a Bristol City: a jobbról befelé húzó Nagy tette le a labdát Bakinsonnak, aki nagy gólt vágott a jobb felső sarokba.

Remekül ment a játék a Bristol City magyar válogatott középpályásának, Nagy Ádámnak a Luton elleni hétvégi bajnokin. Légiósunk a 31. percben remekül tálalt Wells elé, aki kilőtte a jobb alsót, majd alig hét perccel később egy kapusról kipattanó labdát terelt a hálóba lesipuskás módon.

A City 2-0-ra vezetett a találkozón, de a vendégek azóta fordítani tudtak - 15 perc alatt háromszor voltak eredményesek a második félidőben. A 71. percben a hazaiak egy négyes cserét hajtottak végre, edzője ekkor Nagy Ádámot is levette a pályáról. A meccs vége 2-3 lett.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila megszerezte idénybeli harmadik bajnoki gólját a Fenerbahce színeiben. A télen igazolt 23 éves magyar bekk a válogatottbeli társát, Varga Kevint kezdőként bevető és végig a pályán is tartó Kasimpasa elleni találkozón remek fejesből volt ezúttal eredményes.

A Fener végül 3-2-re győzött hazai pályán, és hárompontos hátrányban követi a Süper Lig tabelláján az éllovas Besiktast.

A Göztepe magyar válogatott kapusa, Megyeri Balázs a kispadról figyelte az eseményeket a Karagümrük ellen 1-1-re végződő bajnokin a török élvonal 36. fordulójában.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója kezdőként 71 percet játszott a Hartberg ellen, csapata 2-2-es döntetlent játszott.

A Ried magyarja, Borsos Filip kispados volt a St. Pölten ellen 2-1-re megnyert bajnokin. A pöltenieknél Majnovics Martin nem volt a keretben

Az osztrák másodosztályban szereplő játékosok közül Mester Csaba (Austria Wien) nem volt keretben az Amstetten ellen 1-1-re végződő bajnokin, Major Sámuel (Liefering) a kispadról figyelte az eseményeket a Kapfenberg ellen idegenben 3-0-ra megnyert találkozón.

SZERBIA

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar válogatott támadója kezdőként 60 percet játszott a Spartak Subotica ellen 2-1-re megnyert bajnokin a szerb első osztály 33. fordulójában.

SVÁJC

Kecskés Ákos (Lugano) kezdőként 52 percet játszott a Servette ellen 1-0-ra elveszített bajnokin a svájci élvonal 31. fordulójában. A magyar válogatott védőt sérülés miatt cserélte le edzője, előtte az 50. percben sárga lapot kapott.

CIPRUS

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje hétfő este 18.30-kor lép pályára az AEL Limasszol ellen a felsőházi rájátszás 8. fordulójában.

Paulo Vinícius, az APOEL magyar-brazil bekkje kezdőként végigjátszotta az Anorthoszisz elleni ciprusi kupa elődöntőjének visszavágóját. Csapata 3-1-es vereséget szenvedett, így 4-1-es összesítéssel az Anorthosisz jutott a döntőbe.

GÖRÖGORSZÁG

Nagy Gergely, az AEL Larissza kapusa továbbra is nagyszerű formában játszik hétről hétre a görög élvonalban. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a korábbi U21-es magyar válogatott hálóőr újfent kitett magáért csapata legutóbbi bajnokiján. A múlt hét hétfői Lamia elleni meccsen parádés teljesítménnyel rukkolt elő, sőt, két komoly védése is volt, ezzel pedig ismét igazolta, lehet rá számítani.

Előbb a 23. percben a tizenhatosról leadott lövést tolt ki szögletre, megóvva csapatát a kapott góltól, majd a félidő hosszabbításában ismét résen volt, miután egy rövidre tartó kapáslövést hárított. Utóbbit a forduló védésének is megválasztották a görögök, így újabb egyéni elismerést zsebelhetett be.

Ami pedig a végeredményt illeti: bár 0-0 lett a vége, mégis Nagy a teljesítményével nagyban hozzájárult ahhoz, hogy csapata értékes pontot szerezzen idegenben, és ezúttal sem kapott gólt (clean sheet), amely már az elmúlt négy meccséből a harmadik volt.

A Larissza kapusa honlapunknak is nyilatkozott az elmúlt hetek teljesítményéről, és elmondása szerint a Lamia elleni bravúrja élete védése volt.

Szombaton viszont csapata 1-0-s vereséget szenvedett az OFI Kréta ellen, a magyar kapus kezdőként végigjátszotta a mérkőzést.

SZLOVÁKIA

A szlovák élvonalbeli bajnokság rájátszásában, a 28. fordulóban a DAC 1-0-ra nyert a Zlate Moravce (Aranyosmarót) otthonában. Kalmár Zsolt térdsérülés miatt nem játszott, Vida Máté nem volt a keretben és Schäfer András sem lépett pályára sérülés miatt.

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály 26. fordulójában a Podbeskidzie magyar hátvédje, Kocsis Gergő sérülés miatt nem lépett pályára a Slask Wroclaw ellen 4-3-ra végződő bajnokin. A wroclawiaknál Tamás Márk kezdőként 79 percet játszott lecseréléséig.

Vida Kristopher (Piast Gliwice) a kispadról figyelte az eseményeket a Legia Varsó ellen 1-0-ra elveszített bajnokin.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheisler László, az NK Osijek magyar válogatott középpályása kezdőként 81 percig volt pályán a Dinamo Zagreb ellen 1-1-re végződő rangadón.

Az Eszék másik magyar játékosa, Gyurcsó Ádám a kispadról figyelte az eseményeket a horvát élvonal 30. fordulójában.

OLASZORSZÁG

Balogh Botond és Kosznovszky Márk (mindketten Parma) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem voltak nevezve a Juventus elleni (1-3) bajnoki mérkőzésre.

Horváth Krisztofer, a Torino magyar középpályása hétfő este játszik csapatával a Napoli ellen az olasz élvonal 33. fordulójának zárómeccsén.

PORTUGÁLIA

Bobál Gergely (CD Nacional) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt a keretben a Tondela ellen 2-1-re elveszített idegenbeli bajnokin a portugál első 28. fordulójában.

Csoboth Kevin csapata, a Benfica B hétfő délután a Penafiel ellen játszik a portugál másodosztály 30. játéknapján.

URUGUAY

Az uruguayi élvonalban szereplő Montevideo Wanderers hivatalos felületein jelentette be, hogy szerződtette Vadócz Krisztiánt, a Penarol korábbi 42-szeres magyar válogatott középpályását, aki azóta már pályára lépett csapata 3-1-re megnyert edzőmeccsén is.

KÍNA

Kádár Tamás a Shanghai Port ellen debütált a helyi Szuperliga első fordulójában, hazai pályán, és a Tianjin Jinmen Tigers végül súlyos, 6-1-es vereségbe szaladt bele. Kádár végig a pályán volt, az ellenfélnél pedig mesterhármasig jutott az osztrák Marko Arnautovic, aki a 2016-os Eb-n a magyar válogatott - és Kádár - ellen is játszott.

AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK

A nyitófordulóban szerzett győztes találata után ezúttal gólpasszal jelentkezett az észak-amerikai bajnokságban Sallói Dániel, aki a 45. percben egy védelmi hibát kihasználva szerzett labdát az Orlando tizenhatosán belül, majd Gianluca Busióhoz továbbított, aki 14 méterről kilőtte a jobb alsót.

A magyar támadó csapata, a Sporting Kansas City végül nem tudta begyűjteni a három pontot, miután a korábbi Manchester United-játékos, a 112-szeres portugál válogatott Nani egy sarkazós góllal egyenlített a 79. percben.

A találkozón továbbá mindkét együttes szerzett még egy-egy gólt, ám ezeket les miatt érvénytelenítette a játékvezető a videóbíró segítségével. Az MLS második fordulójában lejátszott összecsapás így 1-1-re végződött.