Magyar játékos vonult vissza Ausztriában, Vadócz Szuperkupa-döntőn debütált - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. május 3., hétfő 14:00
Szerző: Csakfoci Admin 2021. május 3., hétfő 14:00

NÉMETORSZÁG

Az RB Leipzig három év alatt másodszor jutott be a Német Kupa döntőjébe, miután a hosszabbítás utolsó percében szerzett góllal 2-1-re nyert a lipcsei együttes a Werder Bremen ellen.

Mivel a rendes játékidőben nem született gól, kétszer tizenöt perces hosszabbítás következett a brémai Weserstadionban. A 93. percben Hwang Hee-Chan nyitotta meg a gólok sorát, majd a szokásosnak mondható Dayot Upamecano hibáját kihasználva Leonardo Bittencourt a 105. percben egyenlített, miután eltekerte a labdát a feleslegesen kifutó Gulácsi mellett. A mindent eldöntő találatot Emil Forsberg szerezte, így a Leipzig jutott a döntőbe.

A lipcseieknél Gulácsi mellett a másik magyar válogatott, Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést. A sérüléséből lábadozó Szoboszlai Dominik továbbra sem került keretbe. Julian Nagelsmann, a Bayern München leendő vezetőedzőjének csapata a Borussia Dortmund ellen lép pályára a május 13-i berlini fináléban.

Novothny Soma (Bochum) csereként a 86. percben állt be a Darmstadt ellen 3-1-re elveszített bajnokin a német másodosztály 31. fordulójában.

ANGLIA

Az angol másodosztályban szereplő (Championship) Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám csereként a 78. percben állt be a Millwall ellen 4-1-re elveszített bajnokin.

HOLLANDIA

Szőke Adrián (Heracles) nem kapott lehetőséget edzőjétől a Venlo ellen hazai pályán 4-0-ra megnyert bajnokin a holland élvonal 31. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

Megyeri Balázs, a Göztepe magyar kapusa a Trabzonspor ellen (1-1) és az Antalyaspor ellen (3-2) sem volt a keretben.

Szalai Attila, a Fenerbahce magyar válogatott védője végigjátszotta az Alanyaspor ellen 0-0-ra végződő bajnokit a török élvonal 38. fordulójában.

Varga Kevin csapata, a Kasimpasa hétfő délután 15 órától az Alanyaspor ellen játszik a török bajnokság 39. fordulójában.

AUSZTRIA

Szántó Tamás, az osztrák Rapid Wien korábbi utánpótlás-válogatott támadó középpályása a honlapunknak adott exkluzív interjújában jelentette be, hogy 25 évesen befejezi profi labdarúgó-pályafutását.

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója a második félidőben lépett pályára a Hartberg ellen 2-1-re elveszített meccsen.

Majnovics Martin (St. Pölten) a 72. percben állt be a Ried ellen. A vendégeknél Borsos Filip nem kapott lehetőséget, a mérkőzés 0-0-s döntetlennel ért véget.

Az osztrák másodosztályban szereplő játékosok közül Mester Csaba (Austria Wien II) kezdőként 77 percig volt pályán a Liefering ellen 5-1-re elveszített idegenbeli mérkőzésen. A hazaiaknál Major Sámuel 74 percet kapott edzőjétől.

SZERBIA

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar válogatott támadója csereként z 59. percben állt be az FK Proleter elleni 3-1-re megnyert bajnoki mérkőzésen a szerb első osztály 34. fordulójában.

SVÁJC

Kecskés Ákos (Lugano) sérülés miatt nem volt keretben a Zürich ellen 3-0-ra elveszített bajnokin a svájci élvonal 32. fordulójában.

CIPRUS

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje múlt héten hétfő este csereként, a 78. percben lépett pályára az AEL Limasszol ellen a felsőházi rájátszás 8. fordulójában.

SZLOVÁKIA

A DAC magyarjai közül Schäfer András kezdőként végigjátszotta a Zilina (Zsolna) ellen 2-1-re megnyert meccset. Kalmár Zsolt továbbra is sérüléssel bajlódik, és a hírek szerint elképzelhető, hogy újra meg kell műteni. Vida Máté - aki információink szerint a Vasasban folytathatja pályafutását - nem volt nevezve a mérkőzésre.

Holman Dávid, a Slovan Bratislava magyar válogatott középpályása kezdőként 62 percet játszott, majd a 62. percben lecserélte az edzője a másodosztályú Besztercebánya ellen 3-0-ra megnyert Szlovák Kupa elődöntőjének első felvonásán. Hétvégén végig a pályán volt a Trnaa ellen 3-0-ra elveszített meccsen.

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály 28. fordulójában a Slask Wroclaw magyar hátvédje, Tamás Márk kezdőként végigjátszotta a Zaglebie Lubin ellen 0-0-ra végződő bajnokit.

Hétfő délután 15 órakor "magyaros" rangadót rendeznek, hiszen a Piast Gliwice és a Podbeskidzie csap össze a forduló zárómeccsén. A hazaiaknál Vida Kristopher, a vendégeknél Kocsics Gergő feszül egymásnak.

HORVÁTORSZÁG

A horvát élvonalbeli bajnokság 32. fordulójában Kleinheisler László - aki egyben április hónap legjobbja volt - kezdőként végigjátszotta a Varazdin ellen 1-1-re végződő bajnokit. Az eszékiek másik magyarja, Gyurcsó Ádám a cserepadról figyelte az eseményeket.

OLASZORSZÁG

Balogh Botond és Kosznovszky Márk (mindketten Parma) hétfő este játszik a Horváth Krisztofert is foglalkoztató Torino vendégeként az olasz élvonal 34. fordulójának zárómeccsén.

PORTUGÁLIA

Bobál Gergely, a CD Nacional magyar támadója az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt a keretben a Guimaraes ellen hazai pályán 1-0-ra megnyert bajnokin a portugál első 29. fordulójában.

Csoboth Kevin csapata, a Benfica B 2-2-es döntetlent játszott a Penafiel ellen. A magyar légiós a 89. percben csereként szállt be, majd a 93. percben sárga lapot kapott.

KÍNA

Kádár Tamás, a Tianjin Jimmen Tigers magyar válogatott hátvédje az első fordulóban elszenvedett, 6-1-es vereség után gól nélküli döntetlent játszott a Changchun Yatai ellen a kínai élvonal 2. fordulójában. A magyar védő végigjátszotta a mérkőzést.

AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK

Az MLS-ben szereplő Sporting Kansas City magyar támadója, Sallói Dániel ezúttal csereként, az 55. percben, 2-1-es állásnál állt be csapatába, amely 3-1-es vereséget szenvedett a Real Salt Lake ellen.

URUGUAY

Vadócz Krisztián, a Montevideo Wanderes középpályása első magyar játékosként pályára léphetett a Nacional elleni Szuperkupa-döntőjében, azonban csapata 2-0-ás vereséget szenvedett.

25 évesen vonul vissza a magyar foci elfelejtett nagy ígérete: "Ennek már semmi értelme" - exkluzív interjú
Szántó Tamás, a Rapid Wien korábbi utánpótlás-válogatott támadó középpályása a csakfoci.hu-nak adott exkluzív interjújában jelentette be, hogy 25 évesen befejezi profi labdarúgó-pályafutását. Egy edzésen történt térdsérülés miatt három évig nem játszhatott az osztrák klubban, ezzel együtt három műtéten is átesett. Tudta és érezte, a térde sosem lesz többé a régi, majd ha nehezen is, de elfogadta az orvosai véleményeit, így a visszavonulás mellett döntött. A vele készült interjúban Szántó részletesen mesél arról, min ment keresztül, illetve a jövőjéről is szót ejt.