Dárdai első győzelme, Holender hatodszor villant, Sallai mérföldkőnél a Bundesligában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. március 8., hétfő 10:54
Szerző: Csakfoci Admin 2021. március 8., hétfő 10:54

NÉMETORSZÁG

Visszatérését követő hatodik mérkőzésén megszerezte első győzelmét Dárdai Pál a Hertha BSC vezetőedzőjeként, csapata a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján hazai pályán az Augsburg ellen nyert 2-1-re. A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitányának második edzői időszaka alatt így egy-egy győzelem és döntetlen, valamint négy vereség a mérlege. Fia, Márton végigjátszotta a találkozót.

A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig rendkívül sima, 3-0-s győzelmet aratott az 50. Bundesliga-meccsén pályára lépő Sallai Rolandot foglalkoztató Freiburg vendégeként. A magyar támadó csereként a 65. percben állt be. A lipcseieknél sérülése miatt Szoboszlai Dominik továbbra sem mutatkozhatott be, de ezúttal Willi Orbán sem volt bevethető. Gulácsi idénybeli 17., összességében pedig a 69. mérkőzésén nem kapott gólt a német klub színeiben.

Gól nélküli döntetlennel zárult a sereghajtó Schalke 04 és az ezzel a ponttal pillanatnyilag osztályzós helyre lépő Mainz találkozója, a német bajnokság 24. fordulójában pénteken. A vendégeknél Szalai Ádám kezdőként 74 percet töltött a pályán. Ezen a meccsen mutatkozott be a kispadon Dimitrios Grammozis, a Schalke idénybeli ötödik vezetőedzője. Csapata két lövésből kétszer, a Mainz pedig húszból kétszer találta el az ellenfél kapuját.

Novothny Soma (Bochum) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal is kispadról figyelte végig az eseményeket a Fürth elleni bajnokit, csapata 2-1-re nyert idegenben. A támadó a napokban a saját helyzetéről nyilatkozott, és arról is beszélt, miért kap kevesebb játéklehetőséget a feljutásért küzdő Bundesliga II-es együttesben.

ANGLIA

A Bristol City kezdőcsapatában kapott helyet a magyar válogatott középpályás, Nagy Ádám a QPR elleni angol másodosztályú bajnokin. A szombat délutáni találkozó nem indult túl jól Nigel Pearson vezetőedző csapata számára, a Bristol ugyanis már a 11. percben hátrányba került, sőt tizenegy minutummal később már meg is duplázta előnyét a QPR.

A folytatásban pedig Nagy Ádámnak sem volt szerencséje, a magyar játékost közvetlen közelről, nagy erővel fejbe rúgták, majd ezt követően elterült a földön és percekig ápolták. A 25 éves játékos még visszatért a pályára egy rövid időre, de aztán mégsem tudta folytatni a játékot és lecserélték a 31. percben. A Bristol végül nem tudott felállni a hátrányból és 2-0-ra kikapott a QPR-tól.

BELGIUM

Az OH Leuven magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás nem volt nevezve a Royal Antwerp (2-0) és az Eupen elleni (3-3) bajnokira.

HOLLANDIA

Szőke Adrián (Heracles) nem lépett pályára a Zwolle ellen 2-1-re megnyert bajnokin a holland élvonal 25. fordulójában.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója csereként a 74. percben lépett pályára a LASK Linz elleni bajnokin, csapata hazai pályán szenvedett 1-0-s vereséget.

Majnovics Martin (St. Pölten) szintén csereként a 91. percben szállt be az RB Salzburg elleni (1-4) bajnokin.

Az osztrák másodosztályban szereplő játékosok közül Mester Csaba (Austria Wien) a 88. percben állt be a Grazer AK ellen (0-0), valamint Major Sámuel (Liefering) szintén csereként kapott lehetőséget a Horn ellen 6-2-es kiütéses sikerrel végződő bajnokin.

SZERBIA

A magyar válogatott Holender Filip góllal járult hozzá a Partizan Beograd 5-0-s sikeréhez az ugyancsak fővárosi FK Rad otthonában a szerb labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnapi játéknapján. A belgrádi klub honlapjának beszámolója szerint Holender kezdőként 67 percet töltött a pályán, és a 24. percben ő szerzett vezetést a vendégeknek.

A tavaly október elején igazolt válogatott csatárnak ez volt a hatodik gólja a szerb élvonalban. Csapata továbbra is a tabella második helyén áll.

SVÁJC

A svájci élvonal 23. fordulójában Kecskés Ákos (Lugano) sárga lapos eltiltását letöltve kezdőként végigjátszotta a Zürich ellen 1-0-ra elveszített bajnokit.

CIPRUS

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje a kispadról figyelte az eseményeket az Anarthosis ellen gól nélküli döntetlenre végződő felsőházi rájátszás 2. fordulójában lejátszott mérkőzést .

Az alsóházi rájátszásban Paulo Vinícius, az APOEL magyar-brazil bekkje nem volt a keretben a Pafos ellen 1-1-re végződő meccsen.

GÖRÖGORSZÁG

Nagy Gergely testközelből élte át a szerdai görögországi földrengést, amelyről honlapunknak is nyilatkozott. A kapus azonban szombaton már győztes bajnoki mérkőzésen védte az AEL Larissza kapuját.

A korábbi U21-es válogatott kapus lakása is megrongálódott szerdán a Larissza közelében bekövetkezett 6,3 erősségű földrengésben, ezért Nagy Gergely a stadion szertárában aludt, onnan ment a reptérre, hogy a csapattal Krétára repüljön, az OFI elleni bajnokira.

Sok játékostársa nem akart elutazni, mivel a földrengés után féltették a családjukat. Ilyen előzmények után végül az AEL Larissza nem kis bravúrt végrehajtva 3-2-re nyert, ráadásul a 73. percben Nagy 11-est védett, de a játékvezető visszafújta a büntetőt, az ismétlést pedig már értékesítette a hazaiak játékosa.

Nagyék sorozatban második mérkőzésüket is megnyerték és a 14. helyen állva egyre inkább faragják le a hátrányukat az előttük lévőkkel szemben.

SZLOVÁKIA

A szlovák bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában az éllovas Slovan fogadta a DAC-ot, amely kezdőcsapatában ezúttal is helyet kapott két magyar válogatott játékos, Schäfer András és Kalmár Zsolt, míg a pozsonyiaknál a keretbe sem került be sérülés miatt Holman Dávid, csakúgy, mint Vida Máté a Bernd Storck vezette vendégeknél.

A csallóköziek már a 3. percben hátrányba kerültek Weiss találatának köszönhetően, majd a folytatásban ismét a Slovan játékosa dupplázott. A 32. percben szépített a DAC, ekkor Divkovic talált be. Az 57. percben Moha a bal felsőbe lőtt, majd a 81.percben Cavric visszarántotta a 16-oson belül Blackmant, de meglepetésre a játékvezető sípja néma maradt, így nem rúghatott büntetőt a DAC.

A Slovan végül megnyerte az alapszakasz utolsó bajnokiját, így tíz pont előnnyel várhatja a rájátszást a tabella élén a DAC előtt.

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály 20. fordulójában a Podbeskidzie magyar hátvédje, Kocsis Gergő a félidőben állt be a Lechia Gdansk elleni (2-2) bajnokin.

A Slask Wroclaw magyar védője, Tamás Márk kezdőként végigjátszotta Legia Varsó ellen hazai pályán 1-0-ra elveszített mérkőzésen.

Vida Kristopher (Piast Gliwice) kezdőként egy félidőt játszott a Stal Mielec ellen 2-1-re megyert meccsen.

HORVÁTORSZÁG

A horvát kupa negyeddöntőjében Gyurcsó Ádám csereként a 63. percben állt be, Kleinheisler László kezdőként 82 percig volt pályán a Rijeka ellen 2-1-re elveszített mérkőzésen.

Hétvégi, Gorica elleni (1-1) mérkőzésen Gyurcsó kispados volt, Kleinheisler a 69. percben szállt be.

OLASZORSZÁG

Balogh Botond és Kosznovszky Márk (mindketten Parma) nem voltak nevezve a Fiorentina elleni (3-3) bajnoki mérkőzésre.

A Torino magyarja, Horváth Krisztofer a kispadról figyelte végig az eseményeket a Crotone ellen 4-2-re elveszített bajnokin az olasz élvonal 26. fordulójában.

PORTUGÁLIA

Bobál Gergely (CD Nacional) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt a keretben a Pacos Ferreira ellei bajnokin. Csapata idegenben 2-1-re kapott ki a portugál első osztály 22. fordulójában.

URUGUAY

A magyar Vadócz Krisztiánt a 80. percben bevető uruguayi Penarol 2-0-ra legyőzte a helyi Primera Divisiónban a River Plate együttesét (nyilván nem összekeverendő argentin névrokonával - a szerk.), így fellépett a tabella 4. helyére. Csak rosszabb gólkülönbséggel szorulnak nagy riválisuk, az egy meccsel kevesebbet játszó Nacional mögé.

EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK

Koman Vladimir (al-Hatta) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt nevezve az al-Fujairah ellen 1-0-ra megnyert bajnokira az emírségekbeli bajnokság 19. fordulójában.

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.