Dárdai Bayern-verése, feladták a leckét a csatárok Rossinak - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin, nem sokkal a magyar válogatott újabb kerethirdetése előtt.
Dudás Gábor 2018. október 1., hétfő 9:58
Szerző: Dudás Gábor 2018. október 1., hétfő 9:58

Németország

Nagy győzelmet aratott a Dárdai Pál vezette Hertha a Bundesligában: a berliniek kapott gól nélkül (2-0) győzték le címvédő Bayern Münchent. A magyar vezetőedző számára történelmi sikert jelent a diadal: Dárdai Hertha-edzőként eddig két együttes, a Bayern és a Werder Bremen ellen volt nyeretlen a Bundesligában. Most a bajor sztárcsapat elleni sorozat megszakadt, ráadásul a Hertha 2009 óta először verte meg a rekordbajnokot. Dárdai Palkó a Werder elleni bajnokival ellentétben - amikor kezdő volt - ezúttal végig a kispadon ült.

A 6. fordulót rendezték a német élvonalbeli bajnokság szombati játéknapján. A találkozók közül kiemelkedett a Szalai Ádámot végig soraiban tudó Hoffenheim és a Gulácsi Pétert foglalkoztató RB Leipzig összecsapása. A “magyaros rangadón” Szalai már 14. percben besárgult, míg a lipcseiek gólnélküli félidő után az 53. percben Poulsen lövése pattant meg Akpogumán, ami így Baumann kapujában kötött ki. A folytatásban mindkét oldalon a cserék domináltak, és a vendégek rohamoztak végig, aminek a 73. percben meg lett az eredménye: Poulsen duplázott Kampl passza után. A 93. percben végül a hazaiak szépítettek, miután Kramaric büntetőből volt eredményes, így végül a Hoffenheim hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget az RB Leipzigtől.

A Sallai Rolanddal felálló Freiburg 4-1-es vereséget szenvedett az Augsburg vendégeként a német labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának zárómérkőzésén, vasárnap. A magyar válogatott támadó végigjátszotta a találkozót, komoly helyzete is volt az újabb gólhoz. A hazai csapatban az izlandi Alfred Finnbogason mesterhármast ért el.

Olaszország

Zsinórban harmadszor is kezdő volt csapatában Nagy Ádám, a Bologna magyar válogatott középpályása, aki jó játékkal járult hozzá az Udinese 2-1-es legyőzéséhez vasárnap, ráadásul az egyenlítő gólt megelőző akcióban is szerepet vállalt.

Franciaország

A francia másodosztályban szereplő Le Havre Bese Barnabással a kezdőcsapatában lépett pályára a listavezető Metz otthonában. A normandiai gárda egy második félidei gólnak köszönhetően 1-0-ra nyert, amivel már a tabella 5., osztályozót érő helyén áll. A magyar válogatott jobbhátvéd a mérkőzést végigjátszva, jó játékkal segítette csapatát a nagy bravúrhoz.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B 2-1-re győzött idegenben a Sporting Covilha ellen. A találkozón a 62. percben, csereként állt be a magyar U21-es válogatott támadó.

Görögország

Ugrai Roland a görög Atromitosz színeiben a harmadik meccsén már a második gólját szerezte meg, csapata a Levadiakosz otthonában győzött 2-0-ra a magyar csatárnak is köszönhetően, így klubja veretlenül, 4 sikert és 1 döntetlent jegyezve vezet jelenleg az élvonalban. Megyeri Balázs védte a vendégek kapuját, a hazaiak viszont nem nevezték a meccsre az ex-újpesti Windecker Józsefet.

Skócia

Bogdán Ádám védte a skót Hibernian kapuját a St. Mirren ellen 1-0-ra megnyert idegenbeli bajnokin, csapata 2. a bajnoki táblázaton.

Menesztette magyar szakvezetőjét a helyi másodosztályú Dundee United. László Csaba szűk 11 hónapot élt meg a skóciai kispadon, eddigi Championship-klubja a Ross County elleni 5-1-es szombati vereség másnapján köszönte meg munkáját.

Lengyelország

Nagy Dominik végig a pályán volt, miközben csapata, a Legia Varsó 1-1-es döntetlent játszott otthon az Arka Gdynia együttesével.

Ukrajna

Kádár Tamás csereként lépett pályára a 77. percben az Arsenal és a Dinamo Kijev városi rangadóján (0-1).

Csehország

Bobál Dávid (Dukla Praha) nem volt a keretben, amikor csapata 1-1-es döntetlent játszott a Zlinnel.

Kocsis Gergő ugyancsak kihagyta a Karvina 0-0-ás döntetlenjét a Bohemians 1905 ellen.

Svájc

Kecskés Ákost ezúttal sem nevezték,Vécsei Bálint viszont kezdőként gólpasszt is adott a Basel elleni bajnokin a Luganóban (2-2), majd az 55. percben cserélték le.

Szlovákia

A felvidéki DAC a Senica otthonában lépett pályára a szlovák élvonalban. A dunaszerdahelyiek kezdőcsapatában három magyar, Vida Kristopher, Vida Máté és Kalmár Zsolt kapott helyet, és mind a hárman végig is játszották a szombati bajnokit. Kalmár büntetőjével szerzett vezetést a DAC, majd Vida Kristopher 1-1-es állásnál hibázott büntetőt, a hajrában azonban ő döntötte el góljával a bajnokit. A DAC az újabb három ponttal a tabella második helyén áll.

Holman Dávidot nem nevezte a Slovan Bratislava a Spartak Trnava otthonában 2-1-re megnyert rangadóra.

Ausztria

Szántó Tamást sérülése miatt nem nevezte a Rapid Wien a St. Pölten elleni, 2-0-ra elveszített bajnokira,

2-1-re kikapott a másodosztályban a Liefering a BW Linz otthonában, Szoboszlai Dominik végigjátszotta a mérkőzést. Néhány nappal korábban a 17 éves középpályás megszerezte első gólját anyaklubjában, a Salzburgban, sőt gólpasszt is adott csereként beállva.

Horvátország

A szokásokhoz híven idén is túlfutott összecsapást hozott a horvát élvonalban szombat kora délután megrendezett Hajduk Split-Dinamo Zagreb rangadó. Bár a találkozó 0-0-al végződött, mégsem erről maradt emlékezetes: a 92. percben az egyik hazai szektorból egy öt centiméteres kődarab repült a pályára, ami pontosan a magyar válogatott szélsőt, Gyurcsó Ádámot találta fejen.

Hollandia

A 18 éves Dobos Áront (Fortuna Sittard) nem nevezték az Ajax elleni, 0-2-re végződött élvonalbeli bajnokira.

Dánia

A dán Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt végig a kispadon ült a Hobro elleni bajnokin (5-2). Honfitársa, a Köbenhavn kapusa, Köteles László sem kapott lehetőséget az Esbjerg ellen.

Ciprus

Balogh Norbert kezdett az APOEL végül 11-esekkel elbukott Szuperkupa-döntőjén, az AEK Larnaca ellen, de a szünetben lecserélte edzője.

Izrael

A Korhut Mihályt foglalkoztató Hapoel Beer-Sheva hétfőn játszik majd bajnokit.

Kazahsztán

Kleinheisler László végig játszott az Astanában, (bajnok)csapata 3-0-ra verte otthon a Zethisut.

Eppel Márton egy perccel beállása után, a 61. percben góllal járult hozzá a kazah Kairat Almati kiütéses, 6-1-es sikeréhez az Aktobe elleni bajnokin. A volt Honvéd-csatár és magyar gólkirály honfi- és csapattársa, Elek Ákos ezúttal végig a kispadon ült.

Románia

Lang Ádám (CFR Cluj) végigjátszotta a másodosztályú Chindia Targoviste otthonában 1-0-ra megnyert kupameccset.

Prosser Dánielt nem nevezték a Sepsi bukaresti, Dinamo elleni bajnoki mérkőzésére (0-0)

Törökország

Feczesin Róbert csapata,a másodosztályú Adanaspor hétfőn lép majd pályára.

USA

Nikolics Nemanja kezdett, 11-esből gólt is szerzett, majd a 87. percbeli lecserélték a Chicago és a Los Angeles FC bajnokiján (3-1). Az eldőlt, hogy a Fire idén nem jut a rájátszásba.

Stieber Zoltán kispados volt és végül nem is állt be a D.C. Unitedbe, amely 5-0-ra kiütötte a Montrealt.

Németh Krisztiána 71. percben lecserélték, Sallói Dániel pediga 78. percben állt be a Sporting Kansas City-be, amely 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a Real Salt Lake-kel.

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs második bajnokiján már kezdő és csapatkapitány volt az al-Ittihadban, amely négygólos meccsen aratott győzelmet. Már a 2. percben vezetéshez jutott csapata, amikor Dzsudzsák jobb oldali beadása után lőtt bombagólt az al-Ittihad. A meccset végül 3-1-re nyerték Dzsudzsákék, így a magyar játékossal eddig 100%-os az al-Ittihad.

Irán

Koman Vladimir a 69. percig volt a pályán a Sepahan csapatában, amely 2-0-ra legyőzte idegenben a Naft Ahvazt.

Kína

Guzmics Richárd végigjátszotta a kínai másodosztályban szereplő Yanbian Funde mérkőzését a Vuhan Zall ellen (2.2).