A Barca brutális pechszériája folytatódik, elküldi elátkozott kapusát a Liverpool - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Külföldi körkép.
Dudás Gábor 2021. október 31., vasárnap 22:16
Szerző: Dudás Gábor 2021. október 31., vasárnap 22:16

ANGLIA

Manchester United: Donny van de Beek ügynököt vált és egyelőre ideiglenesen távozhat az Old Traffordról. A 24 éves holland válogatott középpályást az Everton és Wolverhampton viheti kölcsönben már januárban (Mail) Hiába nézték ki maguknak Antonio Contét új menedzsernek, az olasz szakember nem kíván egy csapatot sem átvenni az idény közepén. Ezért nem lesz a Manchester és a Newcastle United edzője sem az idén (Todofichajes)

Liverpool: Januárban ingyen elengedik 28 éves német kapusukat, Loris Kariust, aki 2018 és a javarészt a bakijai miatt elveszített BL-döntő óta egyetlen tétmeccsen sem védhette az első csapat kapuját (Mirror)

Tottenham: A Spurs vezetősége hamarosan dönthet Nuno Espirito Santo menedzser sorsáról. A nyáromn érkezett portugál szakember eddig 17 tétmérkőzésen ült a londoni csapat kispadján, 8 győzelem, 2 döntetlen és 7 vereség a mérlege. Ha a menesztése mellett döntenek a Tottenhamnél, az uruguayi Paulo Fonseca vagy a Porto edzője, Sergio Conceicao merülhet fel lehetséges utódként (Telegraph)

Newcastle United: A Real Madrid 31 éves világbajnok német középpályása, Toni Kroos lehet a hirtelen meggazdagodott angol csapat új karmestere a jövő nyártól (El Nacional) Edzőnek pedig a holland Ajax mesterét, Erik ten Hagot próbálják kinevezni, de egyelőre nehéz feladatnak tűnik a tréner megszerzése, illetve meggyőzése is (Mirror)

Premier League: A Leeds United 2-1-re nyert a Norwich City otthonában az angol labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának vasárnapi játéknapján. A mérkőzés három gólja négy és fél perc alatt esett: Raphinha vezetést jelentő találatára Omobamidele válaszolt az 58. percben, a végeredményt két perccel később Rodrigo állította be. Sikerével a Leeds elmozdult a kiesőzónából, az újonc Norwich ugyanakkor továbbra is győzelem nélkül, 3-25-ös gólkülönbséggel áll az utolsó helyen.

A játéknap másik mérkőzésén a West Ham United 4-1-re nyert az Aston Villa otthonában. A hazaiak Ezri Konsa kiállítása miatt az ötvenedik perctől emberhátrányban futballoztak, és sorozatban negyedszer veszítettek. (MTI)

Premier League, 10. forduló:

Norwich City - Leeds United 1-2

Aston Villa - West Ham United 1-4

SPANYOLORSZÁG

La Liga: A címvédő Atlético Madrid házigazdaként 3-0-ra legyőzte a Ferencvárossal azonos Európa Liga-csoportban szereplő Real Betis csapatát a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának vasárnapi játéknapján. A fővárosiaknak ez volt sorozatban a 13. veretlen mérkőzésük hazai pályán a La Ligában. (MTI)

Barcelona: Az FC Barcelona legutóbb 19 évvel ezelőtt rajtolt a mostanihoz hasonló gyenge mutatóval a spanyol labdarúgó-bajnokságban. Az együttes 11 mérkőzését követően mindkétszer 16 pontot szerzett, bár akkor 18–12-es gólkülönbséggel állt, és a legnagyobb rivális Real Madriddal gól nélküli döntetlent játszott, most viszont rosszabb a gólkülönbsége (16–12), egy hete pedig házigazdaként maradt alul az el Clásicón. A most zajló kiírásban a legutóbbi három meccsén mindössze egy pontot gyűjtött: múlt szombaton a Real Madridtól a Camp Nouban kapott ki 2–1-re, majd a hétközi fordulóban a Rayo Vallecano vendégeként 1–0-ra. Utóbbit követően menesztették a csapat éléről Ronald Koeman vezetőedzőt, akit szombaton ideiglenes megbízatással Sergi Barjuán helyettesített, a katalánok otthon 1–1-re végeztek az Alavésszel.

A 2002–2003-as idény első felében a holland Louis van Gaal ült az együttes kispadján, az elnöki székben pedig Joan Gaspart. A gárda végül a hatodik helyen zárta a szezont – 22 pontos hátránnyal végzett a bajnok Real Madrid mögött –, és nem kvalifikálta magát a Bajnokok Ligájába, amelyre azóta sem volt példa. Az események hatására 2003 nyarán gyökeres változások történtek a klubnál. Az idén márciusban újra megválasztott Joan Laporta először lehetett elnöke a klubnak, és új vezetőedző, valamint kulcsember érkezett: a szakmai irányítás a holland Frank Rijkaard, a karmesteri pálca a brazil Ronaldinho kezébe került. Így sikerült lerakni az alapjait minden idők egyik legsikeresebb, legjobb futballcsapatának, amely pár évvel később már Josep Guardiolával a kispadon ért a csúcsra.

Az együttes mostani gyengélkedése erős hatással van a nézőszámra is: a szombati bajnoki előtt 26 238 pártoló tag jelezte, hogy nem él bérleti jogával, a százezres stadionban az esős napon így 37 278 néző volt, amely létszám nagyságrendileg megfelel az ezredforduló elejének átlagának. (MTI)

Sergio Agüero után Gerard Piquét is le kellett cserélni a Barcelona–Alavés bajnokin. A katalán együttes szombaton 1–1-es döntetlent játszott a vendég Alavésszel. A hazaiaknál kezdőként pályára lépett, kényszerű okokból azonban már az első félidő hajrájában lecserélt Agüero – a klub honlapjának tájékoztatása alapján – pályán töltött idejének nagy részében mellkasi fájdalmakra panaszkodott, és szívpanaszok miatt mentőautóval azonnal kórházba szállították.

Sajtóhírek szerint a vizsgálatok első körben szívritmuszavart mutattak ki nála.

A Barcelona – amely szerda este menesztette holland vezetőedzőjét, Ronald Koemant, aki helyett ideiglenes megbízatással Sergi Barjuán irányította a gárdát – a második félidőben újabb kulcsemberét veszítette el, a 70. percben Gerard Piquének is el kellett hagynia a pályát.

A 34 éves középhátvédnek a vádlijával adódtak problémái, és a katalánok vasárnapi közlése szerint a „közeljövőben” nem számíthatnak a játékára. Mindez azt jelenti, hogy Piqué nem léphet pályára a Barcelona keddi, a továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú, Dinamo Kijev elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

Az erős hullámvölgyben lévő, a La Liga tabelláján csupán kilencedik Barcelona a szombati összecsapáson sérülés miatt több játékosára (Ronald Araujo, Frenkie de Jong, Martin Braithwaite, Ousmane Dembélé, Pedri, Sergi Roberto, Anssumane Fati) nem számíthatott. (az MTI híre nyomán)

La Liga: A sereghajtó Getafe házigazdaként 2-1-re legyőzte az Espanyol csapatát a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának vasárnapi játéknapján. A meccsen két gólt szerző Enes Ünal első találata szenzációsra sikeredett. A hazaiak mindkét gólját a török válogatott Enes Ünal szerezte. A 24 éves csatár az első találatát a 31. percben szerezte, méghozzá fantasztikus mozdulattal.
A támadó szépen szelídítette meg az elé kerülő labdát, majd a kapunak háttal állva, gyönyörűen ollózott a bal felső sarokba.
Az Espanyol kapusának esélye sem volt a védésre. Csapata három döntetlen és nyolc vereség után először győzött a La Liga mostani idényében. (MTI)

OLASZORSZÁG

Juventus: A Newcastle-nek adhatják el a télen 30 éves walesi középpályásukat, Aaron Ramsey-t, akinek az igencsak magas fizetési igányei sem zavarnák a Szarkákat (Tuttosport / Mirror)

AC Milan: Lemondtak a Real Madrid spanyol válogatott támadó középpályása, Isco megszerzéséről, mivel szerintük a 29 éves játékos túl van már karrierje csúcsán (Calciomercato)

Serie A: A Milan a pályafutása 400. gólját megszerző és egy 11-est is kiharcoló Zlatan Ibrahimovic vezérletével, közel fél órát emberhátrányban játszva győzte le az AS Romát 2-1-re a Serie A vasárnapi rangadóján. A milánóiaknál Hernández kapott piros lapot a 66. percben.

Serie A: Mesterhármast szerzett a legkeresettebb csatár, simán nyert az Inter is – videók

Serie A: A Napoli 1-0-ra legyőzte idegenben az újonc Salernitanát az olasz élvonalbeli bajnokság 11. fordulójában, így továbbra is veretlenül vezeti a tabellát a déli gárda. A találkozón egy-egy kiállítás is esett, a 70. percben a hazaiak csatárát, Grigoris Kastanost kiállította ki a bíró és egy durva belépőt követően, majd 7 perccel később a túloldalon Kalidou Koulibaly is piros lapot kapott egy lerántást követően.

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: Szalai Ádám már a Bayern-ikont is megelőzte – még egy játékos van előtte

Bundesliga: Az Augsburg 4-1-re nyert a Stuttgart ellen, Novothny Soma csapata, az újonc Bochum pedig 2-1-re kikapott a Borussia Mönchengladbach otthonában a német labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A magyar középcsatár csereként, a mérkőzés 83. percében lépett pályára, csapata jelenleg egy pontra van a veszélyzónától. (MTI)

Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)
Edzőkérdés
Kuznyecov menesztése után többen is felmerültek jelöltként az ETO kispadjára.
ETO FC Győr
Kuznyecov távozik
A klub azonnali hatállyal szerződést bontott vezetőedzőjével, akivel nyolc bajnokiból négyet megnyert, négyet elveszített a csapat.