Azzal, hogy becserélték a szombati, Bielefeld elleni bajnoki 90. percében, történelmet írt a Bundesligában a Mainz magyar válogatott csatára, Szalai Ádám.
A Kicker hívta fel a figyelmet egy érdekes statisztikai mérföldkőre Szalai Ádám kapcsán. A Mainz 33 éves magyar támadója a kispadról szállt be a Bielefeld otthonában 2-1-re megnyert bajnokin szombaton.
Ezzel a legtöbbször becserélt Bundesliga-játékosok listáján megelőzte (124-123) a Bayern München egykori nyolcszoros bajnokát és BL-, illetve UEFA-kupa győztesét, Mehmet Schollt.
Szalait így már csak a német bajnokság legendás légiósa, a perui Claudio Pizarro előzi meg az örökranglistán, igaz, neki jókora az előnye ezen a téren, 169-szer cserélték be összesen a német elitligában.
Neked ajánljuk
Átigazolások

Soroksár
Holczer is marad
Hivatalos Facebook-oldalán közölte a Soroksár, hogy Bolla Gergő és Holczer Ádám is szerződést hosszabbított a klubbal.

Fehérvár
Szlovéniából érkezik az új igazolás
Kálnoki-Kis Zsombor hazatér a szlovén Naftától és a Fehérvárhoz igazolt. A fiatal támadó az előző szezonban 33 bajnokin két gólt szerzett. (fehervarfc.hu)

DVSC
Kölcsönadták a fiatal játékost
Ismét kölcsönadta a Debrecen az NB II-es Mezőkövesdnek a 19 éves középpályást, Vidnyánszky Mátyást. (dvsc.hu)