Topligák: A Fradi után a bajnokságban már betlizett a Juventus; a Schalke még mindig lejtőn - videók

A Ferencváros ellen még szerencsésen sikerült begyűjtenie a három pontot a Juventusnak, szombat este viszont már csak döntetlenre futotta Moratáéknak a Benevento otthonában. Németországban nem történt semmi meglepő: ezúttal sem nyertek a gelsenkircheniek.
Nyikes Zoltán 2020. november 28., szombat 20:31
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. november 28., szombat 20:31

A címvédő Juventus 1-1-es döntetlent játszott az újonc Benevento otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati játéknapján. Bár jelentős labdabirtoklási fölényben voltak a vendégek (39, illetve 61 százalék), mindkét csapat öt alkalommal találta el ellenfele kapuját.

A Bajnokok Ligájában az FTC-t kedden legyőző torinóiak - akiknél ezúttal nem lépett pályára Cristiano Ronaldo - a mostani szezonban negyedszer játszottak 1-1-es döntetlent a Serie A-ban.

Serie A, 9. forduló:

Benevento-Juventus 1-1 (Letizia 45+3., ill. Morata 21.) Kiállítva: Morata 97.
Sassuolo-Internazionale 0-3 (A. Sánchez 4., Chiriches 14. - öngól, Gagliardini 60.)

A Borussia Mönchengladbach 4-1-re legyőzte a sereghajtó és továbbra is nyeretlen vendég Schalke 04 csapatát a német labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati játéknapján.

A gelsenkircheniek bajnoki nyeretlensége már 25 mérkőzés óta tart, ami a második leghosszabb sorozat a Bundesliga történetében: a negatív csúcsot a Tasmania Berlin tartja, amely az 1960-as évek közepén sorozatban 31 találkozót játszott le sikertelenül. Mivel a Köln szombat délután nagy meglepetésre nyerni tudott Dortmundban, így a mezőnyben már csak a Schalkénak nincs győzelme.

A Schalke legutóbb január 17-én nyert bajnoki meccset, akkor éppen a Mönchengladbachot győzte le.

Bundesliga, 9. forduló:

Borussia Mönchengladbach-Schalke 04 4-1 (Neuhaus 15., Wendt 36., Thuram 52., Wolf 80., ill. Raman 20.)

(MTI)

Topligák: A megállíthatatlan Lewandowski most a 16-oson kívülről büntetett; a City kivégezte ellenfelét – eredmények, videók
A forduló előtt még nyeretlen Köln hatalmas meglepetésre mindhárom pontot elvitte a Dortmund otthonából, míg a Bayern hátrányból fordított a Stuttgart vendégeként. A Premier League-ben Pep Guardiola csapata zsinórban negyedjére is 5-0-ra győzte le a Burnleyt hazai pályán.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.