Topligák: A megállíthatatlan Lewandowski most a 16-oson kívülről büntetett; a City kivégezte ellenfelét – eredmények, videók

A forduló előtt még nyeretlen Köln hatalmas meglepetésre mindhárom pontot elvitte a Dortmund otthonából, míg a Bayern hátrányból fordított a Stuttgart vendégeként. A Premier League-ben Pep Guardiola csapata zsinórban negyedjére is 5-0-ra győzte le a Burnleyt hazai pályán.
Nyikes Zoltán 2020. november 28., szombat 17:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. november 28., szombat 17:52

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 2-1-re legyőzte az újonc Arminia Bielefeldet a német labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati játéknapján. A két magyar végigjátszotta a hazai összecsapást. A lipcseiek 2-0-nál, a 72. percben büntetőt rontottak, a vendégek ezt követően szépítettek, és a hajrá izgalmasan alakult.

A Freiburg - Sallai Roland nélkül - 1-1-es döntetlent ért el az Augsburg otthonában. A válogatott futballista vádlisérülés miatt hagyta ki a találkozót.

A Bayern München - amely legutóbb 2007. november 10-én, azaz több mint 13 éve kapott ki Stuttgartban - hátrányba került, de még az első félidő hajrájában fordított, és előnyét a végén még növelte is. A bajorok sorozatban 14 fellépésükön szereztek pontot a mostani ellenfelük otthonában, mérlegük 12 siker és 2 döntetlen. Az újonc stuttgartiak idénybeli ötödik hazai meccsükön sem tudtak diadalmaskodni.

A mezőny két nyeretlen csapatának egyike, az 1. FC Köln legutóbb 1991-ben tudott győzni a Borussia Dortmund otthonában, azóta négy döntetlen mellett 16 alkalommal kikapott, most pedig Ellyes Shiri duplájával megszakította ezt a rossz sorozatot. Az esélyesebb hazaiak Thorgan Hazard révén a 72. percben szépítettek ugyan, de a végén nem tudtak pontot szerezni. A kölniek sikerével már csak az este pályára lépő Schalke 04 nyeretlen a mezőnyben.

Bundesliga, 9. forduló:

FC Augsburg-SC Freiburg 1-1 (Vargas 80., ill. Grifo 64.)
Borussia Dortmund-1. FC Köln 1-2 (T. Hazard 74., ill. Skhiri 9., 60.)
RB Leipzig-Arminia Bielefeld 2-1 (Angelino 29., Nkunku 47., ill. Klos 76.)
Union Berlin-Eintracht Frankfurt 2-2 (Andrich 2. - 11-esből, Kruse 6., 82., ill. An. Silva 27., 37., Dost 79.)
VfB Stuttgart-Bayern München 1-3 (Coulibaly 20., ill. Coman 38., Lewandowski 45+1, D. Costa 87.)

Stuttgart-Bayern összefoglaló

A Manchester City házigazdaként 5-0-ra legyőzte szombaton a Burnley csapatát az angol labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójában. Az algériai Rijad Mahrez mesterhármast ért el a találkozón, amelyen a vendégek mindössze egyszer találták el ellenfelük kapuját.

Két év alatt ez volt a negyedik Manchester City-Burnley mérkőzés, mind a négy 5-0-ra végződött, és Mahrez csak az egyik meccsen nem talált a hálóba.

Premier League, 10. forduló:

Manchester City-Burnley 5-0 (Mahrez 6., 22., 69., Mendy 41., F. Torres 67.)

(MTI)

Így nyert a City

PL: Videóbírós 11-es után bukott pontokat a Liverpool a 93. percben - videó
A hétközi Bajnokok Ligája-vereség után ezúttal a hazai pályán még nyeretlen Brightonnal nem bírt Jürgen klopp csapata a PL-ben.