Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Topligák: A Bayern lesimázta a három magyar felálló Leipziget, a Juventus rangadót bukott és továbbra is nyeretlen - eredmények, videók

Négy gólt rámolt be Gulácsi Péternek a Bayern München, amely magabiztosan nyert Lipcsében. Olaszországban rangadót bukott a Juventus, Angliában még mindig veretlen a Chelsea.
Nyikes Zoltán 2021. szeptember 11., szombat 20:47
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. szeptember 11., szombat 20:47

A Juventus vezetett, mégis 2-1-es vereséget szenvedett a Napoli vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának szombati rangadóján.

A vendégek Álvaro Morata 11. percben szerzett találatával jutottak vezetéshez, a hazaiak az 57. percben Matteo Politano révén egyenlítettek, majd Kalidou Koulibaly öt perccel a rendes játékidő vége előtt megfordította a találkozót. A Napoli ezzel három forduló után százszázalékos, míg a Zebrák nyeretlenek.

Serie A, 3. forduló:

Napoli-Juventus 2-1 (Politano 57., Koulibaly 85., ill. Morata 10.)
Empoli-Venezia 1-2 (Bajrami 89. - 11-esből, ill. Henry 13., Okereke 68.)

Így nyert a Napoli

A címvédő Bayern München 4-1-re nyert a három magyarral, Gulácsi Péterrel, Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal felálló RB Leipzig otthonában a német labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának rangadóján, szombaton. A bajorok a 12. percben a gólkirály Robert Lewandowski büntetőjével szereztek vezetést, amelyet biztosan őriztek, és a szünetet követően két újabb találattal már komoly előnyük volt. Az 58. percben szépített a Lipcse, amely három cserével próbált frissíteni, ám nem járt sikerrel. A 92. percben Maxim Choupo-Moting állította be a végeredményt. A csapatkapitány Gulácsi és Szoboszlai végig játszott, Orbánt a 80. percben lecserélték. A Bayern visszajött a második helyre a Wolfburg mögé, a Leipzig a 13. helyre csúszott vissza.

Bundesliga, 4. forduló:

RB Leipzig-Bayern München 1-4 (Laimer 58., ill. Lewandowski 12., Musiala 47., Sané 54., Choupo-Moting 92.)

Így nyert a Bayern

A Lőw Zsolt másodedzőt is foglalkoztató Chelsea négy forduló után is veretlen az angol labdarúgó-bajnokságban, amelynek szombat esti találkozóján 3-0-ra győzte le a vendég Aston Villát.

Premier League, 4. forduló:

Chelsea-Aston Villa 3-0 (Lukaku 15., 93., Kovacic 49.)

(MTI)

Így nyert a Chelsea

Topligák: Ronaldo duplával tért vissza az MU-ba, őrült meccsen verték Haalandék a Fradi EL-ellenfelét – eredmények, videók
Cristiano Ronaldo két góllal vette ki a részét a Manchester United győzelméből a visszatérése utáni első bajnokin. Németországban hétgólos meccsen verte a Dortmund a Ferencváros egyik EL-ellenfelét, a Bayer Leverkusent.