Kalmár és Holman is villogott, Gyurcsó furcsa gólt szerzett - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. szeptember 28., hétfő 13:22
Szerző: Csakfoci Admin 2020. szeptember 28., hétfő 13:22

Németország

Hazai pályán szenvedett sima vereséget a feszült napokat élő Mainz, amely játékosai kihagyták a szerdai tréninget, hogy kinyilvánítsák szolidaritásukat Szalai Ádámmal, az együttes magyar válogatott támadójával, akivel nemrég közölték, a jövőben nem számítanak rá, és aki az elmúlt napokban az U23-as csapattal edzett.

Az RB Leipzig kezdőcsapatában ezúttal is helyet kapott Gulácsi Péter, míg Willi Orbán végig a kispadon ült a Bayer Leverkusen elleni idegenbeli rangadón. A lipcseiek jól kezdtek, a 14. percben Forsberg révén megszerezték a vezetést, de néhány perccel később már egyenlített is a Bayer, méghozzá Demirbay parádés 16-oson kívüli bombájával, amivel a végeredmény is kialakult.

Sallai Roland kezdőként 78 percet játszott a Freiburgban, amely hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Wolfsburg ellen vasárnap.

Novothny Soma (Bochum) pedig a cserepadról figyelte az eseményeket a Karlsruhe elleni bajnokin.

Anglia

Az angol másodosztályban szereplő Bristol City 3-0-ra kikapott az Aston Villa ellen az Angol Ligakupa 3. fordulójában. Nagy Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

Belgium

Az előző fordulókban a védelem több posztján is bevetette Bese Barnabást Marc Brys vezetőedző, most azonban újra jobbhátvédet játszott. Rengeteg párharcot nyert és stabil pont volt az újabb bravúrt elérő csapatban.

A Leuven 48 perc után már 3-0-ra vezetett a Gent vendégeként, majd a hazaiak két 11-esből szerzett góllal visszajöttek ugyan a meccsbe, de egyenlíteniük már nem sikerült.

Bese csapata egyelőre az élvonal legnagyobb meglepetését szolgáltatja, hiszen sorra győzik le a neves ellenfeleket és újoncként a hetedik helyen áll, ráadásul csak két pontra van a dobogótól. A válogatott védő amióta megérkezett új együtteséhet, minden mérkőzésen kezdő volt.

Hollandia

A holland élvonal második fordulójában Szőke Adrián kezdőként 58 perc játéklehetőséget kapott a Heraclesben, csapata hazai pályán bravúros 1-1-es döntetlent játszott a PSV ellen.

Lengyelország

Kocsis Gergő, az újonc Podbeskidzie középpályása kezdőként végigjátszotta a Lechia Gdansk ellen 4-0-ra elveszített mérkőzést.

Elhalasztották a Legia Warszava-Slask Wroclaw "magyaros" rangadót, így Nagy Dominik és Tamás Márk nem nézhetett farkasszemet egymással a lengyel élvonal 5. fordulójában.

Törökország

Az előző fordulóban bombagólt szerző Varga Kevin (Kasimpasa) ezúttal is kezdő volt a Hatayspor ellen, ám a 70. percben lecserélték. Csapata 1-0-s vereséget szenvedett a török bajnokság 3. fordulójában.

Ausztria

Szoboszlai Dominik góllal járult hozzá a Salzburg a Maccabi Tel-Aviv otthonában kivívott győzelméhez kedden este a Bajnokok Ligája selejtezőjének rájátszásában. A magyar válogatott középpályás a Patson Daka által kiharcolt büntetőt értékesítette némi szerencsével, mert a Flamengo-nevelés Daniel Tenenbaum beleért a lövésbe, de hárítani nem tudott. Profi karrierje során a kilencedik tizenegyesét is értékesítette.

Szombaton viszont csereként, a 64. percben lépett pályára a Ried ellen 3-1-re megnyert bajnokin az osztrák élvonal 3. fordulójában.

Honfitársai közül Szántó Tamás (Rapid Wien) nem volt keretben a St. Pölten elleni mérkőzésen.

Tiefenbach Dániel (Austria Lustenau) a 81. percben lépett pályára az FC Junors ellen 1-0-ra elveszített találkozón.

Svájc

A svájci élvonal 2. fordulójában a Lugano két magyarja közül, Holender Filip a 73. percben, csereként állt be, míg Kecskés Ákos végigjátszotta a Zürich ellen 2-2-re végződő bajnokin.

Ciprus

Szalai Attila (Apollon Limasszol) kezdőként végigjátszotta a Lech Poznan ellen 5-0-ra elveszített EL-selejtezőt.

A Lang Ádám fémjelezte Omonia Nicosia szerda este 2-0-s vereséget szenvedett csapata az Olympiakosz vendégeként a BL-rájátszás első meccsén. A magyar válogatott védő végig a pályán volt.

Szlovákia

A csapatkapitányt, Kalmár Zsoltot végig, a szintén magyar válogatott Schäfer Andrást pedig a 66. percig a pályán tudó DAC ugyan a 15. percben hátrányba került a Trencín ellen, de már az első játékrészben fordítani tudott.

Kalmár a 30. percben hatalmas szabadrúgás-góllal egalizált, majd a vendégek hagytak ki egy 11-est, hogy aztán a 36. percben a hazaiak magyar csapatkapitánya Divkovicnak adjon remek gólpasszt. A 43. percben a 3-1-hez is közel járt a Dunaszerdahely, de Davis a kapufát találta el.

A 63. percben aztán Divkovic megszerezte a harmadik hazai gólt is, hogy aztán Davis is duplázzon a 88. percben, amikor másodszor is eltalálta a lécet. Maradt a 3-1, a csallóköziek 8/8-as mérleggel vezetik a szlovák Fortuna Liga tabelláját.

Holman Dávid két góllal és egy gólpasszal járult hozzá, hogy a címvédő Slovan Bratislava házigazdaként 5-0-ra legyőzte az MFK Ruzomberok csapatát a szlovák labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján.

A pozsonyi klub honlapjának beszámolója szerint a magyar támadó középpályás kezdőként 74 percet töltött a pályán. A meccs 24. percében gólpasszt adott, majd hat perccel később egy gyors ellentámadás után, a hatvanadik percben egy szabadrúgást követően maga is betalált.

Holmannak ez volt a második és a harmadik gólja a szlovák élvonal mostani idényében, 2017-es leigazolása óta pedig 19 találatnál jár. Együttese továbbra is a tabella második helyén áll. (MTI)

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek 2-1-re nyert a Gorica ellen a horvát élvonalbeli bajnokság 6. fordulójában. A magyar válogatott középpályás a 69. percben állt be.

Gyurcsó Ádám góllal járult hozzá a Hajduk Split sikeréhez, a splitiek 2-0-ra nyertek az NK Varazdin ellen. Gyurcsó - akit a 61. percben lecserélt edzője - az 5. percben volt eredményes, egy beadásnak szánt labdája a bal sarokban kötött ki.

Portugália

Bobál Gergely (CD Nacional) nem volt a meccskeretben a Farense ellen 1-0-ra megnyert bajnokin.

Honfitársa, Csoboth Kevin (Benfica B) sem volt tagja a keretnek a Mafra elleni meccsen.

Uruguay

A Penarol magyar válogatott középpályása, Vadócz Krisztián csereként az 57. percben állt be a bolíviai Jorge Wilstermann elleni Libertadores Kupa 4. fordulójának mérkőzésén. A Penarol 3-1-es vereséget szenvedett.

Kína

A kínai élvonalbeli Shandong Luneng magyar válogatott hátvédje, Kádár Tamás végigjátszotta a Guangzhou R&F ellen 0-0-al végződő mérkőzését.

Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.