Fotó: pfla.hu

Hornyák: "Megpróbálkozunk majd a lehetetlennel", Oenning: "Lehet, nem is lett volna túl jó, ha minden tökéletesen működik" – EKL-értékelések

Így értékelte az Európa Konferencia Liga-selejtező második fordulójának első mérkőzéseit a Puskás Akadémia és az Újpest vezetőedzője.
Nyikes Zoltán 2021. július 23., péntek 8:33
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. július 23., péntek 8:33

RFS–Puskás Akadémia 3-0

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Hornyák Zsolt: – Készültünk azokra a momentumokra, amik az ellenfél erősségei voltak, de egyéni hibák miatt ezeket nem tudtuk megoldani. Egyéni hibák miatt volt már 2-0 a 20. percben, de nem szeretnék most megnevezni játékosokat, mert az egész csapat rosszul szerepelt és nem lenne szabad megnevezni egyetlen labdarúgómat sem, főleg, ha fiatal. Elrendezzük ezt most egymás között. A labdabirtoklásban egyértelműen jobbak voltak, de a meccset nem labdabirtoklásra, hanem gólra játsszák, ebben pedig a félhelyzeteinkkel elég passzívak voltunk. Amire készültünk, azt meg is csináltuk, csak az volt a gond, hogy hibáztunk hátul és 3-0-ról nehezen lehet visszajönni a meccsbe. A pályán próbálkoztunk megvalósítani az eltervezett stílusunkat, de sajnos a bekapott gólok után ezt már nehezen lehetett kivitelezni és meg kellett változtatni több ponton is a tervünket a magas játékosok ellen. Kénytelen voltam a második félidőben bevetni Balutát, aki sérülés után egy edzéssel a háta mögött játszott, valamint Deutsch Lászlót, később pedig kényszerből Nagy Zsolt sérülése miatt is cserélnem kellet, de a foci ilyen, nem lehet előre betervezni mindent. Ha a tervek szerint alakult volna, akkor jobb eredményt értünk volna el. Nagyon sajnálom, megpróbálunk változtatni a második meccsen, megpróbálkozunk majd a lehetetlennel.

Újpest–Vaduz 2-1

Michael Oenning: – Természetesen mindig nagyon jó, ha győzelemmel tudjuk kezdeni a szezont és ebből kifolyólag elégedett is vagyok. A mérkőzés előtt is azt mondtam, hogy rendkívül fókuszáltan kell játszanunk, ez meg is történt, egyből beletettük magunkat a találkozóba. Megfelelő pillanatban jött az első gól, de az első félidőben kicsit azt hiányoltam, hogy keveset támadtunk, pedig a kezünkben volt a meccs, az utolsó húsz percre nagyon visszaálltunk, nem voltunk olyan agresszívek, mint kellett volna. A szünetben erről beszéltünk, úgy is jöttünk ki a második félidőre, hogy ezen változtatunk, meg is jött a második gól. A bekapott találat picit ugyan zavar, de nem mondanám azt, hogy nagyon fontos szerepet játszik most. Sikerült megszerezni a győzelmet, lőttünk két gólt, és így a Vaduznak is két gólt kell lőnie otthon, hogy esetleg esélyük legyen a továbbjutásra, nekünk pedig egy döntetlen is elég lenne. Volt lehetőségünk egy harmadik gólra is, de összességében ez egy jó teljesítmény volt így az első meccsen. Lehet, nem is lett volna túl jó, ha minden tökéletesen működik, mert így sokkal koncentráltabban tudunk nekimenni a visszavágónak – mondta Oenning, végül a vendégek szerencsés góljáról is beszélt. – Ez volt a legelső kapura tartó lövésük, kicsit tipikus is, ez a fociban gyakran megtörténik. Trükkös lövés volt, ez része a játéknak, semmi gond nincs ezzel.

EKL: Lovrencsics mesteri gólpasszt adott, történelmi meccsen ikszelt a Sepsi - videó, eredmények
Második tétmeccsén máris feljegyezhette első gólpasszát a Ferencvárostól távozó Lovrencsics Gergő, akinek a csapata 2-0-ra verte a kazah Tobolt. A Sepsi értékes döntetlennel távozott Nagyszombatról.