BL: Madridban most mindenki király - CR-tripla Kassai 120 perces rangadóján

Vitatott ítéletek és hosszabbítást érő Bayern-siker a Real otthonában, de végül a címvédő örülhetett a ráadást követően. Az Atlético is boldoggá tette Madridot, ott vannak a négy között.
Dudás Gábor 2017. április 18., kedd 21:14
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 18., kedd 21:14

LEICESTER CITY – ATLÉTICO MADRID 1-1 (Vardy 61., ill. Saúl 26.) - továbbjutott az Atlético, 2-1-gyel

REAL MADRID – BAYERN MÜNCHEN 4-2 (C. Ronaldo 76., 95., 110. Asensio 112., ill. Lewandowski 52., Ramos 77. - öngól) - továbbjutott a Real kettős győzelemmel, 6-3-mal

Piros lap: Vidal (Bayern, 84.)

I. FÉLIDŐ:

A Bayerné volt az első nagy helyzet (Marcelo óriásit mentett) a 9. percben és inkább a bajorok értek oda veszélyesen a kapu elé, a madridiak picit óvatosan, előnyüket őrizve játszottak az első bő negyedórában.

A félidő közepén egy Benzema-fejes azért jelezte, hogy a hazaiak is pályán vannak és hogy nem a 0-0-ra játszanak. A 26. percben majdnem meg is lett az 1-0, Neuer szemmel (sőt, kézzel is) verte Carvajal távoli löketét, amely alig ment a jobb kapufa mellé.  A sztárkapus bő egy perccel később nagyot hibázott Carvajal belőtt beadásánál, a kipattanót Ramos tűzte kapura, de Boateng a gólvonalnál óriásit mentett.

A 34. percben Kroos 17-ről durrantott a léc fölé, ekkorra már egyértelműen fölénybe került a Real. Két perccel később Ronaldo picit elönzőzött egy ígéretes lehetőséget, hiába vitték ketten a labdát Benzemával a hátul egyedül lévő Hummelsre. A portugál éles szögből leadott lövését simán védte Neuer. Hummels nem sokkal később, a kecsegtető lövőhelyzetbe került Kroos kísérleténél remekül blokkolt.

A 43. percben Ronaldo ezúttal Marcelo szép egyéni alakítása végén került helyzetbe, de ezt is elpuskázta, picit balról és csúnyán a kapu fölé durrantott. A félidő lefújása előtt nem sokkal Kroos lapos lövését követően Neuer eldőlve védett.

II. FÉLIDŐ:

A szünet után Isco jó kis lövése alig ment a jobb kapufa mellé, ott folytatta a Real, ahol abbahagyta. Erre majdnem előnybe került a Bayern: kvázi az ellentámadás végén Robben pörgetett kapura, Marcelo bravúrosan, fejjel mentett a gólvonalon. Az 51. percben Robben esett el látványosan Casemiro mellett, Kassai néhány pillanat gondolkodás és kommunikáció után büntetőt ítélt. A 11-est Lewandowski bevágta (0-1).

Nem sokkal később Vidal óriási helyzetben lőtt a kapu fölé – Robben adta a passzt. Az 57. percben Ribéry lepattintott lövését védte látványosan Navas. A gól után megint a Bayern felé billent a mérleg, fölényben játszottak a vendégek.

A 73. percben azonban a Realé volt alighanem a meccslabda, Carvajal remekül dolgozott ki egy helyzetet egy nagyon gyors kontra végén, ám végül rontott a jobbhátvéd. A másik kapunál viszont nagyon fontos mentést mutatott be, amikor Lewandowskit kiugratták egy hosszú labdával.

A 76. percben Casemiro ragyogóan ívelt Ronaldo fejére, aki nem hibázott, nem úgy, mint a Bayern-védők (1-1).

Ezzel azonban nem volt vége, Ramos öngóljával megint előnybe került a Bayern, alig telt egy bő egy perc a hazai egyenlítő találat óta (1-2).

A 84. percben Asensiót kaszálta el Kassai szerint Vidal, villant a második sárga és a piros a vendégek játékosának. A chilei nem nagyon akart lemenni, alig tudták meggyőzni róla. A visszajátszások szerint a középpályás a labdát találta el (Videó itt!).

Az emberelőnyben nyomott a Real, de a rendes játékidőben nem tudta már bevenni a bajor kaput.

HOSSZABBÍTÁS:

A 97. percben Ronaldo rakétáját hatástalanította Neuer, a kipattanót Marcelo lőtte el keresztbe.

A Casemiro esett el látványosan, Boateng térdével találkozott a 16-oson belül, Kassai nem fújt, elég kétséges volt a helyzet, talán nem volt büntető.

A 105. percben Ramos ívelt oda az üresen és lesen álló Ronaldóhoz, aki laposan a kapuba tüzelt (2-2). Lewandowski a félidő lefújása után is reklamált még a leshelyzet miatt.

A 110. percben aztán előbb CR triplázott (3-2), majd Asensio is betalált két perccel később az erejével elkészült és tíz emberrel küzdő vendégcsapat ellen, így 4-2-re nyert a Real és 6-3-s összesítéssel az elődöntőbe jutott.