PL: A magyar válogatott "réme" meccset nyert csapatának, a Leicester könnyedén elintézte az MU-t - eredmények, videók

A Southampton a magyar válogatott vb-álmait összetörő Armando Broja góljával nyert 1-0-ra a Leeds United ellen, a Leicester City hazai pályán 4-2-re legyőzte a Manchester Unitedet, az immáron Claudio Ranieri vezette Watford odahaza kapott ki 5-0-ra a Liverpooltól a Premier League 8. fordulójának szombati játéknapján.
Csakfoci Admin 2021. október 16., szombat 18:18
Szerző: Csakfoci Admin 2021. október 16., szombat 18:18

Premier League, 8. forduló

Southampton-Leeds United 1-0 (Broja 53.)

Leicester-Manchester United 4-2 (Tielemans 31., Soyuncu 78., Vardy 83., Daka 91., ill. Greenwood 19., Rashford 82.)

A Manchester City 2-0-ra kerekedett a Burnley fölé, miközben az MU izgalmas, fordulatos, hatgólos találkozón kapott ki a Leicester Citytől. Utóbbi összecsapáson a United a 19. percben előnybe került, de a Leicester a 31. percben egyenlített, majd a 78.-ban fordított. A vendégektől Marcus Rashford négy perccel később egyenlített ugyan, de erre a középkezdésből válaszoltak a hazaiak, akik a 91. percben negyedik találatukkal bebiztosították a győzelmüket.

Aston Villa-Wolverhampton 2-3 (Ings 48., McGinn 69., ill. Saiss 80., Coady 86., Neves 95.)

A Wolverhampton úgy nyert 3-2-re az Aston Villa birminghami otthonában, hogy a gól nélküli első félidőt követően a 80. percig kétgólos hátrányban volt még, győztes találata pedig a 95. percben esett.

Watford-Liverpool 0-5 (Mané 9., Firmino 37., 52., 91., Salah 54.)

A találkozón Sadio Mané korán vezetéshez juttatta a Liverpoolt, megszerezve 100. találatát az angol élvonalban. Mohamed Szalah fantasztikus cselsorozata végén viszont már a 104.-et, amivel befogta Didier Drogbát, és holtversenyben immár az afrikai kontinens legeredményesebb képviselője a liga történetében.

A mérkőzés legjobbja Roberto Firmino lett, mesterhármassal és egy gólpasszal zárt. A PL első braziljaként tudott másodszor is triplázni.

A Watford kispadján ezzel a vereséggel debütált Claudio Ranieri. (MTI)

Manchester City-Burnley 2-0 (B. Silva 12., De Bruyne 70.)

Norwich City-Brighton 0-0

Brentford-Chelsea 0-1 (Chilwell 45.)

Bundesliga: Dárdai remek győzelemmel hallgattatta el a kritikusokat, Haaland duplával tért vissza - eredmények, videók
A Bundesliga 8. fordulójában a Dárdai Pál által vezetett Hertha BSC 2-1-re nyert a Frankfurt vendégeként. Erling Haaland sérüléséből felépülve, duplával tért vissza a Szalai Ádámot nélkülőző Mainz ellen. Az élvonalba 11 év után visszajutó Bochum 1-0-ra nyert a szintén újonc otthonában, a vendégeknél Novothny Soma a 93. percben állt be.