Fotó: twitter.com/dfb_team

Vb-selejtezők: Bayern-támadók szomorították a románokat, öngól okozta a szlovákok vesztét - eredmények, videók

A románok szereztek vezetést nagy meglepetésre Hamburgban, de a németek a szünet után fordítani tudtak. A hollandok minimális győzelmet arattak Lettországban, Modric 11-est hibázott a horvátoknál, de ez is belefért - eredmények.
Nyikes Zoltán 2021. október 8., péntek 22:49
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 8., péntek 22:49

A német válogatott fordított, és 2-1-re legyőzte a vendég román együttest a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatának pénteki játéknapján. A hamburgi összecsapáson a vendégek Ianis Hagi góljával szereztek vezetést a 9. percben, a házigazdák Gnabry révén az 52.-ben egyenlítettek, majd a 81. percben egy szögletet követően a hosszú oldalon üresen helyezkedő Thomas Müller lesipuskás gólja már fordítást és német győzelmet ért.

A G és a H csoportban éllovas válogatottak idegenben nyertek: Hollandia a letteket verte 1-0-ra, Horvátország a ciprusiakat 3-0-ra.

A csoportokból az elsők jutnak ki a 2022-es, katari világbajnokságra, a másodikak pedig pótselejtezőt játszhatnak a részvételért. Mellettük a Nemzetek Ligájából a két legjobb olyan csoportgyőztes csatlakozik a pótselejtező mezőnyéhez, amely a vb-selejtezők során nem végez az első két helyen.

A 12 csapat egymérkőzéses elődöntő-döntő rendszerben küzd majd meg a fennmaradó három helyért. (MTI)

Vb-selejtezők, 7. forduló

E-csoport

Észtország–Fehéroroszország 2-0 (Sorga 58., Zenjov 93.)
Csehország–Wales 2-2 (Pesek 38., Ward 49. - öngól, ill. Ramsey 36., D. James 69.)

G-csoport

Gibraltár–Montenegró 0-3 (Marusic 7., Beqiraj 44., 68.)
Törökország–Norvégia 1-1 (Akturkoglu 6., ill. Thorstvedt 61.)
Lettország–Hollandia 0-1 (Klaassen, 89.)

A hollandok győzelme

H-csoport

Málta–Szlovénia 0-4 (Ilicic 27., 60., Sporar 50., Sesko 67.)
Oroszország–Szlovákia 1-0 (Skriniar 24. - öngól)
Ciprus–Horvátország 0-3 (Perisic 45+2, Gvardiol 80., Livaja 92.)

Ezzel az öngóllal kaptak ki a szlovákok

J-csoport

Németország–Románia 2-1 (Gnabry 52., T. Müller 81., ill. Hagi 9.)
Izland–Örményország 1-1 (Johannesson 77., ill. Hovhanniszjan 35.)
Liechtenstein–Észak-Macedónia 0-4 (Velkovski 39., Alioski 66., Nikolov 74., Churlinov 83.)

Így nyertek a németek

A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)