Fotó: Facebook / Puskás Akadémia

Ifjúsági BL: A zűrös utazás ellenére is helyt állt a Puskás Akadémia az odavágón

Döntetlennel rajtolt az Ifjúsági BL-ben a Puskás Akadémia U19-es csapata.
Csakfoci.hu 2023. október 4., szerda 15:53
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 4., szerda 15:53

Magyar idő szerint szerdán 14.00-tól csapott össze a Puskás Akadémia U19-es csapata az azeri Gabala FK korosztályos együttesével az UEFA Ifjúsági Liga 1. fordulójának odavágóján. Ahogyan beszámoltunk róla, a magyar fiataloknak meglehetősen zaklatott útjuk volt Bakuba, a reptéren kellett aludniuk egy éjszakát, és végül csak kedden érkeztek meg a helyszínre.

A találkozó nem is indult zökkenőmentesen a Puskás-játékosok számára, az azeri ellenfél már a 8. percben előnybe került, azonban még az első félidőben tudtak egalizálni a vendégek. A 36. percben egy 11-est Umathum Ádám váltott gólra, így 1-1-re mentette az állást, ami egészen a lefújásig megmaradt. A Puskás október 25-én hazai pályán fogadja az azerieket a párharc visszavágóján.

UEFA Ifjúsági Liga, 1. forduló, 1. mérkőzés

Gabala U19-Puskás Akadémia U19 1-1 (Shahniyarov 8., ill. Umathum 36. - 11-esből)

Puskás: Gazdag - Makara, Vajda, Umathum, Markgraf - Dusinszki (Dymitriev, a szünetben), Osadchyi, Vékony (Orjan, 90.) - Mondovics, Pyshchur, Szabari (Yablonoskyi, 62.)

Légiósok: A magyar fiatal utolsó pillanatos kulcsmozdulata is nagyon kellett a Bayern legyőzéséhez az ifi BL-ben - videó
Németh Hunor a Bayern München elleni igen mozgalmas hajrára állt be csereként a Köbenhavn együttesébe, és az ő 94. perces indítására is nagy szükség volt a mindent eldöntő gólhoz.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.