Dárdai Magyarország ellen játszhat, mielőtt magyar válogatott lehet

A legkisebb Dárdai-fiú, a Bundesligában futballozó Dárdai Bence a német U19-es válogatottal a Magyarország elleni Eb-selejtezőre készül.
Csakfoci.hu 2024. november 15., péntek 16:07
A legkisebb Dárdai-fiú, a Bundesligában futballozó Dárdai Bence a német U19-es válogatottal a Magyarország elleni Eb-selejtezőre készül.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. november 15., péntek 16:07
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Mint ismeretes, a magyar U19-es válogatott éppen az andorrai Eb-selejtezőcsoportban próbálja meg kiharcolni a továbbjutást, és jól is indult efelé, miután kedden 3-1-re legyőzte Ciprust. Ha péntek délután a házigazda ellen is sikerrel jár Jeremiás Gergő együttese, akkor a hétfői, Németország elleni találkozó a részünkről már nem fog téttel bírni.

Ha utóbbi így is lesz, komoly érdekességet hozhat még az akkori találkozó. A németeknél ugyanis kerettag Dárdai Bence, a Wolfsburg német-magyar futballistája is, aki ugyan az első, Andorra elleni találkozón nem játszott, a pénteki, ciprusiak elleni selejtezőn viszont már kezdett, így jó esély mutatkozik arra is, hogy a magyar korosztályos csapat ellen is futballozzon majd.

A támadó középpályás - és egyben Dárdai Pál legkisebb fia - Marco Rossi figyelmét is felkeltette már, a szövetségi kapitány a múlt héten beszélt arról, hogy szívesen látná a válogatottban a már az első Bundesliga-gólját is megszerző tinit, aki még nem döntötte el, hogy a magyar vagy a német színeket képviseli-e majd felnőttszinten.

Olvastad már?
Nemzetek Ligája: Rossi az MTK-ból is behívott utólag egy játékost a válogatottba
Tóth Balázs sérülést szenvedett, helyére az MTK kapusát hívta be Marco Rossi.
Elolvasom
Átigazolások
Aláírt Diósgyőrben
Gróf Dávid
Gróf Dávid személyében háromszoros magyar bajnok, egyszeres kupagyőztes, egykori válogatott kerettag kapust igazolt a DVTK.
Neftci Bakuhoz igazolt
Skribek Alen
A csakfoci.hu korábbi hírének megfelelően Skribek Alen Azerbajdzsánban folytatja pályafutását.
Nagykanizsa
Átigazolás
A Nagykanizsával az előző szezonban az NB II-be feljutó Horváth Balázs a horvát harmadosztályú NK Međimurje együtteséhez igazolt.
Tovább az összes átigazoláshoz