Fotó: X/Midtyjlland
Egyikük korábban pályára lépett a korosztályos válogatottban, csak nem Magyarországon.
Kihirdették a magyar U15-ös válogatott keretét, a meghívóból pedig jutott egy-egy Dániába és Izlandra is.
Dániából az édesanyja révén magyar származású Hajdu Lindhardt Sebastian kapott meghívót, aki nemrég írta alá akadémiai szerződését az FC Midtyjllanddal.
Izlandról pedig a korábban többek közt a Videotonban és Gázszerben is védő Matus Sándor fia, Matus Áron Gunnar lett beválogatva - írta meg mindezt a Hungarian Football Xtra X-oldala.
Sebastian Hajdu Lindhardt is part of the latest u15 national team squad! ✅🇭🇺
Áron Gunnar Matus, son of Sándor Matus is also part of the squad. He was also part of the Icelandic u15 squad. 🇮🇸 https://t.co/j2WlWsWgPT
— Hungarian Football Xtra (@HunFootballXtra) April 2, 2025
Olvastad már?
Hoppá! Olyan világranglista jött ki magyar csapatokkal, ami Csányi Sándor vágya
Mind a magyar percek, mind a fiatalok terén olyan adatokat láthatunk a nemzetközi kimutatásokkal foglalkozó CIES listáin, ami néhány hazai klub kapcsán örömmel töltheti el az erről gyakran nyilatkozó MLSZ-elnököt.
Elolvasom
Átigazolások
Sigma Olomouc
Orji légiósnak állt
A cseh Sigma Olomouchoz igazolt az ETO UNI FC korosztályos válogatott támadója, Orji Dávid.
MTK
Hosszabbítás
Meghosszabbították a 19 éves László Krisztián szerződését, aki kupameccsen már a felnőtteknél is debütált. Idén kooperáció keretében a Kozármislenyt erősíti.
KTE
Profi fiatal
Aláírta első profi szerződését a Kecskemét saját nevelésű védője, a 2006-ös születésű Horváth András, aki a Soroksár elleni edzőmeccsen tavasszal bemutatkozhatott az NB II-es csapatban.