Nemcsakfoci: Megvan az 5. aranyérmünk a római úszó Eb-n

Kós Hubert aranyérmet nyert 200 méter vegyesen a római úszó Európa-bajnokság szerdai zárónapján.
Privacsek András 2022. augusztus 17., szerda 19:03
Szerző: Privacsek András 2022. augusztus 17., szerda 19:03

A UTE 19 éves versenyzője 1:57.72 perccel diadalmaskodott, megszerezve a felnőtt mezőnyben első nagymedencés érmét világversenyen.

Kós a második idővel került a fináléba, ahol ígéretéhez híven erősen kezdett. Elsőnek fordult ötven méter után, háton növelte előnyét, majd mellen a második helyre csúszott vissza, de a hajrát ő bírta a legjobban, és nagy győzelmet aratott.

A magyar küldöttségnek ez volt az ötödik aranya az olasz fővárosban. (MTI)