Mit tehetünk, hogy mindig tiszta legyen a gyerek cipője?

Az emberek többsége azt gondolja, hogy a sportcipőket nem lehet tisztítani, pedig ez nincs egyértelműen így. Igenis sokat tehetünk azért, hogy tisztán tartsuk a jó eséllyel nem kicsit igénybe vett gyerek sportcipőket is.
Mokány Lajos 2021. április 10., szombat 10:56
Az emberek többsége azt gondolja, hogy a sportcipőket nem lehet tisztítani, pedig ez nincs egyértelműen így. Igenis sokat tehetünk azért, hogy tisztán tartsuk a jó eséllyel nem kicsit igénybe vett gyerek sportcipőket is.
Szerző: Mokány Lajos 2021. április 10., szombat 10:56

Természetesen nagyon fontos, hogy alapból a gyártók ajánlása szerint járjunk el, de a cipő anyagától eltérően van lehetőség minden típusú lábbeli tisztán tartására. A gyerekek nem kis mértékben teszik próbára cipőiket, ezért is fontos, hogy az előírásokat kövessük és ne feltétlenül vágjuk be mosógépbe a piszkos lábbelit.

Alapvető tanácsok a gyerekcipők tisztításához

Jó tanács, és talán érdemes megfontolni, hogy lehetőség szerint biztosítsunk gyermekünk számára két-két pár cipőt, bentre és kintre egyaránt. Ezzel a fokozott lábbizzadás elkerüléséhez is hozzájárulunk. Ez azért fontos, hogy a cipő kiszáradhasson teljesen, ezzel elkerülhető, hogy gyerekünk nedves, izzadt cipőben járjon. 

Ahogy belülről, kívülről is érdemes minden cipőt védeni a nedvességtől, ezért érdemes megfontolni az impregnáló anyagok használatát. Ezekkel alapból megnöveljük a cipő élettartamát, hiszen így nem csak a víztől védjük, hanem a további szennyeződésekkel szemben is kellő védelmet kap a surranó.

Hogyan is tisztítsuk a cipőket?

A cipő tisztításának módja leginkább a típusától függ. A bőr vagy nubuk anyagból lévő cipőket például teljesen máshogy szükséges karbantartani, mint a vászon anyagból lévő sportcipőket, sneakereket. Attól függően, hogy mely cipőt, sportcipőt választjuk ki a boltban, érdemes beszerezni az ahhoz szükséges tisztítószert is.

A tisztítás során első lépésként mindenképpen távolítsuk el a cipőkről a koszt és a port, ezt követően a nubuk és bőrcipők esetében érdemes gumiból készült radírt használni. A radírozást követően ajánlott a bőrpuhító és a színvédő vagy -felújító spray használata. A hosszú távú védelem miatt ajánlott impregnálóval is befújni. A fényes bőr anyag esetében a por eltávolítását követően ajánlatos a színtelen cipőkrém használata, majd száradás után utolsó lépésként ki kell fényesíteni kefével vagy rongybőrrel a lábbelit. A puha bőrök esetén fontos arra figyelni, hogy a szennyeződés eltávolítását puha szőrű kefével végezzük, és ha azzal megvagyunk, lehetőleg lakkzselét használjunk, ne cipőkrémet az ápolásra.

A bőrtől eltérően kell eljárni a műbőrök esetében, ugyanis ott nem szükséges bőrápoló használata, elég, ha csak letöröljük először vizes, majd száraz ronggyal a cipőt.

A köztudat szerint a textil- és sportcipőket, sneakereket nem ajánlott kimosni, azonban a mosószeres vízzel történő tisztítás nem árthat azoknál a cipőknél, melyeknek textil a felsőrészük és gumi a talpuk. A talpat érdemes kicsit beáztatni és letörölni, a felső résznél pedig a mosószeres szivaccsal történő dörzsölés segíthet. Népszerű a cipőtisztításhoz anyukák körében még az úgynevezett “csodaszivacs”, melynek beszerzési forrása a drogériákban található.

 

Címkék: #PR
Neked ajánljuk
Átigazolások
Kisvárda
Újabb fiatal lett profi
A Várda LA U17-es csapatának játékosa, Roman Jazsik is aláírhatta profi szerződését - jelentette be a klub.
DVSC
A Lokié lesz a magyar gólvágó?
Felmerült a sajtóban a magyar gólgyáros klubváltásának lehetősége - így áll a történet.
Haladás
Hárman jelöltek a kispadra
A Csakfoci információi szerint Artner Tamás, Desits Szilárd vagy Tóth Péter feladata lesz megmenteni az NB III-ban a kiesés elől menekülő Szombathelyi MÁV Haladás VSE-t.
Tovább az összes átigazoláshoz