Minden vízparton töltött perc számít – ezért jégveszte után irány horgászni!

Ennek a cikknek a nem titkolt szándéka a lehető legtöbb pontyhorgászt kicsalni a vízpartra közvetlenül azt követően, hogy a tavak kiolvadtak a jég fogságából. Méghozzá azért, mert a tapasztalatszerzés lehetőségén ilyenkor is számíthatunk kapásokra.
Mokány Lajos 2021. április 1., csütörtök 19:51
Ennek a cikknek a nem titkolt szándéka a lehető legtöbb pontyhorgászt kicsalni a vízpartra közvetlenül azt követően, hogy a tavak kiolvadtak a jég fogságából. Méghozzá azért, mert a tapasztalatszerzés lehetőségén ilyenkor is számíthatunk kapásokra.
Szerző: Mokány Lajos 2021. április 1., csütörtök 19:51

Úgyhogy mindjárt rá is térünk azokra a tippekre és praktikákra, amelyeket alkalmazva közvetlenül jégveszte után is eredményesen ülhetünk le egy-egy pontyozásra, kárászozásra vagy keszegezésre.

Tényleg kiemelten fontos az eredményesség szempontjából, hogy mennyit vagyunk vízparton

Teljesen mindegy, hogy rendszeresen járunk horgászversenyekre, vagy pedig a hobbi célú horgászataink során szeretnénk minél eredményesebbek lenni. A horgászatok sikerének az egyik legfontosabb összetevője ugyanis a tapasztalat.

Tapasztalni pedig csakis úgy lehet, hogyha rendszeresen kilátogatunk a vízpartra és horgászunk. Ezért igazából nincs mire várni olyankor, amikor a téli komolyabb fagyokat követően először kiolvad a víz. Rendkívül sokat tanulhatunk ilyenkor, és nem utolsósorban még halakra is számíthatunk.

Persze nem azokkal a gyakorlatokkal, amelyek a nyári nagy melegekben, ideális körülmények között működnek. A jégveszte utáni pontyozás vagy keszegezés más kávéház.

Milyen felszereléssel és csalikkal érdemes leülni a vízparton jégveszte után?

A kulcsszó ebben az esetben az érzékenység. Be kell azt látni, hogy a kiolvadást követően még roppant hideg a víz. Ez ugyanis azt jelenti, hogy az alacsony vízhőmérséklet következtében a pontyok és keszegfélék anyagcseréje lassú.

Magyarul jóval kevesebb táplálékot vesznek magukhoz, és óvatosabban veszik fel a nekik megtetsző csalétket. Mindezt figyelembe véve amennyire csak lehet, érdemes finomítani az általunk használt szereléket.

Finomabb feeder vagy picker bottal, lágyabb főzsinórral, kisebb kosárral, horoggal és vékony előkével célszerű ilyenkor operálni. Kevesebb etetőanyag kell, viszont a csalinak igencsak kelendőnek kell lennie.

Praktikus tippek a kiolvadás utáni ponty- és keszeghorgászatokhoz

Az egyik legfontosabb tudnivaló ilyenkor, hogy nem igazán érdemes alapozóetetésben gondolkodni. Sokkal jobban járunk, hogyha keressük a halat. Merthogy a ponty és a keszeg ilyenkor kevesebbet mozog a vízben, inkább a számára komfortos részeit keresi az adott vízfelületnek.

Nekünk kell tehát úgymond a halak után menni. Az ilyen típusú keresőpeca egyik leghatásosabb eszköze a method módszer. Vékony, kisebb horoggal és finomított method kosárral. A csali lehet apró pellet vagy kisebb méretű bojli, az etetőanyagnak viszont egyértelműen magas minőséget kell képviselnie.

Különösen a tél végi időszakban törekedjünk tehát a mennyiség helyett sokkal inkább a minőségre. Sőt, némi deep vagy egyéb fluo adalékkal célszerű tovább fokozni az etetőanyag csalogató hatását.

 

Címkék: #PR
Neked ajánljuk
Átigazolások
A belga élvonalból is hívták
Kuznyecov Szergej
Egy magyar és egy, az élvonalba feljutott belga klub is ajánlatot tett Kuznyecov Szergejnek, de Pro-licence hiánya miatt ezekről lemaradt. Már folyamatban vannak tanulmányai, itthon vagy külföldön is elhelyezkedne. (nb1.hu)
Légiósok
Szoboszlai Dominik
Szoboszlai Dominiknak most egy csapat sem jelentene előrelépést.
DVSC
El Maestro a téli erősítésekről
"Az a legfontosabb, ha új játékosok jönnek, akkor minél hamarabb érkezzenek, hogy az edzőtáborban már a teljes kerettel tudjunk készülni" - azt viszont nem árulta el, hány érkező lehet és milyen posztokra. (M4)
Tovább az összes átigazoláshoz