A vírushelyzetet követően ugyanis leépítések, a cégek felé irányuló csökkenő bizalom és bizonytalanul tervezhető toborzási folyamatok jellemzik a vendéglátás területét, amelynek köszönhetően nagyon sokan inkább a külföldi munkavállalást választották, vagy egy másik területen helyezkedtek el.
Manapság azonban már a vendéglátóipar kezdi visszanyerni a régi fényét, és a vállalkozások többsége igazán kiemelkedő béreket ígérve keres munkaerőt a https://zalaegerszegallas.hu/allasok/vendeglatas weboldalon és az egyéb álláskereső portálokon.
Mitől más ez a szakma, mint a többi?
Mint minden ágazatnak, úgy a vendéglátásnak is megvannak a maga könnyebbségei és nehézségei, amelyek között meg kell találni az arany középutat, ha szeretnénk magunkat a szakmában kipróbálni.
Az előbbiek közé tartozik például, hogy a vendéglátásban nincs két ugyanolyan nap, így garantált a pörgés és a jó hangulat. De nem mehetünk el sem szó nélkül amellett, hogy a pozíciók többsége lehetőséget ad a kreativitás kiélésére. Akár egy hűsítő italt készítünk a bárpult mögött, akár egy finom ételt dobunk össze a konyhában, a közreműködésünkkel élményeket teremthetünk, hogy minél emlékezetesebbé és élvezetesebbé tegyük a vendégek számára az ott töltött időt.
A fejlődési lehetőségeket pedig még nem is említettük. Bármilyen pozíciót is töltünk be a szakmában, nagy tudású szakemberekkel dolgozhatunk együtt, akiktől rengeteget tanulhatunk, és ha igazán jók vagyunk, akkor könnyen feljebb léphetünk a ranglétrán.
Ami a vendéglátás nehézségeit illeti
A többség nem igazán tud hozzászokni például ahhoz, hogy hiába érzi magát fáradtnak egy hosszú nap végén, akkor is ugyanolyan odaadással kell fordulnia minden vendég felé, mintha a nap elején lenne. Ráadásul akkor is meg kell őriznie a türelmét, ha egy olyan vendéggel kerül szembe, aki éppen nincsen túl jó passzban.
A pörgős műszakok viszont hozzátartoznak az ágazathoz. Sokan hajnaltól akár éjszakába nyúlóan dolgoznak minden hétköznap, egész héten ugyanabban a ritmusban. Nincs mese tehát, bírni kell a tempót.
Továbbá a legtöbb munkavállaló azt is kifejezetten nehezen viseli, hogy amikor másoknak ünnepnap van, nekik bizony dolgozniuk kell.
Ez tehát egy hivatás
A fentebb leírtakból is tökéletesen látszik tehát, hogy a vendéglátós szakmát csakis szívvel és lélekkel lehet jól csinálni. Abban az esetben ugyanis, ha nem bánunk megfelelően a vendégekkel, akkor ők sem fognak pozitívan fordulni felénk, nem lesz jó tapasztalatuk a munkahelyünkkel kapcsolatban, és nem szívesen jönnek majd vissza hozzánk. Ez egy olyan körforgás, ami erősen meghatározza, hogy mennyire leszünk sikeresek a szakmánkban.