A Ferencváros tehetségére csapott le a ZTE, miután a zöld-fehérek támadó profi szerződést kötött a Zalaegerszeggel. Kiss Máté Dénes 2009-es születésű támadó, aki a Ferencváros akadémiáján nevelkedett.
A ZTE bejelentése szerint a 2009-es születésű támadó a Ferencváros akadémiáján nevelkedett, az előző idényben a korosztályos bajnokságban 23 mérkőzésen 23 gólt szerzett, ebből 22 alkalommal kezdőként lépett pályára, és az U17-es kiírás gólkirálya lett. A kupasorozatban is eredményes volt, emellett a kupasorozatban is eredményes volt.
A fiatal támadó az U15-, U16- és U17-es korosztályos válogatottakban is szerepelt, összesen 20 alkalommal lépett pályára, ezeken három gólt szerzett, valamint az U17-es csapatban gólpasszt is jegyzett.
- Azért döntöttem a ZTE mellett, mert az első pillanattól kezdve nagyon szimpatikus volt a teljes projekt. Éreztem, hogy valóban szeretnének engem a klub kötelékében tudni, és látom, hogy itt lehetőségem lesz fejlődni, fokozatosan beépülni a felnőtt labdarúgásba. Szeretném felvenni a ritmust és tapasztalatot szerezni, ez pedig a tökéletes környezet hozzá. A korábbi eredményeimhez nagyban hozzájárult, hogy kiváló képzést kaptam, és mindig remek szakemberek vettek körül. A Ferencvárosnál egy nagyszerű korosztály tagja lehettem, de természetesen én is rengeteget dolgoztam azért, hogy felfigyeljenek rám. Szeretném az NB III-ban is ezt a stabil teljesítményt nyújtani, és a játékommal felkelteni a felnőtt csapat érdeklődését is. Hosszú távon azzal az egyértelmű céllal érkeztem, hogy bemutatkozzak a felnőtt csapatban, amelyet aztán gólokkal is segíthetek - modta Kiss Máté.
A mindössze 17 éves Kiss Máté tehát a Ferencváros utánpótlás-rendszeréből érkezik Zalaegerszegre, és első profi szerződését írta alá, amely 3+1 éves időtartamra szól.