Varga győztes gólt lőtt, Holender kilencnél jár, magyar támadó debütált Amerikában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. május 10., hétfő 22:29
Szerző: Csakfoci Admin 2021. május 10., hétfő 22:29

NÉMETORSZÁG

A müncheniek sikere azt követően lett biztos, hogy a Bundesliga 32. fordulójának szombati játéknapján egyetlen üldözője, a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 3-2-re kikapott a Borussia Dortmund vendégeként.

A lipcseiek a második félidőben kétgólos hátrányukat ledolgozva egyenlítettek, de Jadon Sancho góljával végül a hazaiak diadalmaskodtak. A Lipcse harmadik magyarja, Szoboszlai Dominik sérülése miatt továbbra sem mutatkozhatott be.

Sallai Roland csapata, a Freiburg 4-1-re nyert Kölnben vasárnap. A magyar szélső az 58. percig volt pályán, a kiesőjelölt hazaiak a 62. percben 11-est rontottak.

Szalai Ádám csapata, a Mainz 1-1-es döntetlent játszott Frankfurtban. A magyar légiós a kispadról nézte végig a találkozót, a 86. percig vezető Mainz már kilenc mérkőzés óta veretlen.

A Dárdai Pál vezette Hertha hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a szintén a kiesés elől menekülő Bielefelddel a német bajnokság 32. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Novothny Soma (Bochum) a kispadról figyelte az eseményeket a Regensburg ellen kiütéses, 5-1-es győzelemmel véget érő bajnokit a német másodosztály 32. fordulójában.

ANGLIA

Nagy Ádám, az angol másodosztálybans (Championship) szereplő Bristol City magyar válogatott középpályása családi okból nem volt tagja a keretnek. Csapata 3-1-es vereséget szenvedett a Brentford ellen a 46. fordulóban szombaton.

HOLLANDIA

Szőke Adrián (Heracles) nem kapott lehetőséget edzőjétől a Twente vendégeként 1-1-re végződő bajnokin a holland élvonal 32. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

A válogatott Varga Kevin góljával a Kasimpasa 1-0-ra győzött az Erzurum Büyüksehir Belediyesi otthonában a török labdarúgó-bajnokság negyvenedik fordulójának szombati játéknapján.
Az isztambuli klub honlapja szerint a hazaiak gólját a hetedik percben a videóbírós visszajátszás megtekintése után les miatt érvénytelenítette a játékvezető, ezért a hatszoros válogatott Varga 68. percben szerzett találata döntötte el a meccset a vendégek javára. A magyar szélső a 79. percben sárga lapot kapott, majd két perccel később lecserélték.

Két fordulóval a vége előtt a Kasimpasa a tabella 15. helyén áll, Varga negyedik alkalommal volt eredményes a török élvonalban.

Az ugyancsak válogatott Szalai Attila együttese, a Fenerbahce 2-1-re győzött az Ankaragücü vendégeként, az ecuadori Enner Valencia a 96. percben szerezte a győztes gólt. A magyar középhátvédet a 79. percben lecserélték. Mivel a Galatasaray 3-1-re legyőzte a listavezető Besiktast, a Fenerbahce hátránya már csak két pont a tabellán.

Megyeri Balázs, a Göztepe magyar kapusa sérülés miatt nem volt keretben a Konyaspor ellen. Csapata hazai pályán szenvedett 1-0-s vereséget.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója csereként a 92. percben állt be az Austria Wien ellen 2-1-re megnyert mérkőzésen.

Majnovics Martin (St. Pölten) ezúttal nem volt keretben az Admira ellen 2-0-ra elveszített bajnokin.

Szintén nem volt a keretben Borsos Filip, a Ried magyarja a Hartberg ellen 1-1-re végződő találkozón.

Az osztrák másodosztályban szereplő játékosok közül Mester Csaba (Austria Wien II) kezdőként végigjátszotta a Dornbirn ellen (2-4) összecsapáson.

Major Sámuelt (Liefering) nem nevezték a Vorwärts Steyr elleni (4-1) bajnokira a 27. fordulóban.

SZERBIA

Holender Filip ismét betalált a Partizan Beograd csapatának színeiben a vendég TSC Backa Topola (Topolya) ellen 3-1-re megnyert szerb bajnoki mérkőzésen.

A magyar válogatott futballista a szerdai találkozó 65. percében 2-0-ra alakította az állást, majd a 70. percben lecserélték. Holender a kilencedik bajnoki gólját szerezte ebben az idényben.

A Partizan - amely értesüléseinknek megfelelően végleg megvásárolta Holender játékjogát - három fordulóval a bajnokság vége előtt már biztosan ezüstérmes lesz a veretlenül éllovas Crvena zvezda mögött.

SVÁJC

Kecskés Ákos (Lugano) bokasérülés miatt nem volt keretben a Vaduz ellen 2-0-ra elveszített bajnokin a svájci élvonal 33. fordulójában.

CIPRUS

Lang Ádám, az Omonia Nicosia labdarúgója friss ciprusi bajnokként csapatával hétfőn 19 órától, az Apollon Limasszol ellen játszik a felsőházi rájátszásban.

Az APOEL magyar-brazil bekkje, Paulo Vinícius hétfőn 17 órától csap össze a Karmiotissa ellen az alsóházi rájátszásban.

GÖRÖGORSZÁG

Nagy Gergely csapata, az AEL Larissza 3–1-es vereséget szenvedett a Volosztól az alsóházi rájátszás szombati meccsén, így csapatával búcsúzott az élvonaltól.

SZLOVÁKIA

A magyar válogatott Schäfer Andrással felálló DAC nagy bravúrral, idegenben győzte le 1-0-ra a bajnoki éllovas Slovan Bratislavát, amely két fordulóval a vége előtt így csak négy ponttal vezet a dunaszerdahelyiek előtt.

A sárga lapig jutó Holman Dávid is végig a pályán volt a hazaiaknál (akárcsak a bő Eb-kerettag Schäfer András a csallóközieknél), a pozsonyiak pedig egy 11-esről és egy gólról is lemaradtak két VAR-ítélet miatt, de a DAC-nak is volt a végén egy meg nem adott lesgólja.

LENGYELORSZÁG

A Slask Wroclaw magyar hátvédje, Tamás Márk kezdőként végigjátszotta a Warta ellen 3-2-re megnyert bajnokit.

Kocsis Gergő, a Podbeskidzie a kispadról figyelte a Wisla Plock elleni (1-1) mérkőzést.

Vida Kristopher csapata, a Piast Gliwice a Raków ellen játszik hétfőn 18 órától a lengyel élvonal 29. fordulójának zárómeccsén.

HORVÁTORSZÁG

A horvát élvonalbeli bajnokság 33. fordulójában Kleinheisler László kezdőként 84 percig volt a pályán a Gorica ellen 1-0-ra elveszített bajnokin, Gyurcsó Ádám egy félidőt játszott az Eszék színeiben.

OLASZORSZÁG

Balogh Botond, a Parma magyar hátvédje a kispadról figyelte az eseményeket az Atalanta ellen 5-2-es vereséggel végződő bajnokin. A csapat másik magyarja, Kosznovszky Márk nem volt a keretben.

Horváth Krisztofert (Torino) nem nevezték a Verona elleni (1-1) bajnokira az olasz élvonal 35. fordulójában.

PORTUGÁLIA

Bobál Gergely, a CD Nacional magyar támadója az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt a keretben a Moreirense ellen 2-2-re végződő idegenbeli bajnokin a portugál élvonal 31. fordulójában.

Csoboth Kevin csapata, a Benfica B 1-1-es döntetlent játszott a Covilha ellen. A magyar légiós a 62. percben csereként szállt be.

KÍNA

Kádár Tamás, a Tianjin Jimmen Tigers magyar válogatott hátvédje kezdőként végigjátszotta a Hopej China Fortune elleni bajnoki, csapata hazai pályán szenvedett 1-0-s vereséget a kínai élvonal 3. fordulójában.

AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK

Schön Szabolcs bemutatkozott a Dallas FC-ben, amely az észak-amerikai profi labdarúgóliga (MLS) szombati játéknapján otthon 1-1-es döntetlent játszott a Houston Dynamóval.  Schönt a 66. percben cserélték be, addigra már kialakult a végeredmény. A Dallas egy-egy győzelem és vereség mellett másodszor játszott döntetlent a 2021-es idényben.

A középpályás - aki bekerült Marco Rossi szövetségi kapitány Európa-bajnokságra tervezett bő keretébe - múlt csütörtökön még az MTK-ban lépett pályára, a MOL Fehérvár ellen otthon 3-1-re elveszített találkozót követően viszont elbúcsúzott társaitól, és a tengerentúlra utazott.

Sallói Dániel, a Sporting Kansas City magyar támadója kezdőként 85 percet játszott az Austin FC ellen 2-1-re megnyert mérkőzésen.

A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)