fotó: mlsz.hu

U19: Az első félidőben kapott három gól és az emberhátrány sok volt a válogatottnak

A magyar U19-es válogatott kikapott az Eb-selejtező elitszakaszának első mérkőzésén Ausztriától.
Csakfoci.hu 2025. március 19., szerda 21:55
fotó: mlsz.hu
A magyar U19-es válogatott kikapott az Eb-selejtező elitszakaszának első mérkőzésén Ausztriától.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. március 19., szerda 21:55

Kisvárdán kezdte meg az U19-es Eb-selejtezőt a magyar válogatott, amely Ausztriát fogadta a Várkerti Stadionban.

A mérkőzés nem a legjobban indult Jeremiás Gergő csapatának számára, Oghenetejiri Adejenughure már az 1. percben a kapuba lőtt egy szabadrúgást követően. A vendégek irányították a játékot, a 14. percben Adejenughure passza után Leon Grgic volt eredményes, három perccel később pedig ismét Oghenetejiri Adejenughure talált a kapuba. (0-3)

Az első félidő hajrájában Szabó Szilárd szépített ugyan, Kuzma Hunor piros lapja miatt azonban 10 emberre fogyatkozott a magyar csapat.

A második játékrészben az emberhátrány ellenére sokkal jobban futballozott a válogatott, a gólszerzés viszont sajnos nem jött össze, így a mérkőzést 3-1-re Ausztria nyerte.

A válogatott a folytatásban előbb Dánia, majd Izland ellen játszik Magyarországon. A csoportból csak az első helyezettek jutnak ki a romániai kontinenstornára.

U19-es Eb-selejtező

Magyarország-Ausztria 1-3 (1-3)
Magyarország: Yaakobishvili – Kuzma, Fenyő, Kaczvinszki – Girsik, Németh, Kern (Hornyák, a szünetben), Somogyi (Farkas, 84.), Varga (Bősze, a szünetben) – Szabó (Molnár, 84.), Mondovics (Kenesei, 72.). Szövetségi edző: Jeremiás Gergő

Olvastad már?
Válogatott: Marco Rossi megerősítette, egy kulcsjátékos el sem utazott Törökországba
A Törökország elleni Nemzetek Ligája-osztályozó mérkőzés előtt Marco Rossi és Szalai Attila válaszolt az újságírók kérdéseire.
Elolvasom
Átigazolások
Pintér Dániel
Messi vagy más klub?
Az idén debütáló Pintér tárgyalásokat folytat az MLS bajnokával profi szerződése aláírásáról, saját nevelésű játékosként folytathatná pályafutását Messi csapattársaként. 2-3 másik MLS-együttes is bejelentkezhet érte - írja a Jenkifoci.
Kisvárda
Dinnyés Olivér
Honlapunk úgy tudja, hogy Dinnyés Olivért szívesen látnák Kisvárdán.
Fradi
Romão nem megy a Botafogóba(?)
Az ESPN szerint a brazil Botafogo nem szerződteti az FTC játékosát, Júlio Romãót. Nemrégiben arról szóltak a hírek, hogy a klubok még tárgyalnak egymással.
Tovább az összes átigazoláshoz