Fotó: Rácz Ádám

U17-es Eb: A magyar válogatott magabiztos győzelemmel kezdett a hazai rendezésű tornán - videó

Az U17-es magyar válogatott 3-0-ra legyőzte Walest az új Hidegkuti Nándor Stadionban.
Póczik Dávid 2023. május 17., szerda 21:51
Fotó: Rácz Ádám
Az U17-es magyar válogatott 3-0-ra legyőzte Walest az új Hidegkuti Nándor Stadionban.
Szerző: Póczik Dávid 2023. május 17., szerda 21:51

Közel telt ház előtt, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, Wales ellen kezdte meg szereplését az U17-es Európa-bajnokságon a magyar válogatott. Délután a csoportunk másik mérkőzésén a lengyelek 5-1-re legyőzték Írországot.

(Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

I. félidő

A 4. percben Morgan tört be nagy lendülettel a 16-oson belülre, azonban Kaczvinszki ragyogó szereléssel akasztotta meg a vendégek támadását. Tíz perccel később Wales kapuja előtt alakult ki kisebb kavarodás, végül kétszer is próbálkoztak a mieink, de mindkét kísérlet elhalt a blokkban.

A 20. perc elején egy jobb oldali beadást Hatch fejelt mellé öt-hat méterről. Morgan ismét próbára tette Yaakobishvilit, a magyarok hálóőre fogta a jobb alsóba tartó lövést. Nem sokkal később Yaakobishvili már verve volt, a kapufa segített a magyaroknak Morgan közeli lövésénél.

A félidő hajrájában Bagi passza után Simon Benedek tanári mozdulattal lefordult a védőjéről, betört a 16-oson belülre, majd ballal kapura lőtt, a labda irányt változtatott egy védőn, így kikötött a vendégek kapujában. A félidőben 1-0-ra Belvon Attila tanítványai vezettek.

Olvastad már?
A magyar foci nagy értékei lehetnek: 17 évesen a Frankfurt felnőtt csapatában és a Barcelona kapujában - közel a honosításhoz egy kőkemény védő
Szerdán elkezdődik a hazai rendezésű U17-es Európa-bajnokság. Németh Antal, az utánpótlás-válogatottak szakmai vezetője beszélt a mieink esélyeiről, illetve szóba kerültek azok a fiatal játékosok is, akik ugyan külföldön születtek, de egyik vagy akár mindkét szülőjük révén ma már magyar válogatottak, vagy hamarosan azok lehetnek.
Elolvasom

II. félidő

A fordulást követően Simon megduplázhatta volna a magyarok előnyét: Varga ragyogó ütempassza után lépett ki a Honvéd játékosa, majd jobbal, néhány centivel a bal kapufa mellé pöckölt. Az 57. percben Bagi szépen szerzett labdát, majd távolról lőtt, de próbálkozása nem okozott gondot a kapusnak.

A 75. percben aztán megduplázta előnyét a magyar válogatott. Molnár szép cselt csinált védője mellett, majd 14-ről ballal lőtt, a kapus először nagyot védett, de a kipattanó pont a csereként beállt Szabó Szilárd elé pattant, aki néhány méterről az üres kapuba lőtt (2-0). A 81. percben már 3-0 volt a mieink javára. Egy jobbról betekert szögletet Umathum a rövid sarokról csúsztatott a kapuba (3-0).

A mieink legközelebb Lengyelország ellen mérkőznek szombaton, a felcsúti Pancho Arénában.

U17-es Eb, A-csoport

Magyarország U17-Wales U17 3-0 (Simon 43., Szabó 75., Umathum 81.)

Magyarország: Yaakobishvili – Girsik, Umathum, Kaczvinszki, Hornyák – Varga Z. (Molnár 69.), Fenyő (Burghart 90.), Kern (Somfalvi 80.), Németh H. – Simon (Vidnyánszky 80.), Bagi (Szabó 69.)

(cserék: Lehoczki, Kubicsek, Molnár, Demkó, Somfalvi, Szabó, Lengyel, Vidnyánszky, Burghart)

Wales: Margetson – Thomas, Clarke, Lawlor, Beecher – Perret, Crew, Andrews (Tuck, 60.) – Biancheri, Morgan, Hatch (Issaka, a szünetben)

(cserék: Armstrong, Parker, Debono, Cook, Cunningham, Tuck, Issaka)

Átigazolások
Újpest
Megszólalt Ganea
Az Újpest által elküldött George Ganea szerint a döntés mögött nem csupán szakmai szempontok álltak.
Pintér Dániel
Messi vagy más klub?
Az idén debütáló Pintér tárgyalásokat folytat az MLS bajnokával profi szerződése aláírásáról, saját nevelésű játékosként folytathatná pályafutását Messi csapattársaként. 2-3 másik MLS-együttes is bejelentkezhet érte - írja a Jenkifoci.
Kisvárda
Dinnyés Olivér
Honlapunk úgy tudja, hogy Dinnyés Olivért szívesen látnák Kisvárdán.
Tovább az összes átigazoláshoz