Fotó: Rácz Ádám

U17-es Eb: A magyar válogatott magabiztos győzelemmel kezdett a hazai rendezésű tornán - videó

Az U17-es magyar válogatott 3-0-ra legyőzte Walest az új Hidegkuti Nándor Stadionban.
Póczik Dávid 2023. május 17., szerda 21:51
Szerző: Póczik Dávid 2023. május 17., szerda 21:51

Közel telt ház előtt, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, Wales ellen kezdte meg szereplését az U17-es Európa-bajnokságon a magyar válogatott. Délután a csoportunk másik mérkőzésén a lengyelek 5-1-re legyőzték Írországot.

(Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

A 4. percben Morgan tört be nagy lendülettel a 16-oson belülre, azonban Kaczvinszki ragyogó szereléssel akasztotta meg a vendégek támadását. Tíz perccel később Wales kapuja előtt alakult ki kisebb kavarodás, végül kétszer is próbálkoztak a mieink, de mindkét kísérlet elhalt a blokkban.

A 20. perc elején egy jobb oldali beadást Hatch fejelt mellé öt-hat méterről. Morgan ismét próbára tette Yaakobishvilit, a magyarok hálóőre fogta a jobb alsóba tartó lövést. Nem sokkal később Yaakobishvili már verve volt, a kapufa segített a magyaroknak Morgan közeli lövésénél.

A félidő hajrájában Bagi passza után Simon Benedek tanári mozdulattal lefordult a védőjéről, betört a 16-oson belülre, majd ballal kapura lőtt, a labda irányt változtatott egy védőn, így kikötött a vendégek kapujában. A félidőben 1-0-ra Belvon Attila tanítványai vezettek.

A magyar foci nagy értékei lehetnek: 17 évesen a Frankfurt felnőtt csapatában és a Barcelona kapujában - közel a honosításhoz egy kőkemény védő
Szerdán elkezdődik a hazai rendezésű U17-es Európa-bajnokság. Németh Antal, az utánpótlás-válogatottak szakmai vezetője beszélt a mieink esélyeiről, illetve szóba kerültek azok a fiatal játékosok is, akik ugyan külföldön születtek, de egyik vagy akár mindkét szülőjük révén ma már magyar válogatottak, vagy hamarosan azok lehetnek.

A fordulást követően Simon megduplázhatta volna a magyarok előnyét: Varga ragyogó ütempassza után lépett ki a Honvéd játékosa, majd jobbal, néhány centivel a bal kapufa mellé pöckölt. Az 57. percben Bagi szépen szerzett labdát, majd távolról lőtt, de próbálkozása nem okozott gondot a kapusnak.

A 75. percben aztán megduplázta előnyét a magyar válogatott. Molnár szép cselt csinált védője mellett, majd 14-ről ballal lőtt, a kapus először nagyot védett, de a kipattanó pont a csereként beállt Szabó Szilárd elé pattant, aki néhány méterről az üres kapuba lőtt (2-0). A 81. percben már 3-0 volt a mieink javára. Egy jobbról betekert szögletet Umathum a rövid sarokról csúsztatott a kapuba (3-0).

A mieink legközelebb Lengyelország ellen mérkőznek szombaton, a felcsúti Pancho Arénában.

U17-es Eb, A-csoport

Magyarország U17-Wales U17 3-0 (Simon 43., Szabó 75., Umathum 81.)

Magyarország: Yaakobishvili – Girsik, Umathum, Kaczvinszki, Hornyák – Varga Z. (Molnár 69.), Fenyő (Burghart 90.), Kern (Somfalvi 80.), Németh H. – Simon (Vidnyánszky 80.), Bagi (Szabó 69.)

(cserék: Lehoczki, Kubicsek, Molnár, Demkó, Somfalvi, Szabó, Lengyel, Vidnyánszky, Burghart)

Wales: Margetson – Thomas, Clarke, Lawlor, Beecher – Perret, Crew, Andrews (Tuck, 60.) – Biancheri, Morgan, Hatch (Issaka, a szünetben)

(cserék: Armstrong, Parker, Debono, Cook, Cunningham, Tuck, Issaka)