Fotó: pfla.hu

Puskás-Suzuki-kupa: A Panathinaikosz a Puskástól, a Sporting a Honvédtól kapott ki - eredmények

A 2022-es Puskás-Suzuki-kupa pénteki játéknapján három csoportmérkőzést rendeztek, mindkét magyar csapat nyerni tudott.
Nyikes Zoltán 2022. június 3., péntek 19:29
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. június 3., péntek 19:29

Budapest Honvéd-MFA-Sporting

Különböző helyzetből futott neki a pénteki nap első találkozójának a két együttes a Puskás-pályán: a Honvédnak mindenképpen nyernie kellett, hogy a folytatásban esélye legyen egy előkelőbb helyezésre, míg a lisszaboniak tiszta lappal indultak. Az első negyedórában aktívabb is volt a budapesti gárda,  amely több helyzetet is kialakított; a tavalyi döntős luzitánok az ellenfél kapuja előtt gyakorlatilag életjelt sem adtak magukról. Nem csoda hát, hogy a piros-feketék szerezték meg a vezetést, miután egy nyilvánvaló portugál szabálytalanságot követő tizenegyesből csapatkapitányuk, Szűcs Tamás betalált (1–0).

A Sporting valamivel agilisabban jött ki a második félidőre, és Adair Kandala lövésénél már Molnár Mátyás kapus közbeavatkozására is szükség volt. A portugálok kilencese a 39. percben is helyzetbe került, de éles szögből leadott lövése a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A félidő dereka tájára ellaposodott a mérkőzés, így a nézők joggal reménykedhettek abban, hogy a frissítőszünet a játékban is némi pezsgést hoz. A Sporting továbbra is aktívabb volt a magyar együttesnél, Ivanildo Mendes ballábas távoli lövése például nem sokkal a felső léc fölött zúgott el. Ám hiába a próbálkozások, a Honvéd simán kihúzta a hátralévő időt, így életben tartotta döntős reményeit - írja a pfla.hu.

XV. Puskás–Suzuki-kupa, B-csoport

Budapest Honvéd-MFA–Sporting CP 1–0 (Szűcs T. 27.)

Honvéd: Molnár M. (kapus); Sebe, Átrok, Kalocsány (László M., 31.), Simon B. (Fábiánkovits, 43.), Savsak (Vojtko, 35.), Braun B., Szűcs T., Kocsis G., Menyhárt, Pintér M. (Mihály B., 43.).

Sporting: Correia (kapus); Queta, Machado, Monteiro, Momade (Moreira, 54.), Vitorino (Silá, 48.), Viola (Nikitenko, 48.), Mendes, Kandala, Baldé (Pereira, 54.), Chaves.

Flamengo-Dinamo Kijev

Igencsak felpörögve kezdték a találkozót az ukránok, magasan letámadva az első, Honvéd elleni meccset simán nyerő dél-amerikaiakat, akiknek ez láthatóan nem ízlett, nem csoda hát, hogy az első öt percben Dinamo-helyzeteket láthattunk. A Fla aztán magára talált, így az első tíz perc végére kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, folyamatos futball ugyanakkor nem tudott kialakulni, ugyanis rengeteg kisebb-nagyobb szabálytalanság tördelte a játékot.

Az ivószünet után gól is született, ám a kijeviek találatát les miatt nem adta meg a játékvezető. Az ellentámadásnál szabadrúgáshoz jutottak a brazilok, és Lorran beíveléséből megvolt az ő helyzetük is – a kezdeti bizonytalanság után tehát magára talált a 2019-es győztes. A 23. percben például óriási ziccer adódott a fehér mezes latinok előtt, ám Adriel hat méterről, fordulásból a kapus kezébe lőtt. A túloldalon sem maradtak adósak a válasszal, egy perccel később ugyanis Dmitri Kremcsanin a kapufát találta el. A nagy adok-kapokban aztán megszületett az első gól: a 26. percben Lorran pazar labdájával az első meccsen is betaláló középcsatár, Jonathan léphetett ki középen, és hihetetlen higgadtsággal gurított a bal alsóba (1–0).

Hármat cseréltek a szünetben az ukránok, és úgy látszott, hogy a változtatások szerencsét hoztak az ezúttal sötétkék mezben futballozó kelet-európai együttesnek, a 34. percben ugyanis Joao Lucas kapus teljesen értelmetlen szabálytalansága nyomán Krencsanin tizenegyesével egyenlítettek (1–1). A 38. percben Olekszij Huszev révén a vezetést is megszerezhették volna Szerhij Kuznyecov legényei, ám kimaradt az ajtó-ablak helyzet. Gyorsan lépett is a brazil edző, Leonardo Souza Ramos, aki Felipe Limát és Vitor Fonsecát is csatasorba dobta, bízván abban, hogy csapata támadásai hatékonyabbak lesznek. Az 57. percben mégsem ők, hanem Adriel került helyzetbe Lorran labdájával, de Jurij Avramenko kapus menteni tudott, így maradt a döntetlen, amellyel feltehetően egyik csapat sem volt elégedett, a meccset látva azonban a nézők mindenképpen nyertek - olvasható a pfla.hu-n.

CR Flamengo–Dinamo Kijev 1–1 (Jonathan 26., ill. Kremcsanin 34. – 11-esből)

Flamengo: Joao Lucas (kapus); Victor, Carbone, Daniel, Jonathan (Erick, 58.), Lorran, Euder (Vitor Fonseca, 43.), Felipe Vieira (David, 5.), Eduardo Gabriel, Adriel (Matheus Guimaraes, 58.), Bill (Felipe Lima, 43.).

Dinamo: Avramenko (kapus); Balaba, Szizonjuk (Iscsenko, 55.), Kotuha (Bilij, 31.), Matkevics, Hroholszkij, Kremcsanin, Mihajliv (Pasko, 31.), Huszev (Cilik, 58.), Vaszilec, Jancsisin (Dikij, 31.).

Puskás Akadémia-Panathinaikosz

A pfla.hu összefoglalója szerint nem sokat kellett várniuk a lelkes Puskás-keménymag első örömujjongására, a 4. percben ugyanis már vezetett a felcsúti csapat: az előző, DAC elleni találkozón duplázó csapatkapitány, Dusinszki Szabolcs egy jobb oldali szöglet után a tizenegyesponttól kissé hátrébb helyezkedve jobbal kapásból rátűzte a bőrt, amely a görög kapu jobb oldalában kötött ki (1–0) – a székelyudvarhelyi legény így a góllövőlista élére állt. Az ideális kezdés után is támadásban maradt a Puskás, a hellének – akárcsak tegnap a Real Madrid ellen – szinte ki sem tudtak jönni a szorításból. A félidő második felében aztán kissé erőre kaptak a zöld-fehérek, de komoly veszélyt nem tudtak teremteni a hazai kapu előtt, így a második PSK-ján szereplő Pécsi Árminnak nem akadt sok dolga.

A kapus a második félidő első húsz percében is nyugodtan folyamodhatott volna munkanélküli segélyért, a görögök annyira nem tudták zavarba hozni hátsó alakzatunkat, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy ebben a periódusban a Puskásnak sem voltak helyzeteink - írja a pfla.hu. Az 55. percben aztán növelhette volna az előnyt a Puskás, Vékony Bence ugyanis szemfülesen szerzett labdát a görög térfél közepén, jól is tálalt a bal oldalon robogó Halászi-Harsányi Medárd elé, ám a görög kapus, Dimitriosz Kontogeorgisz jó ütemű kivetődéssel tisztázni tudott a gólra éhes szélső elől. Ezzel nagyjából vége is volt a mérkőzés érdemi részének, a PFLA százszázalékos, így ha vasárnap győz a Real Madrid ellen is, döntőbe jutnak.

XV. Puskás–Suzuki-kupa, A-csoport

Puskás Akadémia–Panathinaikosz 1–0 (Dusinszki 4.)

Puskás Akadémia: Pécsi (kapus); Korodi, Ásványi D., Major M. (Halászi-Harsányi, 42.), Markgráf, Jacsó (Vékony, 31.), Kapus (Orbán K., 42.), Kern (Hegedüs L., 60.), Dusinszki, Vajda R., Svilar (Retter, 52.).

Panathinaikosz: Kontogeorgisz (kapus); Diamantisz, Pitszotisz, Fikaj, Katrisz, Nikoletopulosz (Hasanagko, 60.), Nalitzisz, Szpatharisz (Papatriantafilu, 52.), Romano (Ormenaj, 52.), , Kokkakisz (Sztilianosz, 60.)Notasz (Jorgulakisz, 42.).