NB II: Eppel első gólja három pontot ért, az új edzővel még hibátlan a Diósgyőr

Eppel Márton szezonbeli első találata három pontot ért a Gyirmót otthonában, így ifjabb Szergej Kuznyecovval még százszázalékos a Diósgyőr.
Nyikes Zoltán 2022. szeptember 5., hétfő 22:13
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. szeptember 5., hétfő 22:13

Rangadóval zárult hétfő este az NB II hetedik fordulója, a feljutásra pályázók összecsapásán a Gyirmót FC Győr fogadta a Diósgyőri VTK-t.

A vendégek kezdték aktívabban a találkozót, ez Lukács Dániel és Bényei Ágoston lövései révén mutatkozott meg, de Papp Marcell is megdolgoztatta Hársfalvi Andrást a gyirmóti kapuban. Végül a 34. percben született meg az első gól, a csereként beállt Cseke Benjámin beadását fejelte Papp a bal alsóba, 0-1. A Diósgyőr azonban nem húzta ki a szünetig, miután Bényei szabálytalankodott a 16-oson belül, a büntetőt pedig Nagy Patrik lőtte a kapu közepébe, 1-1.

A fordulás után újoncot avatott a DVTK, beállt a Ferencvárostól szerződtetett Gera Dániel, ő is és a Mezőkövesdről kölcsönvett Cseke is próbálkozott a játékrész elején, de egyikük sem talált kaput.

A második játékrészben mindkét csapat ment előre a győzelemért, de már kevesebb helyzet adódott a kapuk előtt. A hajrában azonban jött a slusszpoén, a 88. percben Gera jobboldalról érkező beadásánál Polgár nem találta el a labdát estében, ami így tökéletes volt a hosszún érkező Eppel Mártonnak, a 8-szoros válogatott támadó pedig három lépésről a léc alá bombázott, 1-2 - ez volt Eppel első találata a mostani szezonban.

Kis híján azonban majdnem összejött a hazaiak egyenlítése, ám Bárdosnak sikerült kirúgnia a gólba tartó labdát a 92. percben. Eppel találata végül három pontot ért, így az új vezetőedzővel, ifjabb Szergej Kuznyecovval továbbra is százszázalékos a Diósgyőr.

NB II, 7. forduló

Gyirmót FC Győr–Diósgyőri VTK 1-2 (Nagy P. 44. – 11-esből, ill. Papp 34., Eppel 88.)

Gyirmót: Hársfalvi –  Szegi, Csörgő, Polgár, Nahirnij – Nagy P. (Berki, 79.), Vass Á., Hajdú Á. (Kovács M., 62.) – Herjeczki, Pethő (Simon A., 62.) , Soltész (Erdei M., 62.).

DVTK: Danilovic – Csirmaz, Szatmári, Bárdos, Bokros – Koman (Cseke, 11.), Holdampf (Bertus, 68.), Bényei Á. – Papp M. (Eppel, 68.), Lukács D., Szőke A. (Gera D., 46.).