NB II: A Vasas nyert, de elbukta a feljutást - a DVSC és a Gyirmót NB I-es lett

Mindhárom, a feljutásért harcoló csapat nyert vasárnap, az NB II utolsó fordulójában, de közülük csak a DVSC és a Gyirmót örülhetett igazán.
Dudás Gábor 2021. május 16., vasárnap 20:20
Szerző: Dudás Gábor 2021. május 16., vasárnap 20:20

Míg a DVSC és a Gyirmót korán vezetést szerzett, az ETO-nál sokkal többet támadó Vasasnak egészen a 26. percig kellett várnia erre. A folytatásban a győriek meccsén gyorsan eldőltek a dolgok, Lencséék a félidő végén 3-0-ra vezettek, pedig egy szerencsétlen ütközés miatt kapusukat is elveszítették.

Úgy tűnt, Debrecenben is sima lesz minden, hiszen a Loki is háromgólos fórban volt, ám a szünet előtt és után történtek ráijeszthettek a hazaiakra. Még a fordulás előtt szépített a Haladás Kinyik peches öngóljával, majd alig cseréltek térfelet a felek, máris jött a második szombathelyi gól: Tóth Dávid jobbról, ballal tekert hatalmas gólt a debreceni kapu jobb oldalába (3-2). És ezzel még nem volt vége: két perccel később Kosicky Tóth Milánt ütötte el, 11-est kapott a vendégcsapat, ám a szlovák kapus gyorsan javította hibáját és kiütötte Medgyes büntetőjét.

Eközben Gyirmóton Lencse második gólja végképp lezárt mindent (4-0), a Vasas pedig Otigba fejesével szerzett kétgólos előnyt (2-0), majd Radó állította be Angyalföldön a 3-0-s végeredményt.

Ezzel eldőlt, hogy a Loki az első, a Gyirmót pedig a második helyen jutott az OTP bank Ligába a másodosztályból, a Vasas viszont marad az NB II-ben.

A korábbi hétszeres magyar bajnok DVSC egy év kihagyást követően lett újra NB I-es, a Gyirmót pedig a 2015/2016-os szezont követően játszhat majd újra az élvonalban. A Vasas pedig jövőre újra megpróbálhatja.

Az NB II végeredménye:

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)