Koronavírus: 70 milliónyi támogatást vontak meg a patinás magyar klubtól

Jelentős forráscsökkenés áll be a Nyíregyházánál a helyi önkormányzat döntését követően, amely mintegy 70 millióval kurtította meg az NB II-es csapat költségvetését.
Dudás Gábor 2020. április 23., csütörtök 15:05
Jelentős forráscsökkenés áll be a Nyíregyházánál a helyi önkormányzat döntését követően, amely mintegy 70 millióval kurtította meg az NB II-es csapat költségvetését.
Szerző: Dudás Gábor 2020. április 23., csütörtök 15:05
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az NB II-es Nyíregyháza az első hazai klubok között jelentette be, hogy a koronavírus-járvány és az azt követő gazdasági válság miatt csökkenti a játékosok fizetését, erről Kozák Attila ügyvezető számolt be még március végén a csakfoci.hu-nak.

Nem kizárt azonban, hogy újabb megszorításokra lehet szükség a komoly NB I-es múlttal is rendelkező Szparinál, hiszen egy jelentősebb anyagi forrása apadt meg a csapatnak.

A szabolcsihir.hu információi szerint Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere saját hatáskörben - az Index cikke szerint a helyi ellenzékkel egyetértésben - döntött arról, hogy a 2020-as évre a férfi felnőtt csapat számára odaítélt 39 millió forintos szponzori díjat 19,5 millióra módosítja, illetve az egyszeri, 50 millió forintos szponzori díjat pedig eltörli,

azaz mintegy 70 millió forinttal kevesebb kerül a klub kasszájába a tervezettnél.

Átigazolások
Kecskemét
Szerződésbontás
Papp Milánnal közös megegyezéssel szerződést bontott a Kecskemét. A 24 éves játékos összesen 2 mérkőzésen játszott a klubnál.
DVTK
Két rutinos játékos távozhat
A DVTK-ból Holdampf Gergő és Tamás Márk is távozhat. Előbbit az NB II egyik újonc feljutója, a Gyirmót csábítja, míg Tamás távozni szeretne a klubtól. (BOON)
Fradi
Átalakulás
Kisebb kerettel, csökkentett bérköltségekkel kell dolgoznia az idei évben a labdarúgócsapatnak, amelynél nem tudnak pénzért játékost igazolni - árulta el Kubatov Gábor FTC-elnök. (Blikk)
Tovább az összes átigazoláshoz