Fotó: molfehervarfc.hu

Juhász könnyes szemmel távozott a Viditől: "A kieséstől nem féltem a klubot"

Juhász Roland szíve inkább a sportvezetői vonal felé húz, reméli, hogy a jövőben lesz lehetősége dolgozni ebben a pozícióban.
Nyikes Zoltán 2022. március 9., szerda 11:47
Fotó: molfehervarfc.hu
Juhász Roland szíve inkább a sportvezetői vonal felé húz, reméli, hogy a jövőben lesz lehetősége dolgozni ebben a pozícióban.
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. március 9., szerda 11:47

– Furcsa érzés a szabad hétvége, nem szoktam hozzá korábban – kezdte Juhász Roland az M4 Sporthíradójában. – Valószínűleg a családom örül ennek legjobban, hiszen több időt tölthetünk együtt. Próbálom értékelni az elmúlt időszakot, de természetesen pihenésre is jó és a fejem is tisztább.

A MOL Fehérvár egykori játékosát, majd pályaedzőjét február 16-án menesztették a klubtól, mint elmondta, nem volt érzelemmentes a búcsú.

– Kilenc év után egy munkahelyet elhagyni nehéz, nagyon sok emlék kavargott bennem.

Őszintén bevallom, könnyes szemmel távoztam, amikor kisétáltam a stadionból

– mesélte Juhász Roland. – De az élet ilyen, megy tovább. Azon vagyok, hogy eldöntsem, milyen irányba akarok tovább menni, mit szeretnék a későbbiekben. Azóta nem voltam Fehérváron, de majd visszatérek, a város, a klub a szívem csücske, nagyon jól megtaláltam itt a számításaimat. Az edzőként végzett tíz hónapra is pozitívan tekintek vissza. Egyelőre várom az új lehetőségeket, az új kapukat. Levonom a következtetéseket, utólag jóval könnyebb a tanulságokat is kiemelni az edzői időszakból. Az eredmények minősítik az edzőt, de azt kevesen látták, hogy a háttérben milyen munka folyt és mennyit lehetett tanulni. Voltak hullámvölgyek az eredményesség tekintetében, de én próbálok mindig pozitívan hozzáállni.

Az egykori védő azt is elmondta, miben volt más a fehérvári csapat pályaedzőjeként, mint játékosaként.

– Elég önkritikus vagyok magammal szemben, a meccsek után azonnal azon gondolkodtam, mit csináltunk rosszul, mit lehet javítani a játékosokkal kapcsolatban. Abszolút pozitívan tekintek vissza a saját fejlődésem szempontjából, nyilván az eredményesség nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna – hangsúlyozta Juhász.

– Érzelgős játékos voltam, ezt pályaedzőként vissza kellett tartanom és ez nehéz is volt. Itt nemcsak magamra kellett figyelnem, hanem az egész keretre.

Játékosként, pláne csapatkapitányként hangoztathattam a véleményemet, itt érdemes volt kicsit lehiggadni, mindent kétszer meggondolni.

A MOL Fehérvár jelenleg a hatodik helyen áll, négy pontra a kiesést jelentő 11. pozíciótól, Juhász azonban nem aggódik az NB II miatt.

– A kieséstől nem féltem a klubot, tudom, milyen minőséget képvisel a csapat, de talán jelen helyzetben nem is a minőség a fontos. Talán nem az fogja eldönteni a következő meccseket, hanem, hogy mennyire akarják a sikert a játékosok. Még több futballistától várom, hogy a csapat élére álljon, s kihúzza ebből a gödörből a Fehérvárt.

Juhász Roland most pihen, s levonja a megfelelő konzekvenciákat, de közben már a jövőjére is koncentrál.

– Most a szívem inkább a sportvezetői vonal felé húz, van egy kis egyesületünk, ahol ezt kicsiben tudjuk gyakorolni. Szeretem, ha van rajtam nyomás játékosként. Nyilván edzőként, pályaedzőként is van, de egy vezetői szerepet betölteni és a mindennapi nyomással a klubot irányítani mindenképpen megtisztelő – mesélte az M4 Sport stúdiójában. – Remélem, erre később lesz lehetőségem nagyban is, de egyelőre még számomra sem tiszta, mit hoz majd a jövő.

Olvastad már?
A Fradi-meccsen történtek miatt büntette az MLSZ a Honvédot - egy NB II-es csapat sem úszta meg
A Magyar Labdarúgó Szövetség Fegyelmi Bizottsága a keddi ülésén az alábbi határozatokat hozta. A bizottság a Békéscsabát az Újpest elleni hazai mérkőzésén a rend megzavarásával kapcsolatos szurkolói cselekményekért (megbotránkoztató, obszcén kifej...
Elolvasom
Átigazolások
RB Leipzig
Orbán és Gulácsi is távozhat
Német lapértesülések szerint Willi Orbán és Gulácsi Péter is elhagyhatja az RB Leipziget.
Visszatért Norvégiába
Bogdán Hunor
Hivatalossá vált, hogy Bogdán Hunor norvég IF Fløya színeiben folytatja pályafutását.
Ajka
Edzőváltás
Már nem Csábi József az Ajka vezetőedzője.
Tovább az összes átigazoláshoz