Fotó: eto.hu

NB II: Már csak az ETO 100 százalékos, először nyert a Vasas - eredmények, videók

Az ETO Csákváron is három pontot szerzett, így egyedüli makulátlan csapatként vezeti három forduló után az NB II tabelláját.
Csakfoci.hu 2023. augusztus 13., vasárnap 21:15
Szerző: Csakfoci.hu 2023. augusztus 13., vasárnap 21:15

Az első két fordulóban győztes csapatok közül egyedüliként a Győr tudott nyerni vasárnap este a labdarúgó Merkantil Bank Liga harmadik fordulójában. A zöld-fehérek Csákváron szerepeltek és az első félidőben vezetéshez jutottak, majd a fordulás után gyorsan megduplázták előnyüket. A hazaiak ugyan még a félidő közepén szépítettek, de újabb gólt nem tudtak szerezni.

A fordulót szintén hat ponttal kezdő Szeged és Pécs egyaránt egy ponttal zárta vasárnapi meccsét, előbbi Ajkán, utóbbi Kazincbarcikán ért el gól nélküli döntetlent. Az élvonalból kiesett Vasas két vereséggel kezdte az idényt, vasárnap azonban némileg kárpótolta szurkolóit: hazai pályán 5-1-re kiütötte a sereghajtó Mosonmagyaróvárt.

Bár százszázalékos mérlegét elvesztette, de a gyirmóti 1-1-es döntetlenjével a veretlenségét megőrizte az előző idényben kupadöntős Budafok. A fővárosi csapat vasárnap ugyan hátrányba került a második félidőben, de hamar egyenlített, így a hazaiak nyeretlenek maradtak.

Szintén megőrizte veretlenségét a Nyíregyháza, amely Balmazújvárosban fogadta az élvonalból kiesett Budapest Honvédot, s bár az egész meccsen fölényben futballozott, a győztes találatot nem tudta megszerezni, mivel a kispestiek kapusa, Dúzs Gellért remekül védett.

A Lipcsei Péter vezette Soroksár három kör után még szintén nem kapott ki, ezúttal az újonc BVSC-Zugló otthonában diadalmaskodott 2-1-re. (MTI / csakfoci.hu)

Merkantil Bank NB II, 3. forduló:

Csákvár – ETO FC Győr 1-2 (Szakály D. 63., ill. Lacza 42., Szépe 53.)

Nyíregyháza – Bp. Honvéd 0-0

BVSC-Zugló – Soroksár 1-2 (Mitrovic 72., ill. Sipos 63., Hajdú R. 78.)

Ajka – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-0

Vasas – Mosonmagyaróvár 5-1 (Sztojka 13., Litauszki 19., 31., Holender 63., Novothny 85. – 11-esből, ill. Czingráber 65.)

Kazincbarcika – PMFC 0-0

Gyirmót – Budafok 1-1 (Soltész 51., ill. Oláh B. 59.)

Kozármisleny – Haladás 2-0 (Vajda R. 59., Kocsis B. 62. – 11-esből)

Siófok – Tiszakécske 1-1 (Vékony 69., ill. Torvund 45.)

Az NB II állása:

NB I: A Fradi megint kapott egy pofont a Puskás Akadémiától - véget ért Máté Csaba nagy sorozata
Az elmúlt meccseken javuló formát mutató Ferencváros kellemetlen hazai vereségbe szaladt bele - a tavaszhoz hasonlóan - a Puskás Akadémia ellen. A felcsútiak két, az első félidőben szerzett góllal győztek 2-1-re a Groupama Arénában, az NB I 3. fordulójában.