NB II: Bő 30 perc alatt kivégezte megyei riválisát a Győr - videó

Simán verte az ETO a Mosonmagyaróvárt az NB II 13. fordulójának szombati nyitómeccsén.
Nyikes Zoltán 2023. október 28., szombat 19:09
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. október 28., szombat 19:09

Az éllovas ETO FC Győr a kieső, utolsó előtti helyen álló Mosonmagyaróvárt fogadta az NB II 13. fordulójának szombati nyitómeccsén.

Ahogyan az várható volt, a hazaiak már az első percektől kezdve domináltak, ennek pedig gyorsan meg is lett az eredménye, a 34. percre pedig le is zárták a találkozót, ekkor már ugyanis 4-0-t mutatott az eredményjelző.

A gólok sorát Szépe nyitotta meg, aki Bumba beadása után fejelt a bal sarokba 6 méterről, majd a 10. percben Skvarka 17 méterről bombázott a bal alsóba. A 32. percben Riquelme kiugratása után a kimozduló kapus és a becsúszó Czingráber között tovább csorgott a labda, így Diarrának már csak az üres kapuba kellett passzolnia, két percre rá pedig Vianna beadása Papp Szilárdról pattant a saját kapujába.

Ezt követően Riquelme és Csóka is közel állt az ötödikhez, de a túloldalon Szabó Bencének sem kellett sok a szépítéshez, de a kapufáról kifelé pattant a labda. A 80. percben Kröhn helyzetét védte bravúrral Heinrich, újabb gól pedig már nem esett, így a Győr magabiztosan nyerte a megyei rangadót.

NB II, 13. forduló

ETO FC Győr-Mosonmagyaróvári TE 4-0 (Szépe 2., Skvarka 10., Diarra 32., Papp 34. - öngól)