Fotó: Nyíregyháza Spartacus

NB II: A Szpari nyerte a szuperrangadót és fél lábbal már az NB I-ben érezheti magát

A vendégek nagy fölényben voltak az ETO-Nyíregyháza mérkőzésen, amelyet azonban csak egy gól döntött el.
Budai László 2024. február 26., hétfő 21:53
Szerző: Budai László 2024. február 26., hétfő 21:53

Szuperrangadót játszottak hétfő este az NB II-ben: a másodosztályt nyolc ponttal vezető Nyíregyháza a tabellán mögötte elhelyezkedő ETO FC Győrt fogadta. A győrieket első alkalommal irányíthatta a Diósgyőrt nemrégiben furcsa körülmények között elhagyó Kuznyecov Szergej.

A nyíregyházi Nagy Dominik szerezhetett volna először gólt, a korábbi Fradi-szélső 25 méterről tüzelt igen jól, de Ruisz kitolta a kísérletet a bal alsó elől.

Tíz percre rá jött az első hazai lehetőség: Diarra adott be jobbról, Lukic megtartotta a labdát, amelyet végül Skvarka készített le, Bumba pedig lőtt, de csak a blokkba.

Majd ismét a Szpari jött, amikor Ramos vette el a cselezni próbáló Ruisz kapustól a labdát, de a visszakészített passz nem volt tökéletes, így odalett a lehetőség.

A 36. percben így is előnybe került a Nyíregyháza: Nagy B. cselezte be magát balról egészen a 16-oson belülre, majd tökéletesen centerezett, a Szpariban először kezdő Beke pedig négy méterről az üres kapuba passzolt (0-1).

Az ETO tíz perc után tovább nehezítette saját dolgát: Bumba szabálytalanságát követően a földön fekve akadt össze ellenfelével, majd a győri játékos a combját használva próbálta megnyerni a talajharcot, amit a játékvezető piros lappal jutalmazott.

A kiállítás után jöttek is a nyíregyházi lehetőségek, a 70. percben a csereként beállt Kovácsréti lőtt 22 méterről, ballal a bal sarok felé, de Ruisz résen volt és szögletre tolta a labdát. Majd a győri kapus egészen hasonlóan hárította Gresó pár perccel későbbi próbálkozását is.

A 82. percben Sigér járt közel a gólhoz, 23 méteres lapos lövése a jobb kapufáról hagyta el a pályát. Majd szinte rögtön ezután Novák megpattanó lövése ugyanarról a kapufáról jött ki.

A Győr utolsó esélyét pedig Diarra hagyta ki, az ő közeli gurítását Dala tolta ki a rövid alsó elől.

A Nyíregyháza végül 1-0-ra nyerte a szuperrangadót és fél lábbal már az élvonalban érezheti magát, miután 12 bajnokival a vége előtt 11 ponttal vezeti az NB II-es bajnokságot.

NB II, 22. forduló

ETO FC Győr-Nyíregyháza 0-1 (Beke 36.) - piros: Bumba 56. (ETO)

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.