Kispesten szakadt meg a Paks két meccses góltalansági szériája

Machach vezetőgóljára Ádám Martin büntetőből válaszolt, igazságos döntetlen született a Honvéd-Paks találkozón.
Póczik Dávid 2022. április 2., szombat 21:24
Szerző: Póczik Dávid 2022. április 2., szombat 21:24

Az OTP Bank Liga 26. fordulójának szombati zárómérkőzésén a Paks a Budapest Honvéd csapatához látogatott azután, hogy az elmúlt két fordulóban nem szerzett gólt - a bajnokságban egyébként legeredményesebb - tolnai együttes.

A 9. percben a vendégek előtt adódott a mérkőzés első lehetősége. Osváth beadását Pethő fejelte nem sokkal a kispesti kapu fölé.

A 16. percben a kispestiek is helyzetbe kerültek, Nagy Dominik az ötös jobb sarkáról lőhetett, ám ballábas kísérlete a kapufa mellet elsuhant.

A félidő lefújása előtt a cserként beálló Ádám Martin fejelhetett hat méterről kapura, de bólintása nem késztette munkára Szappanos kapust, így az első félidőben nem született gól.

A második félidő elején Ádám passzolt az érkező Windecker elé, aki jobbal lőtt kapura az ötös jobb sarka elől, de kísérlete fölé szállt.

A 61. percben Hidi bal oldali beadását Machach beugorva öt méterről a kapu jobb sarkába fejelte, 1-0.

A 70. percben Lukic kezezése után büntetőt ítélt a VAR, melyet Ádám Martin szépen lőtt a jobb felsőbe, 1-1.

A hajrában Gale jobb oldali beadását Lukic juttatta kapura, de próbálkozása elcsúszott a jobb alsó sarok mellett.

A lefújás előtt Böde 16 méteres lövése csattant a jobb kapufán. Aztán a 91. percben Lukic vált le a védőjéről majd tette középre a labdát, amit az érkező Gale néhány méterről a kapuba pofozott, viszont a VAR les miatt nem adta meg a találatot. Több helyzet nem született, a Paks az ötödik, a Honvéd a hetedik helyre lépett előre.

NB I, 26. forduló

Honvéd-Paks 1-1 (Machach, 61., ill. Ádám, 71. - tizenegyesből)

Honvéd: Szappanos - Petkovic, Batik, Lovric, Doka (Tamás, 84.) - Nagy D. (Gale, 84.), Hidi, Petrusenko - Bőle (Májer,63.), Traore (Drazic, 63.), Machach (Lukic, 63.)

(cserék: Tujvel, Dúzs, Klemenz, Drazic, Tamás K., Lukic, Jonsson, Gale, Pantelic, Baráth, Kadiri, Májer)

Paks: Nagy - Vas, Szélpál, Lenzsér, Szabó, Medgyes - Vas (Szabó B., 66.), Haraszti (Böde, 66.), Balogh (Windecker, a szünetben)- Pethő (Ádám, 37.), Sajbán

(cserék: Rácz, Kinyik, Tamás O., Böde, Ádám, Kocsis, Kovács, Windecker, Szabó B.)

Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)