NB I: Rég voltak ilyen türelmesek a tulajdonosok az edzőkkel

Horváth Ferenc diósgyőri menesztésével már az 4. edzőcserére került sor a bajnoki idény közben, ami egyébként egyelőre az elmúlt 10 év legnyugodtabb szezonja e téren.
Mokány Lajos 2017. március 2., csütörtök 21:25
Horváth Ferenc diósgyőri menesztésével már az 4. edzőcserére került sor a bajnoki idény közben, ami egyébként egyelőre az elmúlt 10 év legnyugodtabb szezonja e téren.
Szerző: Mokány Lajos 2017. március 2., csütörtök 21:25
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A 2016-2017-es bajnokságban eddig Kondás Elemér (DVSC, lemondott, előbb, ideiglenesen Herczeg András, majd a portugál Leonel Pontes került a helyére a nyáron), Teodoru Vaszilisz (MTK, közös megegyezéssel, Tamási Zsolt váltotta decemberben) és Pintér Attila (Mezőkövesd, átült a Puskás Akadémia kispadjára, Szivics Tomiszláv érkezett helyette) hagyta el idő előtt csapatát a szezon közben - esetében tehát nem is klasszikus edzőváltásról beszélhetünk -, hozzájuk csatlakozott most a tavaly tavasszal még a Videotonnál dolgozó Horváth.

A csapatok az előző szezonban sem váltottak sűrűn, a 12 klubnál összesen hétszer, de a 2015-ig 16 csapatos élvonalban jócskán akadtak olyan idények, amikor sűrűn hullottak az edzői fejek.

Ebből a szempontból a tíz évvel ezelőtti szezon viszi a prímet, a 2006/2007-es bajnokságban 14-szer váltottak edzőt az idény közben a csapatok, a legtöbbször a Sopron, összesen négy (!) alkalommal, de egy szezonnal később is 13 esetben állt fel vezetőedző idő előtt a kispadról, akárcsak 2011/2012-ben.

Horváth a 2012/2013-as szezonban kapta meg első NB I-es munkáját, Kecskeméten, és azt az idényt végig is dolgozta, majd átült a Paks kispadjára a nyáron. Innen Győrbe vezetett az útja (a szövetségi kapitánnyá avanzsált Pintér Attila munkáját vette át), ám októberben, közös megegyezéssel elküldték az ETO-tól, hiába lett néhány hónappal korábban ezüstérmes a csapattal.

A Videotonnál 2015 októberében nevezték ki, a nem túl szép emlékű Bernard Casoni távozását, majd Pető Tamás ideiglenes edzősködését követően, de megint hiába szerzett a Vidi ezüstérmet (21 ponttal az FTC mögött), Horváth munkáját megköszönték, és már májusban bejelentették Henning Berg kinevezését. 

A SZEZON KÖZBENI EDZŐVÁLTÁSOK SZÁMA AZ NB I-BEN:

2016/2017: 4

2015/2016: 7

2014/2015: 11

2013/2014: 8

2012/2013: 10

2011/2012: 13

2010/2011: 9

2009/2010: 12

2008/2009: 11

2007/2008: 13

2006/2007: 14

 
Címkék: #magyar foci #NB I
Átigazolások
Ex-Fradi
Gartenmann Olaszországban?
Sajtóhírek szerint Stefan Gartenmann közel áll ahhoz, hogy az olasz másodosztályú Sampdoria játékosa legyen.
BVSC
Szélső érkezett
Az NB II-ben szereplő BVSC szerződtette a ZTE-től távozó 21 éves szélsőt, Papp Csongort.
Vidi
2 támadó érkezhet
A Csakfoci információi szerint Nagy Dominik és Cipf Dominik is a Videoton játékosa lehet.
Tovább az összes átigazoláshoz