A felújított és újonnan épülő stadionok és pályák hosszú távú fenntartása és magas szintű üzemeltetése nagy lehetőség, de egyben komoly felelősség is a hazai sportszervezetek számára. Az MLSZ célja, hogy olyan pályafenntartó szakember állomány alakuljon ki Magyarországon, amelynek tagjai szaktudásukkal, elméleti és gyakorlati ismereteikkel alkalmasak lesznek a stadionok pályáinak megfelelő kezelésére, a labdarúgás egyik fontos feltétele, a megfelelő minőségű gyep biztosítására. Annak érdekében, hogy a klubok magas színvonalon tehessenek eleget az elvárásoknak, az MLSZ elnöksége érdemi változtatásokat irányzott elő: az NB I-es és NB II-es klubok számára kiírt licencfeltételekben és az infrastruktúra-szabályzatban megjelentek a fűthetőségre és a vízelvezető rendszerekre, valamint az ezekhez szükséges szakember ellátottságra vonatkozó követelmények.
Az MLSZ Licencszabályzata kimondja, hogy a 2017/18. évi licenc alapeljárás során az NB I-es és NB II-es kérelmezőknek a bajnokságban használandó stadion és edzési létesítmények karbantartásáért felelős szakemberrel kell rendelkezniük, a pályakarbantartó szakembereknek pedig az MLSZ Szakmai és Felnőttképzési Intézete által szervezett pályakarbantartói tanfolyamon szerzett végzettséggel kell rendelkezniük.
Az MLSZ az első kurzusra kedvezményes beiskolázási lehetőséget kínált a kluboknak, és a sportszervezetek éltek a lehetőséggel, közel 50 pályakarbantartó szakember vett részt az első oktatási napon. A kurzus áprilisban zárul, addig minden héten egy alkalommal, egész napos oktatáson vesznek részt a klubok képviselői, majd tavasszal vizsgát tesznek a tananyagból.
A képzés tematikájában szerepel többek között növényélettan, növényismeret, talajtan, a karbantartó gépek ismerete, növényvédelem, a mérkőzések előkészítés, pályafenntartás, költségtervezés-tervezés, környezetvédelem, valamint a FIFA-UEFA-MLSZ előírásokkal is megismerkednek a szakemberek. (mlsz.hu)
Olasz negyedosztályú játékost hoztak szóba a Honvéddal - az utolsó órák hazai átigazolási hírei