NB I: A Fradi győzelemmel hangolt az Európa Liga-csoportkörre – videó

Becsülettel küzdöttek Böde Dánielék a Ferencváros ellen, ám az első félidő utolsó tizenöt percében három gólt is lőttek a vendégek, amivel eldőlt a három pont sorsa.
Csakfoci Admin 2019. szeptember 14., szombat 21:18
Szerző: Csakfoci Admin 2019. szeptember 14., szombat 21:18

Paks - Ferencváros 0-4 (Zubkov 33., Tokmac 36., Varga 45., 83. - az elsőt 11-esből) -  kiállítva: Gévay 75. - Paks

Változatos játékot hozott a Paks és a Ferencváros összecsapásának első félideje. Az első kisebb helyzetre a 9. percig kellett várni, Tokmac 22 méteres lövését Holczer fogta magabiztosan. Hét perccel később Bartha cselezgetett a tizenhatoson belül és két védőt becsapva az oldalhálóba lőtt.

A félidő felét átlépve a Fradi tekintélyes előnyre tett szert: előbb a 33. percben Tokmac kiváló passzából Zubkov lőtte ki a jobb hosszú sarkot (0-1), majd három perccel múlva a gólpasszt jegyző Tokmac növelte a vendégek előnyét, miután 17 méterről a kapu közepébe gurított.

A 42. percben könnyedén szépíthetett volna a Paks. Könyves bolondította meg Heistert, majd Dibuszt, azonban a 17 méteres lövését a visszafutó ferencvárosi kapus védeni tudta. A játékrész legvégén Zubkov indítása után Botka tört be a tizenhatoson belülre, Szabó pedig kihúzta a lábát, amiért Pintér Csaba játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé Varga állt, aki a bal alsóba lőtt (0-3).

A második játékrészben becsülettel ment előre a Paks és három perc elteltével majdnem össze is jött a szépítés, miután Szabó bal oldali beadáséra Gévay érkezett középen, ám méterről fölé fejelt.

Az 51. percben is Dibusz kapuja előtt adódtak izgalmak: Hahn beadása után Bödéhez kerül Frimpongtól középen a labda, ám a Fradi kapusa kivetődve mentett. A 69. percben a csereként beálló Bőle lépett meg a bal oldalon egy kontrát követően, ám hiába érkeztek a hosszú oldalon ketten is üresen a vendégek közül, nem volt pontos a centerezése, így a hazai védők menteni tudtak.

Hat perccel később Gévaynak mutatott fel egyből piros lapot a játékvezető talpalásért, így emberhátrányba került a Paks. A Ferencváros a 83. percben állította be a végeredményt: Varga Roland végzett el szabadrúgást középről, 22 méterről, lövése a bal alsóban kötött ki, 0-4. A Fradi legközelebb már az EL-csoportkörben bizonyíthat, csütörtökön az Espanyol vendégeként lép pályára.

Az NB I állása. Fotó: adatbank.mlsz.hu
NB I: Drámai hajrá után újra nyert az Újpest, Feczkó győzelemmel debütált, egy gól döntött a Honvéd-Vidin
Az NB I hatodik fordulójában az Újpest az utolsó percekben harcolta ki a győzelmet a Debrecen ellen, a válogatott szünet alatt kinevezett diósgyőri edző, Feczkó Tamás győzelemmel mutatkozott be a kispadon, míg a Honvéd és a Vidi összecsapásán egy gól döntött.