Edzőmeccsek: Szerb csapatot vert az MTK, négyet vágott a Honvéd, ikszeltek egymással a zöld-fehérek

A Ferencvároson kívül három másik NB I-es gárda is felkészülési találkozót játszott pénteken délután, a válogatott szünetet kihasználva.
Dudás Gábor 2018. szeptember 7., péntek 15:28
Szerző: Dudás Gábor 2018. szeptember 7., péntek 15:28

Az MTK a szerb élvonalban szereplő, újvidéki FK Proleter csapatát győzte le Gera Dániel első félidőben esett találatával. A kék-fehérek a változatos és sok helyzetet hozó mérkőzés 38. percében döntöttek: Vass Patrik szabadrúgását Gengeliczki ívelte a hosszúra, ahol Gera kapásból a kapuba bombázott - számolt be az mtkbudapest.hu.

Eközben a Paks az NB II-es Kaposvárral vívott zöld-fehér csatát és az esélyeknek megfelelően támadólag is lépett fel ellenfelével szemben. A 21. percben vezetést is szereztek a tolnaiak: Remili kapott egy remek labdát Harasztitól a bal oldalon és a kilépő kapus mellett elegánsan a hosszú alsóba csavart (1-0). Nem sokkal később jött azonban a Kaposvár egyenlítése, a 23. percben Andorka értékesített egy büntetőt (1-1).

A második félidő elején az NB I-es gárda újra megszerezte a vezetést, méghozzá egy szépségdíjas góllal: az 56. percben Hahn egy felpattanó labdát emelt a kapus feje fölött a hálóba úgy 18 méterről (2-1). Erre is volt válasza azonban a somogyiaknak, a 62. percben Szakály Attila közelről a hálóba bombázott egy, a Rácz kapusról kipattanó labdát (2-2) - írja a paksifc.hu.

A Honvéd az NB II-ben a feljutásért küzdő Gyirmótot fogadta a Bozsik-stadionban és 4-2-re győzött. Pedig a vendégek már a 7. percben vezetést szereztek, ám Danilo egy kipattanót a kapuba vágva már az első félidőben egyenlített (1-1), sőt, a szünet előtti pillanatokban Pilík is betalált egy ügyes összjáték végén (2-1).

Az 55. percben, Tischler passza után Holender is eredményes volt (3-1), tíz perc múlva pedig a visszatérőben lévő Hidi Patrik vette be egy szép lövéssel a gyirmóti kaput (4-2). A végeredményt Vólent állította be büntetőből.

Felkészülési mérkőzések:

MTK Budapest - FK Proleter 1-0 (Gera D. 38.)

MTK: Horváth (Varga, a szünetben) - Varju, Balogh, Gengeliczki (Baki, 61.), Nagy B. - Vass Á. - Vass P., Vogyicska, Takács (Lencse, 61.), Gera - Torghelle (Kulcsár, 61.)

Paksi FC - Kaposvár 2-2 (Remili 21., Hahn 56., ill. Andorka 23. - 11-esből, Szakály A. 62.)

Paks: Nagy G.(Rácz G., a szünetben) - Kővári, Nagy Á., Fejes, Berdó (Kiliti, a szünetben) - Egerszegi, Papp K. (Kecskés, a szünetben), Bertus (Nagy R., 60.) - Haraszti (Bartha, 60.), Hahn (Simon A., 60.), Remili

Kaposvár: Bonnyai (Pogacsics, a szünetben) - Csiszer (Vachtler, a szünetben), Lakatos G., Tratnyek (Szabó A., a szünetben), Fodor M. (Hadaró, a szünetben) - Godzsajev (Zsiga, a szünetben), Nagy R. (Nagy K., a szünetben), Tömösvári (Szakály A., a szünetben), Kollega (Bíró D., a szünetben) - Nagy J. (Beliczky, a szünetben), Andorka

Budapest Honvéd – Gyirmót FC 4-2 (Danilo 42., Pilík 45., Holender 55., Hidi 65., ill. Strestik 7., Vólent 86. - 11-esből)

Honvéd: Horváth A. – Batik, Kamber (Lovric), Dino (Temesvári) – Kovács N., Holdampf (Vadócz), Heffler T. (Hidi), Pilík (Májer), Uzoma (Kukoc) – Danilo (Tischler), N’Gog (Holender)

Gyirmót: Rengel – Varga P. (Horváth Cs.), Villám (Lázár), Széles (Présinger) – Kontár, Gelencsér (Németh G.) – Heffler N. (Hejreczki), Strestik (Nagy P.), Sandal (Csongrádi) – Horváth R. (Vólent)

Ferencváros - Vasas FC 1-0 - bővebben itt!