Magyar gól döntött a Fradi és a Vasas edzőmeccsén

1-0-ra verte az NB I listavezetője a másodosztályban szereplő angyalföldieket a válogatott szünetben lejátszott, zártkapus edzőmérkőzésen. A győztes gólt Sigér szerezte fejjel az első félidőben.
Dudás Gábor 2018. szeptember 7., péntek 13:06
Szerző: Dudás Gábor 2018. szeptember 7., péntek 13:06

Az első játékrészben a Ferencvárosnak voltak inkább nagyobb helyzetei, de a Vasas sem játszott veszélytelenül a Kocsis Sándor Sportközpontban lejátszott pénteki zártkapus találkozón.

Bősz kapus és az angyalföldi védelem egy kivétellel azonban tartotta magát, a 14. percben azonban így is gólt kapott: Csernik bal oldali beadására Sigér érkezett jól és a jobb alsó sarokba fejelt (1-0). A gól után is inkább az FTC akarata érvényesült, de szórványos kontrákból és pontrúgásokból a Vasas is veszélyeztetett, például a 36. percben, amikor Szatmári végezhette el szabadrúgást, ami Vaskó feje felett nem sokkal ment el és a végén Varga kapus kezében landolt. A játékrészt Heister veszélyes lökete és Otigba védett fejese zárta.

A második félidőben még inkább egyenrangú ellenfele volt a Vasas a Ferencvárosnak, kevesebb nagyobb helyzet alakult ki a kapuknál, de a csereként beállt izlandi Finnbogasson így is megszerezhette volna első gólját FTC-mezben, ha ront el egy ziccert a kaputól öt méterre a 64. percben. A hajrában még a Vasasnál ugyancsak a padról beszállt Kubala-akadémista, Varga Donát alakított ki ígéretes lehetőséget, de gól ebből sem született, maradt az 1-0.

Felkészülési mérkőzés:

Ferencváros - Vasas FC 1-0 (Sigér 14.)

FTC: Varga Á. (Holczer, a szünetben) - Koch, Otigba (Orosz M., 70.), Takács Zs., Heister - Sigér, Leandro (Csonka, a szünetben), Csernik - Bőle, Böde (Finnbogason, a szünetben), Petrjak

Vasas: Bősz - Szilágyi Z., Kelemen, Vaskó (Király, a szünetben), Rokszin - Szatmári, Hajdú Á. (Szokol, a szünetben), Talabér (Tóth K., a szünetben) - Balajti (Hrepka, a szünetben), Bévárdi (Erős, 71.), Ádám (Varga D., 71.)

Edzőmeccsek: Szerb csapatot vert az MTK, négyet vágott a Honvéd, ikszeltek egymással a zöld-fehérek
A Ferencvároson kívül három másik NB I-es gárda is felkészülési találkozót játszott pénteken délután, a válogatott szünetet kihasználva.