NB I: Felejthető kezdés, jobb folytatás, de nem bírt egymással a ZTE és a Kisvárda

Egyik csapat sem vállalt kockázatot, így felejthető meccsen ikszelt egymással a ZTE és a Kisvárda az NB I 22. fordulójában, szombat délután.
Csakfoci Admin 2022. február 26., szombat 16:20
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 26., szombat 16:20

Szürke, eseménytelen félidőt hozott a forduló előtt hatodik helyen álló ZTE FC és a harmadik Kisvárda összecsapása szombaton kora délután. Kidolgozott helyzetet nem láthattak a nézők, csak néhány kisvárdai középre adás okoz(hat)ott riadalmat a házigazda kapuja előtt. Hosszú percekig egyik fél sem talált fogást a másikon. Helyzetecske volt csak, a 40. percben Tajti beadása után Spoljaric elől Melnyik mentett szögletre, ezzel oda is lett az ígéretesnek tűnő vendég lehetőség, így 0-0-s állásnál mentek pihenni a csapatok.

A második játékrész elején a biztos védekezésből kiinduló futballt játszó Kisvárda előnybe kerülhetett volna. Előbb Asani elhamarkodottan, 10 méterről a kapu mellé tekert, percekkel később Ötvös lövését Demjén védte, megóvva csapatát a kapott góltól. Hiába volt kisebb fellángolás a vendégektől, mérkőzés egyes szakaszaiban jól látható volt, bizony a kapuhoz közeledve rendre elfogyott a tudomány mindkét fél részéről.

Az utolsó húsz percben a ZTE is betalálhatott volna, egy beadás után Spoljaric fejéről vágódott le a labda a tizenegyespontra, az ott tartózkodó Milovanovikj fordulásból méterekkel a kapu fölé lőtt, pár perccel később távolról is tesztelte Dombót: középre tartó próbálkozását könnyedén hárította. Az eredmény a hajrára már nem változott, 0-0 lett a végeredmény.

NB I, 22. forduló

ZTE FC-Kisvárda 0-0

ZTE FC: Demjén - Lesjak, Serafimov, Kálnoki-Kis, Bedi - Sankovic - Koszta (Gergényi 83.), Halilovic, Tajti (Fehér 90.), Meshack (Milovanovikj 72.) - Spoljaric

Kisvárda: Dombó - Hej, Kravcheko, Cirkovic, Leoni (Makowski 90.) - Karabeljov (Zlicsics 83.), Ötvös, Melnyik - Asani (Peteleu 76.), Mesanovic (Gosztonyi 90.), Camaj

Boris: "A játék már megvan, még az eredmény hiányzik", Bognár: "Érzékelem, hogy az egész országban vannak szurkolóink" – edzői értékelések
Az NB I 22. fordulójának pénteki játéknapján egy mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Négy távozó
Az Újpest elleni mérkőzést megelőzően négy játékosától elbúcsúzott a Ferencváros, Kubatov Gábor mindannyiukat személyre szóló ajándékkal lepte meg.