Ütötték és rúgták egymást a Honvéd és a ZTE szurkolói - 22 drukkert ítéltek el garázdaság miatt

Csaknem kéttucatnyi garázda, többségében budapesti futballszurkolót ítélt el a Zalaegerszegi Járásbíróság egy ZTE-Honvéd mérkőzés előtti verekedés miatt - tájékoztatta a Zalaegerszegi Törvényszék szóvivője csütörtökön az MTI-t.
Privacsek András 2022. szeptember 15., csütörtök 11:13
Csaknem kéttucatnyi garázda, többségében budapesti futballszurkolót ítélt el a Zalaegerszegi Járásbíróság egy ZTE-Honvéd mérkőzés előtti verekedés miatt - tájékoztatta a Zalaegerszegi Törvényszék szóvivője csütörtökön az MTI-t.
Szerző: Privacsek András 2022. szeptember 15., csütörtök 11:13
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Vándor Virág felidézte, hogy 2019 októberében a ZTE és a Honvéd labdarúgó-mérkőzése előtt a Honvéd szurkolói egy zalaegerszegi sörözőben és a kerthelyiségében tartózkodtak. Amikor a ZTE-szurkolók egy csapata arra sétált, a budapestiek eléjük álltak, majd a két tábor összeverekedett.

Az összetűzésben csaknem negyvenen vettek részt, ütötték és rúgták egymást. Az ügyészség végül 22 vádlott ellen emelt vádat, közülük ketten a ZTE, húszan a Honvéd szurkolói voltak.

A járásbíróság egy vádlott kivételével - akinek ügyében később születhet döntés - tárgyalás mellőzésével hozott jogerős büntetővégzést. Mindegyiküket társtettesként elkövetett garázdaság bűntettéért ítélték el, tizenheten 180 ezer és 280 ezer forint közötti pénzbírságot kaptak, négy vádlottat két év próbára bocsátottak. (MTI)

Átigazolások
Légiósok
Kocsis Finnországban
A finn élvonalbeli FF Jaro bejelentette a magyar védő, Kocsis Gergő szerződtetését.
Légiósok
Yaakobishvilit bemutatták
Bemutatták új klubjánál, a spanyol másodosztályú UD Almeríánál a Barcelonától - egyelőre kölcsönben - leigazolt magyar válogatott kapust, Yaakobishvili Áront.
Szpari
Új csatár érkezik?
Állítólag megvan a Nyíregyháza új csatára: Marko Regza érkezhet a Szparihoz.
Tovább az összes átigazoláshoz