NB I: Nem született döntés a forduló kiesési rangadóján

Az első félidőben Bőle góljára Hasani válaszolt, így 1-1-s döntetlennel ért véget a Honvéd gyirmóti vendégjátéka.
Póczik Dávid 2022. április 24., vasárnap 21:24
Szerző: Póczik Dávid 2022. április 24., vasárnap 21:24

Az OTP Bank Liga 29. fordulójának vasárnapi zárómérkőzése kiesési rangadót hozott; a Honvéd Gyirmótra látogatott.

A 21. percben a kispestiek szerezték meg a vezetést, Bőle Lukács távoli lövése bepattant a bal kapufáról, 0-1.

Hét perccel később egyenlített a Gyirmót. A 28. percben Hasani ért oda leggyorsabban a kapusról kipattanó labdára és ballal,  egy méterről a kapuba lőtt, 1-1.

Pár perc múlva Klimovich 17 méteres lövése csattant a bal kapufán, könnyen fordíthattak volna a hazaiak.

A félidő lefújása előtt egy jobb oldali beadás után Csörgő rosszul ért a labdába, ami így a saját kapuja felé pörgött, Szegi a gólvonalról fejelte ki a labdát. 1-1-s döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

Az 55. percben Lovric fejjel vette célba a kapu bal sarkát, de Rusák nagy bravúrral hárítani tudott.

A 86. percben Csörgő jött fel egy szabadrúgáshoz és öt méterről tudott fejelni, de Tujvel hatalmasat védett, így szöglet következett. Néhány perccel később Hasani került a kispesti kapu előterébe és jobbal a jobb alsót célozta meg. A labda már túljutott Tujvelen, de Bőle a gólvonalon elérte a játékszert.

Pár perc múlva ismét Bőle volt a főszerepben. A támadó 17 méterről a lécre bombázta a labdát. Több eseményt nem hozott a mérkőzés, igazságos pontosztozkodás született, a Honvéd a tizedik, míg a Gyirmót a 11. helyen áll a tabellán.