NB I: A Fradi a 92. percben nyerte meg az idei utolsó hazai meccsét

Az NB I 15. fordulójában a Paks hiába vezetett kétszer is, a Ferencváros 3-2-re nyerni tudott.
Privacsek András 2022. november 9., szerda 20:15
Szerző: Privacsek András 2022. november 9., szerda 20:15

Meglepetésre a Paks szerzett vezetést a 7. percben. Elméláztak a hazai védők, Bőle kiugrott és 10 méterről a kapuba lőtt.

A 12. percben Pászka szöglete után S. Mmaee lőtt éles szögből, Nagy lábbal védett. Egy perccel később újra a középső védő próbálkozott, ezúttal 25 méterről alig helyezett mellé. A 16. percben Traoré beadása a felső lécről pattant tovább.

A félidő közepén egyenlített a Fradi: Szabó R. Mmaee elé passzolt a 16-oson belül, aki azonnal lőtt, Nagy még védett, de a kipattanót Zachariassen bevágta. A 27. percben Hahn 12 méteres löketét ütötte ki Dibusz.

A 39. percben Balogh 20 méteres lövése megpattant egy védőn és a hálóban kötött ki a labda.

Másodszor is egyenlítettek azonban a hazaiak. A félidő végén Kádár buktatta a 16-oson belül R. Mmaee.t, a játékvezető nem ítélt 11-est, de a VAR kihívta és miután megnézte az esetet, megadta a büntetőt, amit a sértett a bal sarokba helyezett.

A második félidőt jobban kezdte a Fradi, az 58. percben Traoré 25 méteres bombája  a kapufán csattant. Majd sokáig nem kerültek veszélybe a kapuk, negyedórával a vége előtt azonban Hahn 23 méterről próbálkozott, Dibusz bravúrral fölé tolta a labdát. A 84. percben Balogh 21 méteres szabadrúgása nem talált kaput. Egy perccel később Hahn került ziccerbe, 14 méteres lapos lövését Dibusz lábbal védte.

A 89. percben a hazaiak eldönthették volna  meccset, de Auzqui 7 méterre a kaputól rosszul találta el a labdát.

Amikor már úgy tűnt, hogy döntetlen lesz a vége, Botka 7 méterről éles szögből a kapuba bólintott. A 95. percben R. Mmaeet még kiállította a játékvezető reklamálásért.

OTP Bank Liga, 15. forduló:

Ferencváros-Paksi FC 3-2 (Zachariassen 22., R. Mmaee 46., Botka 92., ill. Bőle 7., Balogh 39.)

Ferencváros: Dibusz - Wingo, S. Mmaee (Botka 76.), Kovacevic, Pászka (Marquinhos 46.) - Besic, Laidouni (Gojak 85.) - Zachariassen (Auzqui 76.), Tokmac, Traoré - R. Mmaee.

Paksi FC: Nagy G. - Osváth, Kádár, Szélpál, Kinyik, Szabó J. – Bőle (Szabó B. 55.), Papp, Balogh (Tamás 91.) - Hahn, Varga B.

Fradi: Groupama Aréna vagy Puskás? Komoly dilemma előtt áll a klub az EL-tavasz előtt
Mindkét stadion mellett szólnak érvek és ellenérvek.